Προς το περιεχόμενο

αλλαγη δικαιωματων στους φακελους του server απο filezilla


mixalis-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας εχω τα ubuntu server και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα, ενω συνδεομαι κανονικα με filezilla στον server μου δεν μπορω να αλλαξω τα δικαιωματα σε καποιους φακελους δηλαδη απο 755 να τον κανω 777, και αναγκαστηκα πρεπει να δινω τα δικαιωματα μεσω terminal... η ερωτηση ειναι: 1) γινεται να δωσω τα δικαιοματα του διαχειριστη στον χρηστη; και αν ναι πως;

και 2) αν οχι τι μπορω να κανω για να λυσω το προβλημα μου;

 

Υ.Γ. καλα να ειμαι σπιτι μου και να τα αλλαζω μεσα απο τον server οταν ειμαι εκτως και δεν θα εχω προσβαση τοτε θα ειναι αδυνατο ή θα αναγκαζομαι να το κανω με putty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας εχω τα ubuntu server και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα, ενω συνδεομαι κανονικα με filezilla στον server μου δεν μπορω να αλλαξω τα δικαιωματα σε καποιους φακελους δηλαδη απο 755 να τον κανω 777, και αναγκαστηκα πρεπει να δινω τα δικαιωματα μεσω terminal... η ερωτηση ειναι: 1) γινεται να δωσω τα δικαιοματα του διαχειριστη στον χρηστη; και αν ναι πως;

και 2) αν οχι τι μπορω να κανω για να λυσω το προβλημα μου;

 

Υ.Γ. καλα να ειμαι σπιτι μου και να τα αλλαζω μεσα απο τον server οταν ειμαι εκτως και δεν θα εχω προσβαση τοτε θα ειναι αδυνατο ή θα αναγκαζομαι να το κανω με putty

Καλησπερα.δοκιμασε αρχικα ενα re-install του filezilla. Και επισης μην ξεχνας την λυση του ssh,που εμενα με εχει σωσει πολλες φορες σε αυτο το θεμα..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...