Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα λοιπον μ αρεσε το lights out.

Δεν ειχε κατι πρωτοτυπο και ιδιαιτερο αλλα ειχε ενα σχετικα καλο στορυ, η μαμα επαιζε καλα, ο μικρος οχι τοσο.

 

Θα βαλω 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το demon seed του 1977. Πολύ καλή αν προσπερασετε τα παλιά εφέ και παρουσίαση. Υποτίθεται ότι η ταινία διαδραματιζεται στο μέλλον (1995) αλλά αυτό δεν καταφέρνει να το αποδώσει. Παρά αυτά ως μια ταινία με ένα A.I που αποκτά νοημοσύνη και τα πράγματα πάνε στραβά είναι πολύ καλή. Ο proteus όπως λέγεται βάζει τα γυαλιά ακόμα και στον hal9000. Η ιστορία είναι σίγουρα πρωτότυπη και καταλαβαίνεις γιατί δεν βγαίνουν σήμερα τέτοιες ταινίες.

 

Εγώ θα της βάλω ένα 8/10 γιατί θεωρώ ότι το αξίζει παρά τα προβλήματα του τα οποία τα ρίχνεις και στην εποχή άμα λάχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα επιτέλους το  Batman v Superman: Dawn of Justice  ( extended version)

3 ώρες ταινία αλλά δεν ήταν κουραστική, ωραία γραφικά και γενικότερα πέρασε ευχάριστα η ώρα,

χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο, κλασσική χολυγουντιανή ταινία υπερηρώων. 

 

Επίσης 2 καλες κωμωδίες για να περάσει όμορφα μιάμιση ώρα:

α) Dirty Grandpa

β) Mike and Dave need wedding dates

 

Αν και πανομοιότυπες (κλασσικές αμερικάνικες χαζοκωμωδίες) θα έλεγα ότι η δεύτερη είχε περισσότερο γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα επιτέλους το  Batman v Superman: Dawn of Justice  ( extended version)

3 ώρες ταινία αλλά δεν ήταν κουραστική, ωραία γραφικά και γενικότερα πέρασε ευχάριστα η ώρα,

χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο, κλασσική χολυγουντιανή ταινία υπερηρώων. 

 

 

Το προβλημα με το batman vs superman ηταν οτι: ολες οι μαχες ηταν μεσα στα trailer! Ουτε μια σκηνη μαχης δεν ειδα που να μην την ειχα δει σε trailer... Αυτο ηταν το πρωτο turndown για μενα, και το δευτερο οτι στο τελος νικησαν πολυ ευκολα τον doomsday, ηταν παρα πολυ δυνατος και αν το αφηναν αλλο θα γινοταν σχεδον invisible αλλα για τελικο Boss ηταν πολυ λιγο.. Στον κινηματογραφο που το ειχα δει μαρεσε παντως, απλα δεν με τρελανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα με το batman vs superman ηταν οτι: ολες οι μαχες ηταν μεσα στα trailer! Ουτε μια σκηνη μαχης δεν ειδα που να μην την ειχα δει σε trailer... Αυτο ηταν το πρωτο turndown για μενα, και το δευτερο οτι στο τελος νικησαν πολυ ευκολα τον doomsday, ηταν παρα πολυ δυνατος και αν το αφηναν αλλο θα γινοταν σχεδον invisible αλλα για τελικο Boss ηταν πολυ λιγο.. Στον κινηματογραφο που το ειχα δει μαρεσε παντως, απλα δεν με τρελανε..

 

 

Να σου πω, για μένα άλλο ήταν το πρόβλημα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα δικό μου φταίξιμο.

Ίσως δεν ήμουν αρκετά συγκεντρωμένη όταν ξεκίνησε η ταινία, αλλά απλά δεν κατάλαβα για ποιον λόγο άρχισαν να δέρνονται, και να καταστρέφουν τα πάντα (ο σουπερμαν με τον μπατμαν). 

 

Μου φάνηκε τελείως παρανοικό οτι 2 "καλοί" υπερήρωες έριχναν το ξύλο της ζωής τους, αφού χρειάστηκε να σταματήσω την ταινία και να μπω στην wikipedia να δω τι στο καλό συμβαίνει, δεν ξέρω, νομίζω δεν ήταν ξεκάθαροι οι λόγοι απ την αρχή, τουλάχιστον όχι σε μένα, έκτος αν είχαν υποθεί πράγματα σε προηγούμενες ταινίες και δεν θυμάμαι.

Στο Captain America: Civil War για παράδειγμα είχε προηγηθεί κάποια ώρα πριν χωριστούν σε ομάδες οι avengers και αρχίσουν τα μπουνίδια, που μας εξηγούσαν ακριβώς τους λόγους της αντιπαράθεσης τους με αποτέλεσμα την διαμάχη τους.

 

Άλλα όπως είπα και στο πρώτο ποστ, ήταν μια κάλη ταινία υπερηρώων με καλά γραφικά για να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου και τίποτα παραπάνω. Trailer δεν βλέπω σχεδόν ποτέ για να μη χαλιέμαι γιατί όντως κάποια δείχνουν σχεδόν όλη την ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alice Through the Looking Glass

 

Δυστυχως δεν ήταν καλή...η πρώτη (αν και πάλι όχι όσο καλή θα έπρεπε να ήταν) μου άρεσε πιο πολύ...
5/10
Ο Johnny Depp δεν την έσωσε!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt3577624/

a perfect day, αμα θελετε να δειτε μια καλη αντιπολεμικη ταινια. συγκινηση με χιουμορ

 

πολυ καλη

 

Την ειδα το Πασχα που μας περασε. Καλη ταινια, με καλο καστ (και καποιες σκηνες που ξεχωριζουν) και χωρις υπερβολες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: TheInfiltrator

 

 

Ειχα μεγαλες προσδοκιες απο την ταινια  και την περιμενα καιρο .

Αν εξαιρεσεις τον Cranston που κινηθηκε στα γνωστα επιπεδα  το φιλμ ηταν βαρετο .Εχουμε δει  πολυ δυνατες με παρομοια θεματολογια ναρκωτικα κτλπ, η συγκεκριμενη δεν περασε ουτε απο εξω απο το να πλησιασει τετοιες επιδοσεις  παρα την πιστη αναπαρασταση της εποχης .

 

6/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: TheInfiltrator

 

Είδα προχτές το Infiltrator.

Ειχα μεγαλες προσδοκιες απο την ταινια  και την περιμενα καιρο .

Αν εξαιρεσεις τον Cranston που κινηθηκε στα γνωστα επιπεδα  το φιλμ ηταν βαρετο .Εχουμε δει  πολυ δυνατες με παρομοια θεματολογια ναρκωτικα κτλπ, η συγκεκριμενη δεν περασε ουτε απο εξω απο το να πλησιασει τετοιες επιδοσεις  παρα την πιστη αναπαρασταση της εποχης .

 

6,3/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το El Clan χθες.

 

Πατερας ( και οικογενεια) για προτυπο.

 

Καλουτσικη ταινια χωρις να φτασει ψηλα ομως σε κανενα σημειο (με μια-δυο εξαιρεσεις ισως),  αρκετα καλη ερμηνεια απο τον πρωταγωνιστη, λαθος χρησιμοποιηση μουσικης imo οσον αναφορα σε καποια σημεια που μπηκε αλλα ισως και στις ποσες φορες χρησιμοποιηθηκε (περισσοτερο απ'οτι επρεπε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Big Short

 

Μου φανηκε σαν ενα πολυ καλογυρισμενο και κατατοπιστικο ντοκιμαντερ (και ας μην θεωρείται ντοκιμαντερ). Αψογο cast, ειδικα ο Καρελ πολυ δυνατη ερμηνεια απ'την αρχη ως το τελος.

Αν τα οικονομικα ζητηματα σας φαινονται αδιαφορα τοτε καλυτερα να την προσπερασετε την συγκεκριμενη.

 

8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το Inferno με τον Tom Hanks.

Πολύ καλή ταινία.

Σχεδόν ισάξια με τις προηγούμενες στο ίδιο στυλ που έχει γυρίσει ο Tom Hanks.

Μόλις ένα κλικ παρακάτω ίσως από τις προηγούμενες και αυτό πιθανότατα επειδή δεν αγγίζει σε αυτήν την ταινία το θρησκευτικό συναίσθημα.

9/10 από εμένα

 

Must See!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A Moment to remember

http://www.imdb.com/title/tt0428870/

 

Eιπα να αλλαξω λιγο θεμα και να δω μια Κορεατικη χωρις ξυλο-δολοφονους-μυστηριο-ψυχακιδες 

Μια πολυ καλη δραματικη-ρομαντικη ταινια με πολυ καλες ερμηνειες

Νομιζω ετοιμαζουν στο χολιγουντ ριμεικ με τον Josh Hartnett 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...