Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V - Περιμένοντας την ανακοίνωση για PC version


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι πως αν το Origin βγει και πουλήσει τα παιχνίδια σε τιμή κόστους (ή όσο τα πουλάνε τα cd key sites), το πιθανότερο είναι ότι οι μηνύσεις για μονοπωλιακές πρακτικές θα πέσουν βροχή. Γιατί έτσι θα αποκλειστούν αυτόματα όλοι οι retailers. Οι τιμές θα μπορούσαν να ήταν χαμηλότερες βέβαια αλλά και πάλι λογικά θα υπήρχε κάτω όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 894
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για δειτε τι βρηκαν εδω

http://www.pcgamer.com/forum/showthread.php?t=31106

 

 

Η pc εκδοση ΗΔΗ ετοιμαζεται αλλα η

rockstar επιτηδες δεν το ανακοινωνει ακομα. Πειτε στο θειο να σας το φερει για κονσολα ακομα και αν δεν εχετε και αγοραστε το στο pc 

 

Πάντως μου φαίνεται πως αν το βγάλουν για PC χωρίς ανακοίνωση, εκεί που όλοι θα το περιμένουν να βγει μετά από κανά χρόνο θα κάνουν καλύτερες πωλήσεις. Ειδικά αν το βγάλουν την περίοδο των Χριστουγέννων που ο κόσμος κάνει έξοδα.

 

Στον συγκεκριμένο τίτλο όπου το online του θα είναι κάτι καινούριο και θα εστιάσουν εκεί, βγάζοντας expansions και γενικά περιεχόμενο δεν μου φαίνεται λογικό να αφήσουν 1 χρόνο να περάσει για το PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως υπαρχει μια πιθανοτητα να πουλησει και περισσοτερο απο κονσολες γιατι τελη 2013-αρχες 2014 θα αρχισουν να βγαινουν σιγα σιγα τα πρωτα κονσολαδικα pc (Gamebox steambox piston) και τοτε θα δουμε ενα μεγαλο μερος των console gamers να ερχεται στα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν οντως ειναι καλυτερο απο τα xbox one και ps4 και πληρως αναβαθμιζομενο οπως λενε τοτε θα το ποτιμησουν πολλοι αν και οποιος θελει μπορει να παρει και τα 3. Το μονο σιγουρο ειναι πως με το που θα βγουν τα steambox θα δουμε μεγαλη αυξηση των πωλησεων των pc εκδοσεων των παιχνιδιων και αυτο το ξερουν οι εταιριες. Οποτε αν το gta v 5 εβγαινε για pc αυτη την εβδομαδα θα πουλουσε λιγοτερο απο οτι αν βγει μετα την κυκλοφορια των steambox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ζήτηση έχει (ή θα έχει) το Steambox, μακάρι να τα πάει καλά. Έχω όμως ένα προαίσθημα πως αν ρωτήσουμε τους 2,5 εκατομμύρια που προπαρήγγειλαν το GTA5, οι περισσότεροι δεν θα γνωρίζουν καν την ύπαρξη του μηχανήματος αυτού. Νομίζω πως είναι νωρίς ακόμα για να αρχίσουμε να αποκαλούμε το Steambox (και τα συναφή) "console killers".

 

Τελικά η καλύτερη (και δυστυχώς ακριβότερη) λύση είναι να τα έχουμε όλα. Ως κάτοχος αξιοπρεπούς PC, σπασμένου PS3 και απείραχτου 360, πλέον δεν μπαίνω καν στον κόπο να συγκρίνω format ή να προσπαθώ να επιχειρηματολογήσω ποια είναι η καλύτερη gaming πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...