Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [PS3][Xbox 360]


nikosspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κόμπλεξ φαίνεται αποκλειστικά απο τους PC gamers κάθε φορά που ένα παιχνίδι δεν βγαίνει στο PC. Και συνήθως αυτό αποτυπώνεται στα forums/scores κτλ. Γνωστή η ιστορία εδώ και χρόνια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνεις το λάθος και κρίνεις μια τεράστια ομάδα ανθρώπων από τις απόψεις που εκφέρονται σε κάποιο forum που διαβάζεις.

 

Αυτο με τα scores που το χεις ξαναδει;

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/red-dead-redemption

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια ομάδα ανθρώπων που υποτιμάει οποιοδήποτε παιχνίδι βγεί σε κονσόλα, ακόμα χειρότερα αν είναι console exclusive. Η ίδια ομάδα που έχει εμμονή με τα visuals και μασάει πάντα την ίδια καραμέλα, η ίδια ομάδα που θέλει και την πίτα γεμάτη και τον σκύλο χορτάτο (ναι μεν να βγεί στο PC, αλλά θα το "πειρατέψουμε" όσο δεν πάει).

Οι εξαιρέσεις είναι λίγες. Εύχομαι να μην την πληρώσει το GTAV. Θα είναι κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια ομάδα ανθρώπων που υποτιμάει οποιοδήποτε παιχνίδι βγεί σε κονσόλα, ακόμα χειρότερα αν είναι console exclusive. Η ίδια ομάδα που έχει εμμονή με τα visuals και μασάει πάντα την ίδια καραμέλα, η ίδια ομάδα που θέλει και την πίτα γεμάτη και τον σκύλο χορτάτο (ναι μεν να βγεί στο PC, αλλά θα το "πειρατέψουμε" όσο δεν πάει).

 

Οι εξαιρέσεις είναι λίγες. Εύχομαι να μην την πληρώσει το GTAV. Θα είναι κρίμα.

ναι ναι σωστά....

post-200402-0-31894200-1379347767_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που έχουν πειρατικές κονσόλες είναι ούτε το 10% σε σχέση με αυτούς που θα το κατεβάσουν απ' το θείο στο PC. Γιατί πολύ απλά ο καθένας που διαθέτει PC μπορεί να το παίξει πειρατικό, χωρίς επιπλέον κόπο. Πειρατεία στις κονσόλες υπήρχε ανέκαθεν, αλλά πολύ μικρότερη απ' το PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tilemaxx Θέλω να πιστευω οτι τα άτομα αυτά ειναι μειοψηφία. Σχετικά με την πειρατεία οι πωλήσεις του IV για παράδειγμα σε pc κατα την γνώμη μου ηταν πολυ χαμηλές λόγω κακού port και λογω του ότι οποιος ηθελε να το παιξει το πήρε στην κονσόλα του πριν 7 μηνες. Θα ήταν ενδιαφέρον να μπορούσαμε να δούμε τι θα συνέβαινε αν βγαινανε μαζι. Πιθανότατα οι κονσόλες πάλι θα είχαν περισσότερες πωλήσεις, αλλα νομίζω οχι κατα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η PC έκδοση του Max Payne 3 που βγήκε ταυτόχρονα με τις κονσόλες πούλησε 270.000 κόπιες. Σε PS3/360 πούλησε 1.38/1.33 μύρια αντίστοιχα, κάτι παραπάνω απο τριπλάσιες κόπιες σε κάθε κονσόλα συγκριτικά με το PC. Πηγή απο Vgchartz.

Θεωρώ οτι η PC έκδοση του GTAV θα είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την κονσολάδικη, δεν εθελοτυφλώ. Όπως ήταν και το MP3. Απλά η ουσία είναι οτι το ίδιο παιχνίδι για να το παίξεις στο PC, θα πρέπει να επενδύσεις πολλά περισσότερα απο μία κονσόλα των 200-250€. Και τα νούμερα δείχνουν οτι οι PC gamers δεν πολυφαίνεται να εκτιμούν την φαινομενική ανωτερότητα που έχουν τα μηχανήματα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό. Και υποτίθεται το MP3 ήταν πολύ καλό port. Όμως το 270Κ δεν περιλαμβάνει digital αγορές απο steam(γιατι δεν δινουν τα στατιστικα τους) οπότε το πραγματικο νουμερο θα ναι αρκετά μεγαλύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω κανει pre-order απο τα public, αλλα αυριο θα περασω απτο καταστημα...αμα δεν μου το εχουν φερει θα τσιμπησω απο το ραφι, σιγουρα θα εχουν αποθεματα.

 

Διπλα μπορει να ειναι αλλα ποση ωρα κανεις για να φτασεις εκει? :P :P

Τελικά αύριο πρωί έρχεται.

 

Η παραγγελία σας με κωδικό χχχχχ θα παραδοθεί την Τρίτη 17/9/2013 11:00 - 15:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβάζει κανείς τώρα απο psn store, πως παει απο ταχύτητα; Εμένα ψιλό σέρνεται, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα έχει κατέβει μέχρι την ώρα που ξεκλειδώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει τρόπος να κλειδώσεις το παιχνίδι σου και να το κάνεις unplayable σε πειρατές, η si games τα έχει καταφέρει ,το fm2013 δεν έπαιζε,τουλάχιστον για 7 μήνες δεν ξέρω αν βγήκε τώρα κάνα πατς,αλλα ποιός περιμένει 7μήνες + για να παίξει ένα παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβάζει κανείς τώρα απο psn store, πως παει απο ταχύτητα; Εμένα ψιλό σέρνεται, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα έχει κατέβει μέχρι την ώρα που ξεκλειδώνει

Εμένα χθές μια χαρά ήταν η ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

So your standing around and decide you’d like a helicopter, no problem because the fist cheat is a vehicle spawn cheat for the Buzzard helicopter

  • PS3: O, O, L1, O, O, O, L1, L2, R1, Triangle, O, Triangle
  • Xbox 360: B, B, LB, B, B, B, LB, LT, RB, Y, B, Y

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβάζει κανείς τώρα απο psn store, πως παει απο ταχύτητα; Εμένα ψιλό σέρνεται, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα έχει κατέβει μέχρι την ώρα που ξεκλειδώνει

 

Μαύρο χάλι.. (Να δούμε αν θα κάνει και install βεβαίως βεβαίως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...