Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V - Περιμένοντας την ανακοίνωση για PC version


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί η CIA, MI6 και SVR keep tabs σε όλους τους trackers και μετά ενημερώνει την Rockstar και κάθε Rockstar, έτσι θα δείξουμε ότι υπάρχει πειρατεία και σε consoles ακόμα μεγαλύτερη και θα πετύχουμε ότι όλα τα games να βγαίνουν σε pc....το βρήκα?!?! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 894
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις έλαβα μήνυμα από το zavvi ότι ταχυδρόμησαν το preorder μου (υποτίθεται με courier). Μπράβο τους.

 

Όταν λέμε preorder, εννοούμε "εμείς που μένουμε στην άκρη της Ευρώπης να το έχουμε αν όχι τη μέρα κυκλοφορίας, έστω 1-2 μέρες αργότερα". Το λέω γιατί τα τελευταία μου preorder από το Amazon είχαν το κλασικό πρόβλημα πως το dispatch γινόταν μια μέρα πριν την κυκλοφορία, οπότε οι Άγγλοι ναι μεν το είχαν την επομένη, εμένα όμως μου ερχόταν μετά από μια... βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ φταίω άμα block?!

 

Εγώ τα έκοψα αυτά, πηγαίνω στο γειτονικό μαγαζάκι που τα φέρνει κάνα 2ήμερο πριν και μια χαρά μου κάνει και 10% έκπτωση για το support ;) ποτε όμως pre-order και ας είναι game of the millennium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουν επένδυση παρά πολλά λεφτά για το gta v δεν θέλουν να κατεβάζουν όλοι παράνομα το παιχνίδι

Ναί, σωστά, το κακό το PC είναι γεμάτο πειρατές και κανείς δεν αγοράζει.

Γι' αυτό και μερικοί παίζουν εδώ και μέρες GTA V. Τι κακά αυτά τα PC ρε παιδί μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδώθηκε ήδη το ένα thread του GTA με τον καθένα που έβγαινε να πει το μακρύ του και το κοντό του για την πειρατεία. Ας μην έχουμε τα ίδια κι εδώ... Καιρός να μεταφερθώ εδώ http://www.insomnia.gr/topic/424427-grand-theft-auto-v/page-22 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπέρασμα είναι πως οι παραπάνω 18724 είναι η τομή των συνόλων "PC gamers" και "Console gamers"! Δηλαδή όσοι PCάκηδες αναγκάστηκαν να αγοράσουν κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη θα κανει νομιζετε η πειρατεια σε αυτον τον τιτλο? απλα ενα τιποτα!!καθηστε σε λιγο καιρο που θα ανακοινωσουνε το 1 δισεκατομυριο κερδος απο τις πωλησεις του gta!!και θα σας πω εγω μετα αν την νοιαξει την κυρια ροκσταρ μερικα χιλιαδες παρανομα κατεβασματα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να καταλάβουν οι εταιρίες παιχνιδιών και ταινιών, ότι δεν γίνεται να αγοράζουμε τα παιχνίδια τους και τις ταινίες του για 70€ και 30€ αντίστοιχα.

Όταν μου χάλασε το PC ήθελα να παίξω FIFA 13 με την παρέα μου και ενώ το έχω ήδη αγοράσει για PC, το PSN με ανάγκαζε να το αγοράσω ξανά στην τιμή των 70€, ενώ σε λίγες ημέρες βγαίνει το 14. Λοιπόν αυτά είναι αστεία πράγματα.

Μπαίνεις στο Origin και οι τιμές των παιχνιδιών είναι σαν ανέκδοτο. Με τη λογική των εταιριών οι Gamers πρέπει να είναι ζάπλουτοι.

Είναι λογικό μία μεγάλη μερίδα κόσμου να στραφεί στα απλά χαζά παιχνιδάκια του iPhone και του Android, αλλά και του Facebook. Μικρά, απλά και φθηνά.

 

Παρόμοιο σκηνικό με τις ταινίες. Να τις αγοράσεις είναι ακριβές και δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος αν δεν είσαι συλλέκτης. Από την άλλη μεριά γνωρίζουμε πως τα video clubs δεν έχουν τόση μεγάλη ποικιλία σε Blu Ray. Το DVD παραμένει ως κύριο μέσο. Δεν γίνεται να πηγαίνεις μόνο Cinema και να σκας 7€ για την ταινία (το άτομο) + ένα 5άρι € τα ποπ κορν με το αναψυκτικό. Η λύση να κατεβάζεις ταινία από το net σε 1080p και σε ποιότητα ελάχιστα χειρότερη από το Blu Ray και μακράν καλύτερη από το DVD είναι από μόνη της πιο δελεαστική. Πως λοιπόν κάποιος να πληρώσει για να δει κάτι σε χειρότερη ποιότητα;

 

Με τη μουσική το κατάλαβαν και πλέον μπορείς να αγοράσεις από ένα CD όποιο κομμάτι σου αρέσει με 1€ τόσο από το iTunes, όσο και από άλλα μαγαζιά. Δεν είναι αναγκασμένος κάποιος να αγοράσει 20€ το CD και να ακούσει 2-3 κομμάτια.

 

Ελάτε παιδιά, αν ήθελαν να βρουν λύση θα έβρισκαν. Απλά είναι αχόρταγοι. Χρεώνουν 70€ ένα παιχνίδι που το παίρνεις σε ηλεκτρονική μορφή!!! Δεν μπορείς να το αγγίξεις, δεν έχεις το κουτί του, δεν είναι ούτε καν μία συλλεκτική. Με τη συλλεκτική να το καταλάβω!

 

Κοιτάξτε εδώ τιμές! Σαν να σου λένε κατέβασε το πειρατικά! Ακόμα και τα 20άρια είναι πολλά λεφτά!!!

 

Στο PC έχω αυτή τη στιγμή εγκατεστημένα 17 παιχνίδια. Αν τα είχα αγοράσει όλα θα είχα πληρώσει περίπου 500€ και με τιμή 30€ το ένα. Δεν λέω 50 και 70... 

post-115429-0-58610400-1379207284_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...