Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [PS3][Xbox 360]


nikosspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω βαρεθεί με αυτό το online . πάλι πρόβλημα έχω . μου πετάει που και που αυτό : Rockstar cloud servers unavailable . βασικά μπαίνει online παίζει για λίγο και μετά μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει το save το status μου γιατί υπάρχει πρόβλημα στους σερβερ . όταν πάω να ξαναμπώ σε άλλο session μου πετάει το παραπάνω . Έχω βάλει dns primary 8.8.8.8 και 8.8.4.4 που είδα σε ένα βίντεο άλλα τίποτα . έκανα και port forward πάλι τίποτα . Έχετε καμιά ιδέα τι παίζει  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>έχω βαρεθεί με αυτό το online . πάλι πρόβλημα έχω . μου πετάει που και που αυτό : Rockstar cloud servers unavailable . βασικά μπαίνει online παίζει για λίγο και μετά μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει το save το status μου γιατί υπάρχει πρόβλημα στους σερβερ . όταν πάω να ξαναμπώ σε άλλο session μου πετάει το παραπάνω . Έχω βάλει dns primary 8.8.8.8 και 8.8.4.4 που είδα σε ένα βίντεο άλλα τίποτα . έκανα και port forward πάλι τίποτα . Έχετε καμιά ιδέα τι παίζει  ;</p>

 

Εγω που μπηκα σημερα δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα..μηπως φταιει το psn σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που μπηκα σημερα δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα..μηπως φταιει το psn σου?

δεν νομίζω να φταίει το πσν μου . κανονικά συνδέεται . Το έψαξα λίγο το θέμα και από ότι είδα το έχουν πολλοί το πρόβλημα . έχω στείλει αναφορά και στην rockstar μπας και μου πουν τι φταίει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ τελικά βαρέθηκα τον ανυπόφορο θόρυβο και λέω αύριο να κάνω το απονενοημένο διάβημα (βλ. αγορά στικακίου 16GB μόνο και μόνο για να παίζω GTA). Εγκατάσταση το install disc στο στικάκι και το play disc στον εσωτερικό σκληρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, λάθος. Install Disc στον εσωτερικό σκληρό της κονσόλας, και play disc στο στικάκι. Ανάποδα τα είπες. Δυστυχώς η 360 έκδοση πάσχει απο texture loading και pop-ins αν δεν κάνεις αυτές τις αλχημείες. Μετά πάντως τα όποια θέματα λύνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ προτείνουν το ανάποδο:

 

Install the INSTALL Disc to a USB device and the PLAY disc to the Internal HDD Yields >
Best and most optimal results. HDD has the fastest read speed and the PLAY disc is accessed more frequently while taking advantage of the coding to utilise separate sources for the games assets, resulting in fastest load times and minimal graphical imperfections overall. Most recommended option.

 

Παρ' ολ' αυτά καταλαβαίνω ότι σημασία έχει το πραγματικό transfer rate και seek time του εκάστοτε USB stick. Το δικό μου είναι ένα παλιό 16άρι Kingston 2.0, που δεν θυμάμαι να το έχω δει ποτέ να πιάνει πάνω από 20MB/s. Φυσικά έχει πολύ γρηγορότερο seek από το σκληρό δίσκο.

 

Μάλλον θα το αφήσω έτσι προς το παρόν και αν δω pop-ins και άλλα περίεργα θα δοκιμάσω και την ανάποδη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να μην έχει ουσιαστική διαφορά η αντιστοιχία δίσκου/αποθηκευτικού μέσου. Θα σε γελάσω, έχω την PS3 έκδοση. Πάντως η επίσημη R* προτείνει τον τρόπο που σου είπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα κανα δίωρο και δεν είδα πολλά προβλήματα με textures που αργούν να φορτώσουν ή με popins κλπ αλλά θα δοκιμάσω και τον άλλο τρόπο. Το χειρότερο πρόβλημα παραμένει (και το είχα ξεχάσει αυτό...) το χαμηλό framerate σε κάμποσα σημεία, κάτι που φυσικά δεν είναι θέμα USB/HDD αλλά καθαρά αδυναμίας των κονσολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χαμηλό framerate σε κάποια σημεία πάντα θα υποφέρουν τα open world παιχνίδια. Δεν γίνεται να το αποφύγεις, γιατί υπάρχει το απρόβλεπτο στοιχείο. Π.χ αν ανατινάξεις 5 αμάξια μαζί φυσικό είναι να πέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν αξίζει να ανοίξω νέο θέμα και το γράφω εδώ.

Μαζί με έξοδα αποστολής το παιχνίδι βγαίνει γύρω στα 40 ευρώ από το game.co.uk για όποιον ενδιαφέρεται. Και το amazon.co.uk το έχει προσφορά αλλά τα μεταφορικά είναι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι δεν έχει πέσει ιδιαίτερα, φαίνεται θα πουλάει ακόμα. Εδώ κάπου 45 το είχα πάρει από zavvi, με preorder 2-3 μήνες πριν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...