Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V - Περιμένοντας την ανακοίνωση για PC version


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 894
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Imo, αν βγάλουν τώρα όλα τα extreme μετά δε θα έχουν τι άλλο να βγάλουν μέχρι να φτιάξουν κάτι ακόμα πιο extreme και θα πέσει η κατανάλωση,  γι'αυτό δίνουν σιγά-σιγά τις βελτιώσεις στα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αυτό το ξέρω όμως το θέμα είναι το εξής... Μην κάνουν καμιά από τις κλασικές συμφωνίες"off the record" κατασκευαστή κονσολών με κατασκευαστή παιχνιδιών για να κρατηθεί το επίπεδο σε κάποιο όριο στα γραφικά οστε να μην έχει τόσο μεγάλη διαφορά η έκδοση pc με κονσόλα.

 

Εγώ πάλι θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι θα γίνουν τέτοιες συμφωνίες.

 

Πρώτον μεταξύ των κονσολών (για να μην ευνοείται η μία έναντι της άλλης) και δεύτερον μεταξύ κονσολών και PC, γιατί αν τα SDK που θα χρησιμοποιηθούν είναι πάλι αυτά του 360, η έκδοση σε PC θα είναι ένα καλό port και τίποτα παραπάνω (γιατί σπανίως τους συμφέρει να τα σκάσουν για να φτιάξουν καλύτερο PC game).

 

Αφού τα λεφτά από τις κονσόλες τα βγάζουν, εκεί έχουν συνήθως το μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους. Μπορεί στα PC να μην έχουν royalties αλλά η πειρατεία είναι μεγαλύτερη και οι τιμές πώλησης μικρότερες (πολλές φορές οι μισές). Για τις δε συγκρίσεις στις συνολικές πωλήσεις, ας μην το συζητήσουμε καλύτερα.

 

Στο κάτω κάτω είναι GTA, οι περισσότεροι που θα το παίξουν το ρημάδι έχουν πολύ σοβαρότερες προτεραιότητες στο παιχνίδι από τα ρημάδια τα γραφικά.

 

Παίζω 720p και σοβαρά έχει πολύ καλά graphs για GTA, λίγο καλύτερα και το ps θα καιγόταν. Εκφράσεις δεν είναι LA noire φυσικά αλλα good enough. Just play the game seriously.

 

Έχω τόσα πολλά να πω πάνω στο συγκεκριμένο αλλά πραγματικά επειδή βρισκόμαστε σε PC thread, επιφυλάσσομαι να πω τη γνώμη μου. Κι ας είμαι κατά βάση PC gamer.

 

ps: πραγματικά πάντως θα απορούσα με τη λογική των μανατζαραίων της Rockstar, να έχουν έτοιμο PC game στα σκαριά, το οποίο υποτίθεται θα κυκλοφορήσει σε 3-5 μήνες αλλά να μην έχουν ανακοινώσει τίποτα. Φαντάζομαι όταν βγήκε το ασύλληπτο Red Dead Redemption, θα κυκλοφορούσαν παρόμοιες φήμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

$800.000.000 σε 24 ώρες το GTA V!!! Τελικά ο στόχος του 1 δις δεν ήταν τόσο τραγικός. Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει σε Βραζιλία + Ιαπωνία + PC

 

να γιατί τρώμε τόσα console ports :P

 

Μωρέ μπράβο!

 

http://www.gameslife.gr/ena-skasmo-lefta-exie-bgalei-mexri-twra-to-gta-v-64122

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο ξεπερασε και τα call of duty σε πωλησεις που ειναι τα πιο επιτυχημενα παιχνιδια καθε χρονο. 7 εκατομυρια προπαραγγελεις?!! GTA ειναι αυτο! Κανενα αλλο παιχνιδι δεν εχει κανει ποτε τοσες πολλες πωλησεις σε λιγοτερο απο 2 μερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο; Εγώ είχα μείνει στα 2,5 μύρια και περίμενα να ανέβει το πολύ μέχρι τα 5. Νομίζω συνολικά υπολογίζουν τουλάχιστον 25 εκατομμύρια πωλήσεις, με έσοδα πάνω από 1 δις δολάρια. Για να κάνω όμως και το δικηγόρο του διαβόλου, τα CoD παίζουν σε άλλη κατηγορία γιατί καταφέρνουν να κάνουν παραπλήσιες πωλήσεις βγάζοντας νέο τίτλο κάθε χρόνο (από την άλλη όμως κυκλοφορούν και σε PC).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο; Εγώ είχα μείνει στα 2,5 μύρια και περίμενα να ανέβει το πολύ μέχρι τα 5. Νομίζω συνολικά υπολογίζουν τουλάχιστον 25 εκατομμύρια πωλήσεις, με έσοδα πάνω από 1 δις δολάρια. Για να κάνω όμως και το δικηγόρο του διαβόλου, τα CoD παίζουν σε άλλη κατηγορία γιατί καταφέρνουν να κάνουν παραπλήσιες πωλήσεις βγάζοντας νέο τίτλο κάθε χρόνο (από την άλλη όμως κυκλοφορούν και σε PC).

 

Για την ακρίβεια είναι το ίδιο παιχνίδι με άλλες πίστες κάθε φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μου όμως που το καταραμένο καταφέρνει να πιάνει απίστευτα νούμερα κάθε χρόνο (πλέον το έχω γυρίσει σε BF). Τουλάχιστον με το GTA, κάθε επόμενο παιχνίδι της σειράς αποτελεί σταθμό και δεν είναι μία απ' τα ίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο ξεπερασε και τα call of duty σε πωλησεις που ειναι τα πιο επιτυχημενα παιχνιδια καθε χρονο. 7 εκατομυρια προπαραγγελεις?!! GTA ειναι αυτο! Κανενα αλλο παιχνιδι δεν εχει κανει ποτε τοσες πολλες πωλησεις σε λιγοτερο απο 2 μερες!

Ναι, μέχρι να βγει το Ghosts..

 

''Dev Build PC''

 

Lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μπράβο; Εγώ είχα μείνει στα 2,5 μύρια και περίμενα να ανέβει το πολύ μέχρι τα 5. Νομίζω συνολικά υπολογίζουν τουλάχιστον 25 εκατομμύρια πωλήσεις, με έσοδα πάνω από 1 δις δολάρια. Για να κάνω όμως και το δικηγόρο του διαβόλου, τα CoD παίζουν σε άλλη κατηγορία γιατί καταφέρνουν να κάνουν παραπλήσιες πωλήσεις βγάζοντας νέο τίτλο <em>κάθε χρόνο</em> (από την άλλη όμως κυκλοφορούν <em>και </em>σε PC).</p>

 

Απο το mw2 και μετά οι παίκτες γενικά της σειράς cod έχουν ελαττωθεί ΠΑΡΑ πολύ στην κατηγορία PC. Στο bo2 για παράδειγμα που το έχω σε pc και σε ps3 στο pc άντε να εχει 5000 online στο multiplayer ενώ στο ps3 ξεπερνάναι τούς 400000 πολλές φορές( στο mw3 είχα πετυχει και εκατομμύριο). Γενικά τα cod αγοράζονται κατά το πληστον από κατόχους ps3 και Xbox που το προτιμούν για τον περισσότερο κόσμο online και δεν έχουν υπολογιστή που να τα σηκώνει ικανοποιητικά...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το mw2 και μετά οι παίκτες γενικά της σειράς cod έχουν ελαττωθεί ΠΑΡΑ πολύ στην κατηγορία PC. Στο bo2 για παράδειγμα που το έχω σε pc και σε ps3 στο pc άντε να εχει 5000 online στο multiplayer ενώ στο ps3 ξεπερνάναι τούς 400000 πολλές φορές( στο mw3 είχα πετυχει και εκατομμύριο). Γενικά τα cod αγοράζονται κατά το πληστον από κατόχους ps3 και Xbox που το προτιμούν για τον περισσότερο κόσμο online και δεν έχουν υπολογιστή που να τα σηκώνει ικανοποιητικά...

 

Sent from my MT11i using Insomnia

Σιγά τις απαιτήσεις του cod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...