Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [PS3][Xbox 360]


nikosspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά επειδή είμαι στην φάση τις προπαραγγελιας του τρελού αυτού παιχνιδιού, όσοι έχετε και τις 2 κονσόλες που θα το τσιμπήσετε και για πιο λόγο ?είδαμε ότι το trailer έτρεχε σε ps3 απίστευτο από ότι φαινόταν έτρεχε τέλια ομαλά, το θέμα είναι στο 360 τι θα παίζει θα έχουνε διαφορές? red dead, max payne τα οποία έχω στο 360 είδα διαφορές τρέχανε καλύτερα από τις εκδόσεις του ps3 επίσης το GTA 4 που το έχω στο ps3 σερνόταν άσχημα τρελά κολλήματα... οπότε δεν ξέρω κλίνω προς Xbox μεριά μιας και τα μουλτιπλατφορμ τα παίζω εκεί στη πλειοψηφία, επίσης αν το πάρω στο ps3 δεν μπορώ να με φανταστώ τόσες ώρες να λιώνω με το Ds3 ενώ με το χειριστήριο του 360 είμαι πιο άνετα(πιο βολικό + τις σκανδάλες για shooting) άλλο + που βάζω είναι το xblive για online χωρίς προβλήματα.

Το θέμα που κολλάω είναι που θα τρέχει χωρίς προβλήματα, ξέρουμε αν θα δείξει η R* και trailer από το 360? αν και πιστεύω δεν θα υπάρχει διαφορά τι λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγώ αν αυτή τη στιγμή είχα και τις 2 κονσόλες θα το έπαιρνα στο PS3.

Πρώτον, γιατί όλα τα trailers δείχνουν την PS3 έκδοση
Δεύτερον, γιατί στο PS3 βγαίνει σε ένα δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δισκάκι δεν με πολύ ενδιαφέρει όσο όλα τα άλλα που είπα, θα περιμένω ακόμα λίγο μπας και μας δείξουν και κανένα trailer από 360.



Θα μπορούσες να περιμένεις και να το νοικιάσεις ώστε να δεις που πάει καλύτερα.

χαχα που να περιμένω για την παιχνιδαρα με τίποτα...σίγουρη αγορά 1η μέρα θα είναι οπότε πρέπει να καταλήξω σε λίγες μέρες, αν και πάλι πιστεύω δεν θα υπάρχουν διαφορές περιμένω από R* κανένα άλλο νέο για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να είσαι σωστός πωρωμένος, πρέπει να το προπαραγγείλεις και για τις δύο κονσόλες, να κάνεις άμεση σύγκριση, και μετά να πουλήσεις τη χειρότερη έκδοση :P

 

Σοβαρά, τώρα, game breaking διαφορές αποκλείεται να έχει. Από τη στιγμή που όλα τα Rockstar παιχνίδια έτρεχαν καλύτερα στο 360, το πιο πιθανό είναι πλέον να είναι και το PS3 στο ίδιο επίπεδο. Δίνω μια μικρή πιθανότητα του PS3 να έχει κάτι ελαφρώς καλύτερο, επειδή δείχνουν trailers από αυτό.

 

Μιας και μιλάμε όμως για παιχνίδι που θα φάει τρελό λιώσιμο, εγώ θα θεωρούσα πολύ σημαντικό παράγοντα το χειριστήριο, όπως πολύ σωστά ανέφερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να είσαι σωστός πωρωμένος, πρέπει να το προπαραγγείλεις και για τις δύο κονσόλες, να κάνεις άμεση σύγκριση, και μετά να πουλήσεις τη χειρότερη έκδοση :P

 

Σοβαρά, τώρα, game breaking διαφορές αποκλείεται να έχει. Από τη στιγμή που όλα τα Rockstar παιχνίδια έτρεχαν καλύτερα στο 360, το πιο πιθανό είναι πλέον να είναι και το PS3 στο ίδιο επίπεδο. Δίνω μια μικρή πιθανότητα του PS3 να έχει κάτι ελαφρώς καλύτερο, επειδή δείχνουν trailers από αυτό.

 

Μιας και μιλάμε όμως για παιχνίδι που θα φάει τρελό λιώσιμο, εγώ θα θεωρούσα πολύ σημαντικό παράγοντα το χειριστήριο, όπως πολύ σωστά ανέφερες. 

χεχε μη νομίζεις το σκέφτηκα και αυτό αλλά που το ρημάδι έχει και 70 ευρώ κοντά, να δίνεις 140 για το ίδιο game νταξει είπαμε πόσο καμένοι να είμαστε δεν έχουμε και λεφτά να πετάμε :P δεν ξέρω θα σκάσω μια κλίνω για ps3 αλλά ξενερώνω για την φάση με το χειριστήριο και για το psn για online,και όταν σκέφτομαι για 360 φοβάμαι μην έχει προβλήματα και παίζει καλύτερα στο ps3.Το χειριστήριο είναι μεγάλος παράγοντας όντως σαν του 360 δεν παίζει φάση για shooting ότι πρέπει (έχω και της Razer το onza tournament edition) θυμάμαι που έπαιζα το 4 με ds3 χόρια που κολλούσε, μετά από ώρες με δυσκόλευε το χειριστήριο.Μακάρι να δείξουνε και κανένα in game trailer από 360 να μας φύγει η απορία και να συγκρίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να δείξουν in-game απ' το 360. Πάντα σε μια έκδοση αποφασίζουν να προμοτάρουν τα παιχνίδια τους. Το GTA 4 π.χ το έδειχναν αποκλειστικά σε 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για θέμα χειριστηρίου και μόνο πάρε το στο ΧΒΟΧ από την στιγμή που και πολλές ώρες είναι και σε βολεύει εκεί καλύτερα...ακόμα και αν σε κάποιο μηχάνημα είναι καλύτερο τεχνικά, η διαφορά θα είναι μικρή οπότε δεν νομίζω να παίξει σοβαρό ρόλο στην επιλογή της μίας ή της άλλης έκδοσης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ελλάδα μπες στο Skroutz και θα σου βγάλει τα μαγαζιά που δέχονται προπαραγγελία.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι τι κερδίζει κάποιος με την προπαραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το προπαραγγειλω θα μπορω να το παιξω η θα πρεπει να περιμενω μεχρι να βγει;

Τι εννοείς; Αν το προπαραγγείλεις, θα το πάρεις πρώτος στις 17/9 που κυκλοφορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για θέμα χειριστηρίου και μόνο πάρε το στο ΧΒΟΧ από την στιγμή που και πολλές ώρες είναι και σε βολεύει εκεί καλύτερα...ακόμα και αν σε κάποιο μηχάνημα είναι καλύτερο τεχνικά, η διαφορά θα είναι μικρή οπότε δεν νομίζω να παίξει σοβαρό ρόλο στην επιλογή της μίας ή της άλλης έκδοσης

 

Μονο και μονο για αυτό εννοείτε θα το πάρω εκεί, τι κάθομαι και παιδεύομαι δεν θα την παλέψω πάλι με το ds3 + το xblive αν ασχοληθώ με το μουλτι του αργότερα δεν θα έχω προβλήματα έναντι με το τραγικοί psn.

Όσο για τα δισκάκια σιγά ρε παιδιά και 6 να είναι που ακούγεται (τώρα δεν ξέρω 6 θα είναι 2 ? 5?) κάνεις install και χρειάζεσαι τον έναν δίσκο για να παίξεις, χωρίς να σου ζητάει να αλλάξεις δισκάκια αν δεν κάνω λάθος ετσι δεν είναι? επίσης 8 γιγα είναι το install και στα 2 συστήματα είπε η R*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...