Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα το civil war χθες. Πολυ ωραιο ηταν, εφε top, απειροι ηρωες σε μια ταινια, ξυλο, αλλα μου την εδωσε ο spiderman, παρα πολυ! Παντως αξιζει να το δει καποιος που του αρεσουν superheroes movies, με τα χιλια!

 

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα το civil war χθες. Πολυ ωραιο ηταν, εφε top, απειροι ηρωες σε μια ταινια, ξυλο, αλλα μου την εδωσε ο spiderman, παρα πολυ! Παντως αξιζει να το δει καποιος που του αρεσουν superheroes movies, με τα χιλια!

 

8/10

ΛΟΛ, εμένα ο Spiderman με ξετρέλανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ, εμένα ο Spiderman με ξετρέλανε.

 

Δεν ηταν οτι ηταν μικρος τοσο αλλα οτι του βαλαν τον ρολο για το χιουμορ και οι ατακες ηταν γτπ...Εμοιαζε πολυ με τις αηδιες που ελεγε ο lex luthor στο batman... Αυτου του ειδος οι ατακες μου την δινουν, αυτο με ξενερωσε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Independence day:Resurgence

Δέν είχα ιδιαίτερες προσδοκίες απο την ταινία.Την είδα μόνο και μόνο για να αναβιώσω μνήμες απο τα early teens μου.

Αδιάφοροι χαρακτήρες.

Cheesy as fuck ατάκες και σκηνές.

Πολλά facepalms (το μεγαλύτερο στο τέλος με τα gliding UFOs).

 

Έβαλα καπάκι να την ταινία του '96,μήπως φταίω εγώ που είμαι γεροπαράξενος.

 

Nope...

 

6/10 ...χαριστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ηταν οτι ηταν μικρος τοσο αλλα οτι του βαλαν τον ρολο για το χιουμορ και οι ατακες ηταν γτπ...Εμοιαζε πολυ με τις αηδιες που ελεγε ο lex luthor στο batman... Αυτου του ειδος οι ατακες μου την δινουν, αυτο με ξενερωσε..

Δεν παω να σε πεισω για κατι και προφανως ειναι υποκειμενικο οπως τα περισσοτερα, αλλα ο συγκεκριμενος Spidey νομιζω ειναι απο τις πιο πιστες μεταφορες απο το comic κυριως λογω ατακων :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παω να σε πεισω για κατι και προφανως ειναι υποκειμενικο οπως τα περισσοτερα, αλλα ο συγκεκριμενος Spidey νομιζω ειναι απο τις πιο πιστες μεταφορες απο το comic κυριως λογω ατακων :)

 

Aυτο μου το ειπε ενας φιλος μου αλλα περισσοτερο χαλαστηκα με την αμερικανια... Θα του δωσω μια ευκαιρια οταν βγει η ταινια του και θα παιζει αποκλειστικα αυτος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο μου το ειπε ενας φιλος μου αλλα περισσοτερο χαλαστηκα με την αμερικανια...

 

wut? Τι άλλο περίμενες; Ηταν η πρώτη σου επαφή με το χαρακτήρα του spider-man;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warcraft.

 

Τώρα... Έχει καλά πράγματα να σου αρέσουν αν είσαι φαν τέτοιων ταινιών αλλά είναι καθαρά fan service ταινία και συνεπώς δεν μπορεί να τη δει κανείς άλλος εκτός από αυτούς που έχουν επαφή με τον κόσμο του Warcraft. Γενικά η ταινία άνετα θα μπορούσε να είναι διπλάσια σε διάρκεια γιατί φάνηκε ότι ακόμα και 2 ώρες δεν ήταν αρκετές για σωστή εκτέλεση και set up και πάρα τη διάρκεια κινούνταν πολύ γρήγορα από τη μια σκηνή στην άλλη.

 

Σε επίπεδο σκηνοθεσίας ήταν μέτρια, σε εφέ απλά υπέροχη όπως και σε μουσική επένδυση. Ηθοποιοί τίποτε το ιδιαίτερο με μόνους τον mediev και Gul Dan να δίνουν μια ανώτερη προσπάθεια στο ρόλο τους.

 

Τέλος η ταινία από έναν fan του Warcraft θα πάρει 7/10 ως μια από τις καλύτερες game to movie ταινίες. Όπως είπα ούτε να το σκέφτεστε αν δεν ξέρετε περί Warcraft, δείτε ξανά lord of the rings καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εκτός από αυτούς που έχουν επαφή με τον κόσμο του Warcraft.

 

 

οπως και με τις ταινιες του LOTR. δεν μπορεις να τις δεις αν δεν εχεις επαφη με τα βιβλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δεν γνωριζω απο lotr, λατρεψα την τριλογια του αρχοντα,οπως πιστευω οι περισσοτεροι.Δεν χρειαζονται περαιτερω γνωσεις απο αυτες που μας παρουσιαζονται.

 

Αντιθετως παρατηρησα οτι πχ με τις ταινιες Χαρι Ποτερ οσο προχωρουσαν οι ταινιες,πολλα ατομα που δεν ειχανε εμπειρια με τα βιβλια,αρχισανε να χανουνε λιγο επαφη,καθως και ενδιαφερον.Ειναι δυσκολο μεσα σε 2-3 ωρες να χωρεσεις ολοκληρους τομους ιστοριων και μυθων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alice Through The Looking Glass

Στη σκηνή που ενώνονται τα τενεκεδάκια, μου θύμισε σκηνή από transformers, και στης σκηνές που η Αλίκη ταξίδευε στον ωκεανό του παρελθόν παρόν μέλλον, θύμισε sci fi φάση.

Καλή ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να φρεσκάρω τη μνήμη μου και ξαναείδα τα πολυαγαπημένα μου
Sherlock Holmes
και

Sherlock Holmes Game Of Shadows

 

Πάρα πολύ καλές ταινίες στο είδος τους...Πολύ ευχάριστες και δε τις βαριέμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...