Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Do the right thing του Spike Lee

 

Παρα πολυ καλο, με σταθερο και σωστο build up μεχρι τις επιμαχες σκηνες που καθοριζουν το εργο. Αναφορες βεβαια στα φυλετικα και ταξικα θεματα και επικαιρο οποτε και να το δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

I Am Not A Serial Killer (2016)

 

http://www.imdb.com/title/tt4303340/

 

 

Ιδιαίτερα αλλόκοτο θρίλερ με ένα πολύ πρωτότυπο και περίεργο σενάριο. Ένα παιδί που έχει ψύχωση με τους κατα συρροήν δολοφόνους, γίνεται μάρτυρας των φόνων ενός υπερφυσικού δολοφόνου. Κινείται σε καλούς ρυθμούς μέχρι το τέλος δημιουργώντας μια άβολη ατμόσφαιρα αλλά η κλιμάκωση δεν νομίζω ότι ήταν η ιδανική. Βλέπεται άνετα και ευχάριστα για τη 1 ώρα και 45 λεπτά που διαρκεί. Ο Christopher Lloyd απλά εκπληκτικός στο ρόλο του.

 

6.5/10 απο μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα το Ο ταχυδρόμος χτυπάει πάντα δύο φορές,έτσι κι έτσι,είχε τις καλές στιγμές τις αλλά ορισμένες σκηνές ήταν βγαλμένες από

κινουμενα σχέδια,ειδικά το τέλος ήταν αίσχος   5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Under Sandet

 

Καλη ταινια. Διηρκεσε οσο επρεπε, περιεκτικη με καλη ερμηνεια απο τον λοχαγο και καταφερε να σε κανει να νοιαστεις για το κεντρικο καστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sausage party χθές βραδυ σινεμά.

 

Καιρό είχα να γελάσω τόσο. Ανώριμο, σάπιο, άκυρο. Υπέροχο.

Ένα μόνιμο wtf η ταινία. Θέλω ΠΑΡΑ πολύ να πάω στις απογευματινές παραστάσεις που έχουν βάλει κάποια σινεμά και να βλέπω γονείς με τα παιδάκια τους να μη ξέρουν απο που τους ήρθε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι υπότιτλοι (ή μεταγλώτιση) μοιράζουν πόνο ή φλώρικοι? Εκεί θα κάνει την διαφορά στους γονείς με τα παιδάκια τους... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ για την πρόταση

 

8/10 εύκολα

πολυ καλή σκηνοθεσία, σενάριο, μουσική και ερμηνείες -ειδικά του 'κακού'-

Αν δεν έχετε θέμα με την γλώσσα χτυπήστε το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghostbusters 2016

 

παρά το ότι είδα το trailer αποφάσισα να δω και την ταινία και εδώ και καμία ώρα προσπαθεί το μυαλό μου να συνειδητοποιείσει τι μ@λ@κι@ είδα....ευτυχώς που το βράδυ θα πάω στο γήπεδο και ΙΣΩΣ να ψιλοξεχαστω...αν χασει και η θρυλαρα θα μιλάμε για μια Κυριακή που θα την θυμάμαι για καιρό ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπότιτλοι (ή μεταγλώτιση) μοιράζουν πόνο ή φλώρικοι? Εκεί θα κάνει την διαφορά στους γονείς με τα παιδάκια τους... :P

 

Μέτρια κατάσταση και χάνουν πάρα πολλά λογοπαίγνια όπως θα περίμενε κανείς. Δεν δίνουν τον πόνο που θα μπορούσαν δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snowpiercer

 

Μετά το Memories of Murder και το Host, ήρθε η ώρα και γι' αυτό και ο σκηνοθέτης δεν απογοήτευσε! Έπος! Δε θα αφήσω ταινία για ταινία του συγκεκριμένου! Η ταινία λειτουργεί σε όλα τα επίπεδα. Άψογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I saw the devil (2010) http://www.imdb.com/title/tt1588170/

 

Koreans the american wannabes. Φαινεται αλλωστε απο το πως αλλαζει η κουλτουρα τους.

 

Ταινια στην οποια γινετε σφαγη και δεν εξηγειται το γιατι περνει 0/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινιάρα ήτανε και καμία σχέση με Αμερικανιά. Ειλικρινά απορώ πως σε όσες ταινίες έχεις αναφερθεί, το 80% παίρνει 0/10...  :rolleyes:

 

Καλά φίλε, αν ο Ντι Κάπριο είναι ηθοποιάρα τότε ο Νόρτον είναι το πνευματικό παιδί του Ολίβιερ... Ο Ντι Κάπριο, για κάποιο λόγο προφανώς δημοφιλίας και εμπορικότητας, έχει πάρει τις περισσότερες ευκαιρίες από κάθε άλλο ηθοποιό του βεληνεκούς του. Μου είναι πραγματικά αδιανόητο πως ένας ατάλαντος ηθοποιός που έγινε φίρμα κάνοντας το ομορφόπαιδο, ένας ηθοποιός που ακόμη και σε σοβαρούς ρόλους παίζει σαν ανώριμο 17χρονο, έχει επιλεχθεί να πρωταγωνιστήσει σε τόσες παραγωγές και ιδιαίτερα του Σκορτσέζε, πουλέν του οποίου υπήρξαν μεγαθήρια όπως ο Ντε Νίρο. Δε ξέρω, η όλη φάση του Ντι Κάπριο μου κάνει λες και ολόκληρο το σύστημα της βιομηχανίας θεάματος να έχει βαλθεί να τον κάνει ηθοποιό με το στανιό δίνοντάς του συνεχώς σημαντικούς ρόλους.

+1000 και λιγα λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...