Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Trash     http://www.imdb.com/title/tt1921149/

Mια αρκετα ομορφη ταινια,με 3 υπεροχους μικρους φιλους !!

Οι ερμηνειες των παιδιων και η σκηνοθεσια ηταν σε πολυ καλο επιπεδο και δεν ελειψε η ενταση και η αγωνια 

Μου θυμισε λιγο city of god μιας και μιλαμε για φαβελες και φτωχα παιδια, αλλα δεν εχει τοση βια 

 

Το 7,2 που εχει στο imdb,νομιζω ειναι λιγο .. Για 8,2 το συζηταμε 

Επεξ/σία από ΜΙχαλιεςς
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το θυμάμαι το έργο αλλά είναι αυτός που έπαιζε στις ταινίες "Επιστροφή στο Μέλλον" και έκανε τον τρελό επιστήμονα καθώς και στο Sin City 2.

 

 

Ναι τον ιδιο λεγαμε!!

christopher-lloyd-dennis-the-menace.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trash     http://www.imdb.com/title/tt1921149/

Mια αρκετα ομορφη ταινια,με 3 υπεροχους μικρους φιλους !!

Οι ερμηνειες των παιδιων και η σκηνοθεσια ηταν σε πολυ καλο επιπεδο και δεν ελειψε η ενταση και η αγωνια 

Μου θυμισε λιγο city of god μιας και μιλαμε για φαβελες και φτωχα παιδια, αλλα δεν εχει τοση βια 

 

Το 7,2 που εχει στο imdb,νομιζω ειναι λιγο .. Για 8,2 το συζηταμε 

 

Εγώ από την περιγραφή και κριτική που κάνεις, νομίζω το 7,2 στο imdb την αντιπροσωπεύει. Δεν είναι καθόλου κακή βαθμολογία, αντίθετα υπάρχουν πολλές καλές ταινίες με βαθμό κάπου εκεί κοντά. Το 8,2 αντιστοιχεί σε ταινίες που πιάνουν πολύ περισσότερο κόσμο, έχουν δημιουργήσει έναν ενθουσιασμό... Θα έλεγα ότι μια ταινία με 8,2 είναι στο επίπεδο όπου είναι στατιστικά πολύ πιθανό να συναντήσεις κάποτε κάποιον που θα σου πει ότι "αυτή είναι η αγαπημένη μου ταινία όλων των εποχών".

 

Ο Ταξιτζής

Το κουρδιστό πορτοκάλι

Shutter Island

No country for old men

 

Τέτοια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν κατηγορησα το imdb για την βαθμολογια,ουτε αυτους που βαθμολογησαν την ταινια,ουτε θεωρω αδικη την βαθμολογια στο imdb

Απλα εννοουσα οτι εμενα προσωπικα δεν με καλυπτει το 7,2 και η δικη μου βαθμολογια ειναι απο 8 και πανω 

Ισως το διατυπωσα εγω λαθος ..Τεσπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Perfetti Sconosciuti

 

Χαλαρό εννιαράκι η ταινία. 

 

Κωμωδία μαζί με μη επιτηδευμένη συγκίνηση μαζί με χαλαρό-ρηχό μεν, αλλα to the point food for thought.

Δείτε το χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

9.1/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Life, Animated [4.5/5]

 

Διαφωτιστικό κι ενημερωτικό, σε κάνει να αντιληφθείς πολύ καλύτερα αυτή τη σοβαρή αναπτυξιακή διαταραχή που λέγεται αυτισμός. Τόσο από τη σκοπιά κάποιου που είναι αυτιστικός, όσο και των μελών της οικογένειας που μεγαλώνουν έναν αυτιστικό. Και το σημαντικότερο, η επίδραση του έργου δεν βρίσκεται μόνο στην ιστορία ή τα άτομα που απεικονίζονται σε αυτό, αλλά στο ενδεχόμενο να κάνει τους άλλους ανθρώπους καλύτερα. Πραγματικά, δεν μπορώ περιγράψω πόσο πολύ συστήνω να δείτε το «Ζωή σαν Κινούμενο Σχέδιο» του Ρότζερ Ρος Γουίλιαμς.


Love & Friendship [3/5]

 

Σκηνοθετημένη με χάρη από τον υποψήφιο για Όσκαρ Γουίτ Στίλμαν, η ταινία καταφέρνει και εξαπολύει τέτοια οργιώδη ίντριγκα, που αποτυπώνει απόλυτα τη διάθεση της εποχής, παραμένοντας όμως ταυτόχρονα και τρομερά επίκαιρη σε ολόκληρη τη διάρκεια της. Ζήλιες, οργή, δυσαρέσκειες κι ανησυχίες εκτυλίσσονται και ρέουν τόσο φυσικά μέσα από ένα κρεσέντο εκλεπτυσμένου λόγου και ταχύτατων διαλόγων που ναι μεν μπορεί να αποδειχτούν υπερβολικοί για κάποιους, αλλά για εκείνους που είναι πρόθυμοι να συμβαδίσουν θα τους προσφέρει καθαρή ψυχαγωγία.


Indignation [4/5]

 

Μια αληθινά ενδιαφέρουσα και ανεπιφύλακτα προτεινόμενη ταινία για θέαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Perfetti Sconosciuti

 

Χαλαρό εννιαράκι η ταινία. 

 

Κωμωδία μαζί με μη επιτηδευμένη συγκίνηση μαζί με χαλαρό-ρηχό μεν, αλλα to the point food for thought.

Δείτε το χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

9.1/10

Συμφωνω πολυ καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Source.png Πηγή: Don'tBreath (Μην Ανασαίνεις)

 

Μια πολύ ενδιαφέρον και καλοφτιαγμένη ταινία που σε κρατάει μέχρι και το τελευταίο λεπτό, χωρίς ίχνος κοιλιάς. Πολύ σκοτεινό και αγωνιώδες θριλεράκι με τα όλα του. Πέρασε πολύ "ευχάριστα" το βράδυ σαββάτου. 

 

7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cafe Society  5/10 με μεγάλη επιείκεια. Ξεκινάει με σχετικό ενδιαφέρον αλλά κάπου βαλτώνει και καταλήγει από αδιάφορο εως αδιαφορο. Αχρωμοι και οι πρωταγωνιστές (εξαίρεση κάποιοι 2οι ρόλοι) μένει μόνο η μουσική να θυμίζει ταινία Γουντι Αλεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Link.png Site: Prestige 9/10

 

Αν και την εχω δει 2-3 φορες και ξερω την ιστορια παραμένει ταινιαρα! Για καποιον που δεν την εχει δει παραμενει μπερδεμενος μεχρι το τελος της ταινιας.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lights out ειδε κανασ αλλος? Θα παω σημερα

 

Όσο πιο κλασικό horror γίνεται. Πολλά jumpscares, λίγη υπόθεση να δικαιολογήσει την ολη ταινία, και οι γνωστοί προβλέψιμοι χαρακτηρες που παιζουν πάντα σε τετοια έργα (εξοργισμένη έφηβη κλπ)

 

Το καλό είναι ότι η ταινία μπαίνει στο ζουμί με το καλημέρα και δεν σπαταλάς χρόνο σε ''χτίσιμο''. Το κακό είναι ότι είναι ακομη μια ταινία του σωρού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα είδα το Vengo (2000).πολύ δυνατή ταινία με θέμα τους οικογενειακούς δεσμούς,την συντροφικότητα και την αυτοθυσία

βάλε τις δυνατές ερμηνείες και το εκπληκτικό soundtrack και έχουμε μια ταινία του 8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...