Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [PS3][Xbox 360]


nikosspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτός είναι και ο λόγος που έχω σταματήσει να παρακολουθώ τα PC threads αγαπημένων μου παιχνιδιών (όπως το Metro ή το Battlefield). Πλέον 9/10 μηνύματα εκεί, αντί να αναφέρονται στο παιχνίδι, κάθονται και ασχολούνται με το performance και τα πόσα fps βγάζει η τάδε GPU με τόση VRAM και τους τάδε drivers έναντι της δείνα GPU που ακόμα δεν έχει βγει (άλλα όταν βγει θα κάνει 500 ευρώ και θα σπέρνει) κλπ.

 

Δεν αντέχω πλέον. Μερικές φορές πιστεύω πως όσοι τα κάνουν αυτά, την ώρα που παίζουν δεν κοιτάνε τι γίνεται μέσα στο παιχνίδι αλλά μόνο τα καρέ/sec πάνω αριστερά στην οθόνη (ή ψάχνουν να βρουν κανα χαλασμένο/low-res texture)...

 

Aρρωστια!.

 

Και ειναι ο λογος που δεν προκειται να ξανασχοληθω.

Μην το γελας,δεν θελει πολυ να ποτιστεις και να γινεις τελικα ετσι.Νομιζω οι περισσοτεροι το εχουμε περασει.Γινεται τοσο αργα και σταθερα που μετα δεν το καταλαβαινεις,σου φαινεται κατι φυσιολογικο το παραπανω που περιγραφεις.Εχει γινει φυση σου.

 

Οταν βγαινει η παιχνιδαρα και ο αλλος αντι να ασχοληθει με ενα και ομορφο οπτικα(στο συνολο ,περα απο αναλυσεις επι αναλυσεων και αριθμους,ορολογιες,αυτο που βλεπουμε με τα ματια διαολε...)και εξαιρετικο ως παιχνιδι αντικειμενικα ,καθετε και σκεφτεται τα 30 fps...

Αυτο ειναι το πρωτο που του ερχεται στο μυαλο στο γεγονος της κυκλοφοριας ενος τετοιου τιτλου.Το ΠΡΩΤΟ.

 

Για αυτο και θα επαναλλαβω οτι οι gamers(αναθεμα αν ειναι gamers) εχουμε χαλασει(και οι console gamers τελευταια) ,oχι το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ υπαρχουν και περιπτωσεις που οι αναλυσεις ξεφευγουν αλλα το να θελει καποιος 60fps ειναι απολυτα λογικο, οταν συνηθισεις ετσι δεν μπορεις να γυρισεις πισω στα 30 ευκολα.. Εγω προτιμω να ριξω τα γραφικα τερμα και να παιζω με 60fps για το gameplay παρα να θαυμαζω τα textures και να παιζω με 25-30fps.

 

Στις κονσολες δεν εχεις την επιλογη αυτη αλλα και παλι γινεται χαμος για το πια κονσολα εχει την καλυτερη εκδοση και τα σχετικα, το ιδιο πραγμα ειναι στην ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κόλλημα είναι αυτό με τα frames . gta είναι . από τα τελευταία που κοιτάω σε ένα gta είναι τα frames . το gta iv στο play3 το έπαιζα στα 20 frames και πάλι το ευχαριστήθηκα . Προσωπική άποψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ που νόμιζα ότι η όλη φάση γίνεται για να παίξουμε απλώς ένα ρημαδοπαίχνιδο... :-)

 

ps: και πάνω που λέω ας πάω να δω καμια gaming είδηση στο byteme, πετυχαίνω πρώτο άρθρο αυτό: http://www.byteme.gr/news/rumors/40-50-tois-ekato-kalytero-to-ps4-apo-to-xone

 

Ήμαρτον. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aρρωστια!.

 

Και ειναι ο λογος που δεν προκειται να ξανασχοληθω.

Μην το γελας,δεν θελει πολυ να ποτιστεις και να γινεις τελικα ετσι.Νομιζω οι περισσοτεροι το εχουμε περασει.Γινεται τοσο αργα και σταθερα που μετα δεν το καταλαβαινεις,σου φαινεται κατι φυσιολογικο το παραπανω που περιγραφεις.Εχει γινει φυση σου.

 

Οταν βγαινει η παιχνιδαρα και ο αλλος αντι να ασχοληθει με ενα και ομορφο οπτικα(στο συνολο ,περα απο αναλυσεις επι αναλυσεων και αριθμους,ορολογιες,αυτο που βλεπουμε με τα ματια διαολε...)και εξαιρετικο ως παιχνιδι αντικειμενικα ,καθετε και σκεφτεται τα 30 fps...

Αυτο ειναι το πρωτο που του ερχεται στο μυαλο στο γεγονος της κυκλοφοριας ενος τετοιου τιτλου.Το ΠΡΩΤΟ.

 

Για αυτο και θα επαναλλαβω οτι οι gamers(αναθεμα αν ειναι gamers) εχουμε χαλασει(και οι console gamers τελευταια) ,oχι το gaming.

 

Άρα γιατί σας (το PS360 κοινό, εννοώ) ενοχλούσαν τα 480p του Wii;

 

Αφού οι αριθμοί δεν μετράνε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ υπαρχουν και περιπτωσεις που οι αναλυσεις ξεφευγουν αλλα το να θελει καποιος 60fps ειναι απολυτα λογικο, οταν συνηθισεις ετσι δεν μπορεις να γυρισεις πισω στα 30 ευκολα.. Εγω προτιμω να ριξω τα γραφικα τερμα και να παιζω με 60fps για το gameplay παρα να θαυμαζω τα textures και να παιζω με 25-30fps.

 

Στις κονσολες δεν εχεις την επιλογη αυτη αλλα και παλι γινεται χαμος για το πια κονσολα εχει την καλυτερη εκδοση και τα σχετικα, το ιδιο πραγμα ειναι στην ουσια.

 

Oπως το ειπες.

Αν το συνηθισεις.

 

Για μενα προβληματικα frames ειναι απο 25 και κατω.Τα 30 ειναι καλα εφοσον ειναι κλειδωμενα.Μια χαρα το ευχαριστιεσαι.

Δεν μπαινω στην διαδικασια να παιζω pc games με 60αρια, γιατι ετσι και αλλιως τα παιχνιδια στις κονσολες με ενδιαφερουν περισσοτερο.

Δεν θελω να φτασω στο σημειο δλδ να με χαλανε τα 30 του last of us και να μην μπορω να δω την ομορφια του συνολικα λογο των frames.Αν και δεν θα το εκανα αυτο.

 

Και οι console gamers εχουν χαλαει,ειδικα οταν γνωριζουμε πως ενα παιχνιδι οταν βγαινει σε κονσολα βγαινει playable.Οποια κι αν ειναι η χειροτερη εκδοση λοιπον θα το ευχαριστηθεις.Το ιδιο ενα παιχνιδι.

Και εκει υπαρχει αρρωστια για τις διαφορες με το μικροσκοπιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το τελευταίο (και τελειώνω με το offtopic), σιγά που το Last of Us παίζει σταθερά στα 30! Τις περισσότερες φορές που βγαίνω σε εξωτερικό χώρο, τρώω κάτι ωραιότατα σπασίματα στην κίνηση και τα καρέ πέφτουν κατακόρυφα.

 

Με πειράζει; Όχι. Γιατί τέτοιο παιχνίδι δεν έχω ξαναδεί. Σιγά που θα κάθομαι να μετράω τα fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα γιατί σας (το PS360 κοινό, εννοώ) ενοχλούσαν τα 480p του Wii;

 

Αφού οι αριθμοί δεν μετράνε! :P

 

Αν και την παρακατω απαντηση την εχω δωσει 1000000000 φορες,ας το ξανακανω αλλη μια :P:P

 

Στο wii αυτο που με χαλαει,οπως και στο wiiu ειναι οτι μιλαμε για μια γενια πισω.

Δλδ ενω τα ps360,pc ανηκουν στην ιδια γενια και παιζουν τα ιδια παιχνιδια,το wii ανηκει στην προηγουμενη(των ps2,xbox,GC).

Εκει ναι μετρανε οι αριθμοι.Η διαφορα ειναι γενιας(6-8 χρονων,αλλα στην πραξη),οχι στο performance 2 εκδοσεων ενος ιδιου παιχνιδιου.

 

Απο κει και περα σιγουρα δεν με χαλανε παιχνιδια της Ν,εχει διαμαντακια.Αλλα η κριτικη εχει να κανει με το παραπανω γεγονος.

 

Σχετικά με το τελευταίο (και τελειώνω με το offtopic), σιγά που το Last of Us παίζει σταθερά στα 30! Τις περισσότερες φορές που βγαίνω σε εξωτερικό χώρο, τρώω κάτι ωραιότατα σπασίματα στην κίνηση και τα καρέ πέφτουν κατακόρυφα.

 

Με πειράζει; Όχι. Γιατί τέτοιο παιχνίδι δεν έχω ξαναδεί. Σιγά που θα κάθομαι να μετράω τα fps.

 

Ναι εχει αρκετες πτωσεις.

Και το GTA λογικα θα εχει,αν και δειχνει smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιζει ρολο και το game αλλα και στο GTA με 60 frames και max draw distance θα ηταν απολαυση πραγματικα.. Τωρα αναγκαστικα θα παιξουμε αυτο που θα μας δωσουν, με χαλαει? καθολου για αυτο το εχω προπαραγγειλει ηδη. θα ηθελα να το παιξω σε καλο pc η στις νεες κονσολες? εννοείται και ποιος δεν θα ηθελε?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανενας αλλος προβληματα , οπως να παρκαρει ενα αμαξι στο παρκινγκ , αλλα μετα να μην ειναι εκει ή ειχα πχ τον Τρεβορ με μουσια και μαλλια και μετα απο ενα cutscene μου τον εβγαλε οπως αρχικα τον ειχε στο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ωραίο που είδα ήταν όταν πήγα να βάλω ένα κάμπριο στο κλειστό γκαράζ του Franklin.

 

Η πόρτα άνοιξε και μέσα υπήρχαν δύο ίδια αυτοκίνητα, αυτά τα άσπρα με τα οποία ξεκινάμε το παιχνίδι. Ήταν σφηνωμένα το ένα δίπλα στο άλλο (αφού το γκαράζ δεν χωράει 2 αμάξια) και δεν υπήρχε καν τρόπος να μπω. Η πλάκα είναι πως δεν τα είχα βάλει εγώ εκεί, δεν ξέρω πώς εμφανίστηκαν!

 

Πάρκαρα το κάμπριο μέσα στον κήπο και με τα πολλά (βλ. spamming το τρίγωνο) κατάφερα να... τηλεμεταφερθώ στο πρώτο άσπρο αυτοκίνητο. Ήταν όμως τόσο σφηνωμένο που έβγαινε μόνο μέχρι τη μέση και μετά πάπαλα. Δοκίμασα στο δεύτερο και, voila, τα κατάφερα. Κάνω μια όπισθεν και πηγαίνω και το κοπανάω στην απέναντι μεριά του δρόμου. Αμέσως γυρίζω ποδαράτος στο γκαράζ για να τακτοποιήσω τα άλλα δύο αυτοκίνητα και... είχαν εξαφανιστεί και τα δύο!! Ακόμα και το κάμπριο που ήταν στον κήπο. Αλητεία, αρκουδέιδες! Τίποτα άλλο περίεργο δεν έχω δει ακόμα.

 

Επίσης μου έκανε εντύπωση το πόσο εύκολο είναι να σκοτωθούμε σε τροχαίο. Είχα φουλ ενέργεια και σε κάποια φάση πήδηξα έξω από αυτοκίνητο που δεν πήγαινε ούτε με 50km/h, έκανα... γκελ στο δρόμο και έσκασα ολόκληρος πάνω σε ένα τοίχο. Αποτέλεσμα να σκοτωθώ επιτόπου! Πολύ ωραίο, το προτιμώ έτσι παρά όπως στα προηγούμενα GTA που έπρεπε να τρακάρεις μετωπικά με 300km/h για να... νιώσεις. Τέλος μου άρεσε πως ακόμα και με 2 αστέρια δυσκολεύτηκα αρκετά να ξεφύγω από την αστυνομία αφού είχε στραβώσει η ζάντα σε μια ρόδα και το αυτοκίνητο δεν πήγαινε μία. Δεν ήθελα να το εγκαταλείψω (καθώς ήμουν στη μέση μιας heist αποστολής) και μου βγήκε η πίστη μέχρι να βρω κρυψώνα και να με παρατήσουν ήσυχο οι αστυνομικοί.

 

Το preorder για το 360 είναι ακόμα στα UK export facilities του courier, άντε να δούμε πότε θα έρθει για να ξεκινήσω να παίζω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...