Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [PS3][Xbox 360]


nikosspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραιο, αλλα τα γραφικα ειναι σαν μιας δεκαετιας πισω...

Με τι το συγκρινεις? με τα Uncharted, και το Last of Us? μιλαμε για open world Παιχνιδι τα γραφικα ειναι εκπληκτικα για το ειδος του.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OMGA αν αυτα ειναι οντως τα γραφικα του στο gameplay ειναι απιαστα γιατι οπως ειπε ο απο πανω ειναι open world....και συγχρονως αν ειδες το ντεμο κανεις εναλλαγη σε καθε εναν απο τους 3 χαρακτηρες και ο καθενας ηδη κανει τα δικα του, οποτε....ειναι πολλα αυτα που κανει και η μηχανη γραφικων και τα physics ειναι πολυ καλα....το σεπτεμβριο βλεπω να αλλαζουμε ζωη...ολοι gta...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με διορθωσει καποιος, αλλα νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα που η Rockstar παρουσιαζει gameplay trailer πριν την κυκλοφορια GTA. Μαλλον ειναι πιο σιγουροι απο ποτε οτι το παιχνιδι τους ειναι πολυ καλο και επιτελους βλεπω να εχουν μπει και καινουριες ιδεες.

Τα γραφικα καλουτσικα ειναι (οπως τα περιμενα, ενα κλικ κατω ισως απο Max Payne 3 λογω του open world). Θα αρμεξουν καλα την αγελαδα βεβαιως βγαζοντας το παιχνιδι σε PS4 HD+ (λογικα ετσι θα ονομασουν τις μεταφερομενες last gen κυκλοφοριες). Πιστευω ομως οτι σε next-gen θα κυκλοφορησει τουλαχιστον 1 χρονο μετα διοτι ουσιαστικα θα προκειται για port. Εκει να δουμε την Rockstar για να μην εχουμε δραματα στις νεες κονσολες και φαει τα μουτρα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο, αλλα τα γραφικα ειναι σαν μιας δεκαετιας πισω...

Μάλλον πλάκα κάνεις. Μακράν τα καλύτερα γραφικά που έχω δεί απο multiplatform μέχρι στιγμής:

 

gta6.jpg?w=650&h=362&crop=1#038;h=571gta4.jpg?w=650&h=363&crop=1#038;h=572gta8.jpg?w=650&h=363&crop=1#038;h=573gta19.jpg?w=650&h=363&crop=1#038;h=573gta21.jpg?w=650&h=364&crop=1#038;h=574gta3.jpg?w=650&h=364&crop=1#038;h=574gta11.jpg?w=650&h=363&crop=1#038;h=572gta15.jpg?w=650&h=363&crop=1#038;h=572gta16.jpg?w=650&h=366&crop=1#038;h=578gta18.jpg?w=650&h=364&crop=1#038;h=574gta17.jpg?w=650&h=364&crop=1#038;h=575

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο, αλλα τα γραφικα ειναι σαν μιας δεκαετιας πισω...

 

Nαι όντως και μένα μου φαίνονται ίδια με του Vice City που βγήκε πριν καμιά δεκαριά χρόνια...

 

www.youtube.com/watch?v=ikuQNuRI-ao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πλάκα κάνεις. Μακράν τα καλύτερα γραφικά που έχω δεί απο multiplatform μέχρι στιγμής:

 

δεν χρειαζεται να γινεσαι υπερβολικος, σου φανηκαν καλυτερα απο αυτο για παραδειγμα?

 

ps3_battlefield3_6e71567f4958aa708d6a8df

 

σαν Open world ναι, αλλα οχι και γενικα τα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως εδώ θα συμφωνήσω με τον Tilemaxx(αν και έχω διαφωνήσει πάρα πολλές φορές μαζί του σε άλλα θέματα) γιατί όντως για open world game και για τις τωρινές κονσόλες τα γραφικά φαίνονται ότι καλύτερο έχουμε δει....επαναλαμβάνω για open world game και για ps3,360 πάντα!!!Επίσης,κάπου είχα διαβάσει ότι lead platform είναι το ps3 και το development του game ξεκίνησε απο το '08-αρχές '09,μιλάμε δλδ για τουλάχιστον 4 χρόνια!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι το συγκρινεις? με τα Uncharted, και το Last of Us? μιλαμε για open world Παιχνιδι τα γραφικα ειναι εκπληκτικα για το ειδος του.

Να σου πω την αλήθεια, το σύγκρινα με το 4 που έχω παίξει σε μέτριο pc, αλλά και κάτι νέα open world που είδα στην παρουσίαση του xbox one (δεν θυμάμαι πως τα λένε).

 

Δεν ξέρω, αλλά μου φάνηκε αρκετά χάλια. Ίσως είμαι πολύ απαιτητικός και ξεχνώ ότι είναι ένα παιχνίδι που τρέχει σε hardware του 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πιστεύουμε για open world φαίνεται να είναι ότι πιο εντυπωσιακό έχουν παρουσιάσει οι τωρινές κονσόλες.Κατά τ'άλλα πιστεύω το πιο όμορφο game που θα δούμε γενικά στην τρέχουσα γενιά θα είναι χαλαρά το Metal Gear Solid V The Phantom Pain,αφού είχαν δηλώσει γι'αυτό που είδαμε στην E3 και εμένα τουλάχιστον μ'εντυπωσίασε ιδιαίτερα ότι:

The trailers for Metal Gear Solid V have shown the game running on a PC hardware with specs comparable to the PS3 and Xbox 360.....μετά απο αυτό προφανώς τα σχόλια είναι περιττά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια, το σύγκρινα με το 4 που έχω παίξει σε μέτριο pc, αλλά και κάτι νέα open world που είδα στην παρουσίαση του xbox one (δεν θυμάμαι πως τα λένε).

 

Δεν ξέρω, αλλά μου φάνηκε αρκετά χάλια. Ίσως είμαι πολύ απαιτητικός και ξεχνώ ότι είναι ένα παιχνίδι που τρέχει σε hardware του 2005.

θα ειχε ενδιαφερον εαν μας εδινες μερικες εικονες απο το IV στο Pc, γιατι αν και δεν το εχω παιξει στο pc δεν θυμαμαι τοσο μεγαλες διαφορες απο εικονες που ειχα δει τοτε.

 

Ελπίζω η έκδοση του PC να είναι τουλάχιστον μία κλάση πάνω από αυτό.

καλα κατσε να ανακοινωθει πρωτα, γιατι προς το παρον επισημα τετοια εκδοση δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι να ανακοινωθεί απλά, το θέμα είναι να ανακοινωθεί και να τρέχει και όπως πρέπει σε αντίθεση με το GTA IV..

Γιατί αν θα έχει αντίστοιχες απαιτήσεις θα θες GTX Titan SLI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να γινεσαι υπερβολικος, σου φανηκαν καλυτερα απο αυτο για παραδειγμα?

 

 

 

σαν Open world ναι, αλλα οχι και γενικα τα καλυτερα.

Αν υπολογίσουμε το art direction του V που είναι φοβερό, και το οτι βγάζει τέτοια γραφικά σε 100 φορές μεγαλύτερο κόσμο απ΄οτι κάποιο generic shooter, τότε ναι...

 

ibwncLqNnLMMNf.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...