Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Blair witch project 2016

 

Δε μπορω να πω τιποτα κακο λογω του τιτλου της ταινιας! :P

 

Ενταξει ηταν οπως την περιμενα , μονο που θα ηθελα καλυτερο τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε όσους άρεσε το Incendies για το θέμα που παρουσιάζει (αραβες-ισραηλινοι-Λίβανος-μέση ανατολή κλπ), να προτείνω μερικές ακόμα για την περιοχή από διαφορες "οπτικές" γωνίες

 

Omar

Et maintenant on va où?

Paradise Now

Vals Im Bashir

 

Γενικά στη ευρύτερη περιοχή έχουν βγει και άλλα "διαμάντια"  τα τελευταία χρόνια. Απλά επειδή όπως είναι λογικό οι ταινίες παίρνουν θέση δεν προτείνονται σε φανατικούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ringu 6.5/10 και The Eye 6.5/10. θα δω κι αλλα του ειδους σημερα

Δοκίμασε audition, confessions και cold fish. Όλα ιαπωνικά αλλά ταινιαρες. Το τελευταίο είναι αρρώστια προσωποποιημενη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Conjuring 2

 

Δεν το πιστεύω ότι έπεσα στην παγίδα να δω αυτήν την ταινία... Βέβαια πρέπει να παραδεχτώ δύο πράγματα για να είμαι τίμιος:

 

-Η σκηνοθεσία είναι πολύ καλή, δημιουργεί πολύ ένταση με τον τρόπο που κινεί την κάμερα και έχει αρκετές καλές ιδέες όσον αφορά τις εικόνες, κάποιες σου μένουν.

-Έχω ένα πρόβλημα με το πρωταγωνιστικό ζευγάρι, τους οποίους δε γίνεται να συμπαθήσω με τίποτα καθώς πρόκειται για πραγματικά πρόσωπα, τους Warren, και δεν είναι ήρωες, είναι απατεώνες και τους σιχαίνομαι. Εκνευρίζομαι και μόνο που υπάρχει ταινία που χρησιμοποιεί τα ονόματά τους με αυτόν τον τρόπο. Να πάνε να χαθούνε (τι ευγενικός που είμαι). Και αν είχα μια φορά πρόβλημα με αυτό στην πρώτη ταινία, εδώ είναι 3 φορές χειρότερα τα πράγματα.

 

Πέρα από αυτά, το γράψιμο δε μου άρεσε καθόλου (χάλια μαύρα) και το σενάριο (μαζί με το φινάλε) το βρήκα βλακώδες. Οι ερμηνείες κυμαίνονται από μέτριες σε καλές (τίποτα πολύ ιδιαίτερο), με γαρνιτούρα αρκετές cringeworthy στιγμές.

 

811kzHw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Independence Day: Resurgence. Απογοήτευση. Για Σάββατο μεσημέρι, παράλληλα με τα "φιλαράκια" στο Star.

 

http://www.imdb.com/title/tt1628841/

Επεξ/σία από firewalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Independence Day: Resurgence. Απογοήτευση. Για Σάββατο μεσημέρι, παράλληλα με τα "φιλαράκια" στο Star.

 

Independence Day: Resurgence

 

Την Παναγία δεν θα την ξαναβρίσεις.

 

Την Παναγία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παναγία δεν θα την ξαναβρίσεις.

 

Την Παναγία.

 

Offtopic

 

http://panagia.manatous.gr/

 

Βασικα μπορεις χωρις να εχεις επιπτωσεις. Δεν βριζεις παναγιες, κατεβαζεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εριξα στον κινηματογραφο τις τελευταιες μερες αλλα μονο η μια ταινια μου αρεσε.Λοιπον εχουμε και λεμε :

 

Suicide Squad

 

Πραγματικα τερασταια απογοητευση.Πολυ κακη ταινια.Βασικα δεν καταλαβαινα τι εβλεπα.Χιλιες φορες η animated ταινια Batman : Assault on Arkham.

 

 

Sully

 

Βαρεθηκα την ζωη μου.Μπορει να βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτα αλλα ηταν τελειως αδιαφορη.Μακρυα.

 

 

The Magnificent Seven(2016)

 

Η καλυτερη ταινια απο τις 3 με διαφορα.Για το ειδος της  αρκετα καλη καθως δεν βγαινουν και πολλα western πλεον στις μερες μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The little death (2014)

 

Την πρότεινε ο Ατζαράκης (τον οποίο νομίζω τον αγαπάω λίγο) σ' ένα επεισόδιο του cineλθετε. Βλέπουμε 5 ζευγαράκια και τις ερωτικές τους ζωές, διάφορα φετίχ που έχει ο καθένας και πώς αυτά επηρεάζουν το ζευγάρι. Δεν παρουσιάζονται πρόστυχα αλλά κυρίως με κωμικό τρόπο. Για το είδος της και για ταινιούλα Κυριακή μεσημέρι μού φάνηκε μια χαρά.

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Best Offer - La migliore offerta (2013)

 

Καλή ήταν. Ωραίες ερμηνείες (Geoffrey Rush και Sylvia Hoeks πολύ καλοί), πολύ ενδιαφέρον κλίμα και βλέπεις πολλά έργα τέχνης λόγω του θέματος της ταινίας. Σκηνοθέτης ο Τορνατόρε. Το μόνο που μου ξίνισε κάπως είναι ότι υπήρχε μια αίσθηση μυστηρίου που δε θα έλεγα ότι απέδωσε, αλλά ΟΚ.

 

 

 

Κοινώς, είδα το τέλος να έρχεται από χιλιόμετρα. Μερικές χώρες δε, το σποϊλέριασαν στον τίτλο που μεταφράστηκε πχ στα ελληνικά "το τέλειο χτύπημα" και στη Βρετανία (για κάποιο λόγο) έγινε "Deception".

 

Ε, έλεος. Την επόμενη φορά βάλτε για τίτλο "Όταν σου τη πέφτει μια γκόμενα για να σου φάει την περιουσία. Και ο φίλος σου είναι κι αυτός στο κόλπο."

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Best Offer - La migliore offerta (2013)

 

Καλή ήταν. Ωραίες ερμηνείες (Geoffrey Rush και Sylvia Hoeks πολύ καλοί), πολύ ενδιαφέρον κλίμα και βλέπεις πολλά έργα τέχνης λόγω του θέματος της ταινίας. Σκηνοθέτης ο Τορνατόρε. Το μόνο που μου ξίνισε κάπως είναι ότι υπήρχε μια αίσθηση μυστηρίου που δε θα έλεγα ότι απέδωσε, αλλά ΟΚ.

 

 

 

Κοινώς, είδα το τέλος να έρχεται από χιλιόμετρα. Μερικές χώρες δε, το σποϊλέριασαν στον τίτλο που μεταφράστηκε πχ στα ελληνικά "το τέλειο χτύπημα" και στη Βρετανία (για κάποιο λόγο) έγινε "Deception".

 

Ε, έλεος. Την επόμενη φορά βάλτε για τίτλο "Όταν σου τη πέφτει μια γκόμενα για να σου φάει την περιουσία. Και ο φίλος σου είναι κι αυτός στο κόλπο."

 

 

 

^

Να ξερεις, οταν βγηκε, η πλεοψηφια ημασταν φαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...