Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [PS3][Xbox 360]


nikosspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα first party της sony το κανουν αυτο? αν δεν το κανει πχ η naughty dog και ειναι οκ, γιατι να το κανει η 2k?

στην τελικη τα third parties ειναι ελευθεροι σκοπευτες σε σχεση με τα first parties..

 

Υπήρχαν κάποιες προσφορές για τους κατόχους ορισμένων παιχνιδιών που μπορούσαν να πάρουν σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα την έκδοση PS4 για 10€ αν είχαν πάρει την έκδοση ps3. Ίσχυσε για κάποιους τίτλους μόνο (AC4, NBA 2k14, BF4, COD Ghosts, αυτά θυμάμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

τα first party της sony το κανουν αυτο? αν δεν το κανει πχ η naughty dog και ειναι οκ, γιατι να το κανει η 2k?

 

Kατι ειχε ακουστει για το TLOUS ,χωρις να υπαρχει επιβεβαιωση ακομα.

Θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα, φιλος μου εχει ps3 και gta v. Ηταν πορωμενος αρκετους μηνες και ειχε φτασει σχεδον 150 lvl. Το τελευταιο μηνα ομως εχει το εξης προβλημα: Μπαινει gta online και μετα απο κανα μισαωρο του βγαζει το μηνυμα: "Rockstar servers are not availabele right now". Αυτο του το κανει συνεχεια εδω και ενα μηνα. Το εχετε παθει και εσεις; Υπαρχει λυση για το προβλημα; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, φιλος μου εχει ps3 και gta v. Ηταν πορωμενος αρκετους μηνες και ειχε φτασει σχεδον 150 lvl. Το τελευταιο μηνα ομως εχει το εξης προβλημα: Μπαινει gta online και μετα απο κανα μισαωρο του βγαζει το μηνυμα: "Rockstar servers are not availabele right now". Αυτο του το κανει συνεχεια εδω και ενα μηνα. Το εχετε παθει και εσεις; Υπαρχει λυση για το προβλημα; Ευχαριστω.

το ειχα εγω το προβλημα .Εστειλα email στην rockstar και μου ειπαν να κανω Link.png Site: port forward και κατι με το dns να κανω δεν θυμαμαι ακριβως . Το εκανα  και δουλεψε .Αν βρω το email θα στο στειλω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα εγω το προβλημα .Εστειλα email στην rockstar και μου ειπαν να κανω Link.png Site: port forward και κατι με το dns να κανω δεν θυμαμαι ακριβως . Το εκανα  και δουλεψε .Αν βρω το email θα στο στειλω .

Θα σου ημουν πολυ εγνωμων αν το εβρισκες και μου το εστελνες φιλε μου. Πορωθηκα και εγω ασχημα και αμα μπορεσει και μπει και αυτος... θα πεσουν 12ωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει κανένας πρόβλημα με το φαινόμενο BLACK SCREEN on loading??? 

 

Το έχει λύσει? Όχι πιθανές λύσεις που δεν πιάνουν, αν πραγματικά λύθηκε???

 

Με έχει φρικάρει εδώ και 1 μήνα. Με άλλα δισκάκια (νοικιασμένα ή φίλων) παίζει κανονικά, με το δικό μου black screen. Προσπαθώ να βγάλω άκρη με το Support της Rockstar αλλά πραγματικά οι τύποι είναι απαράδεκτοι!!! Χειρότερο support από την Forthnet έχουν (ξέρω δεν μπορεί να γίνει αυτό, απλά γίνομαι δραματικός).

 

 

 

Σχετικά με τις πόρτες, από την Rockstar προτείνουν να ανοίξουμε αυτές τις πόρτες...

TCP: 53, 80, 443, 465, 983, 1863, 3074, 5223, 10070-10080
UDP: 53, 88, 1863, 3074, 3478-3479, 3658, 10070

 

Καλό είναι στις κοινές πόρτες (πχ 53) να μην ανοιχτεί σαν ALL αλλά μια πόρτα για TCP και την ίδια ξανά για UDP.

 

H Sony προτείνει τις εξής...    The port numbers for PSN servers used for this are 

TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 

UDP: 3478, 3479.

 

Προσωπική εμπειρία από το παραπάνω είναι ότι με τις πόρτες κλειστές πηγαίνει πολύ καλύτερα απ ότι αν τις ανοίξεις. Το αν κολλάει ή όχι έχει να κάνει με το πως πάει η δική σου σύνδεση και με τους Servers της Rockstar οι οποίοι έχει φορές που "πετάνε" και φορές που βαριέσαι να μπαινο-βγαίνεις από το online στο story mode.

 

Σημ: Αν καμιά φοράει κολλάει πάρα πολύ, αν βγείτε offline από το PSN και ξανάonline (ή reboot το PS3) το πρόβλημα λύνεται. Οπότε κάποιες φορές φταίει και το PS Network.

Επεξ/σία από karhariasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ρε παιδιά έχω φτάσει στο 34,4% και δεν υπάρχει αποστολή για κανέναν παίχτη. Πουθένα στο χάρτι σηματάκι πέρα από τα road challenges και επίσης στην καρτέλλα κάθε παίχτη στο Mission Brief τίποτα. Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας με φωτίσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Kαλησπέρα παιδιά. Ενδεχομένως η ερώτηση που θα παραθέσω παρακάτω να εχει γίνει ήδη , απλα είναι αρκετές οι σελίδες και θα πάρει πάρα πολυ χρόνο το ψάξιμο .

 

 Το παιχνίδι μου έχει freezάρει αρκετές φορές απο χθες που το ξεκίνησα . Μετά απο ψάξιμο στο νετ , είδα οτι δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα . Έχω την έκδοση fat 80gb . Δεν το έχει κάνει σε κανένα άλλο παιχνίδι . Σε περίπτωση που κάνω restore file system , θα χάσω τα saves ..? Υπάρχει κάποια άλλη λύση ;

 

 Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.... Ειμαι φαν των gta αλλά να πω την αμαρτία μου δεν με ενθουσίασε και πολύ το 5.... Νομίζω πως θα μπορούσε να ήτανε πολύ καλύτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.... Ειμαι φαν των gta αλλά να πω την αμαρτία μου δεν με ενθουσίασε και πολύ το 5.... Νομίζω πως θα μπορούσε να ήτανε πολύ καλύτερο....

κουτσε...η formula φταίει φιλε, τοσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια...δεν φταίει το παιχνίδι per se αλλά η φόρμουλα που κάποτε θα πρέπει να αλλάξει...πώς ? δεν έχω ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κανεις απο εδω να κανουμε κανα heist μαζί?<br><br> Sent from my iPhone using Insomnia

αν μπαίνεις αργά κατα τις δώδεκα κάνε με add για ps4.psn Id amvrosiusd gr

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...