Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V - Περιμένοντας την ανακοίνωση για PC version


Anubis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείτε big ass open world game άμα κολλάμε σε ένα texture που ξέφυγε καήκαμε, μακάρι αυτά να είναι τα μοναδικά προβλήματα. Μεμονωμένο πρόβλημα, δεν φαντάζομαι όλα τα textures να είναι έτσι. right?!?

:fear:

 

Προφανώς. Έχω παίξει ήδη 2-3 ώρες και δεν έχω δει τέτοιο πρόβλημα ακόμα. Ούτε κάποιο άλλο αξιοσημείωτο κουσούρι.

 

Μιλάμε, οι τύποι έχουν προσέξει τα πάντα, υπάρχει απίστευτη λεπτομέρεια. Μόλις διαπίστωσα πως αν πάρω φόρα για να πηδήξω πχ. μια μάντρα, έτσι και πατήσω το jump πριν της ώρας του, χάνω το βηματισμό μου, σκάω στον τοίχο και σαβουριάζομαι. Τέτοιες μικρολεπτομέρειες είναι που δείχνουν το βάθος του παιχνιδιού (αν και δεν φαίνεται να μπορώ να τραβήξω το καζανάκι, κλασικό τεστ που κάνω σε όλα τα παιχνίδια, ειδικά τα FPS)

 

Φίλε μου, επένδυσαν 150 εκατομμύρια δολλάρια και έφτιαξαν το ακριβότερο παιχνίδι ΣΤΟ ΚΌΣΜΟ. Και 800.000.000 bugs και glitches να έχει, εγώ στο console θα το παίξω μόνο και μόνο επειδή είναι GTA.

 

Uh, προς αποφυγή παρεξηγήσεως δεν αναφερόμουν στο texture glitch αλλά στο πόσο απίστευτο είναι το παιχνίδι. Έχουν πέσει τα σαγόνια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 894
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανώς. Έχω παίξει ήδη 2-3 ώρες και δεν έχω δει τέτοιο πρόβλημα ακόμα. Ούτε κάποιο άλλο αξιοσημείωτο κουσούρι.

 

Μιλάμε, οι τύποι έχουν προσέξει τα πάντα, υπάρχει απίστευτη λεπτομέρεια. Μόλις διαπίστωσα πως αν πάρω φόρα για να πηδήξω πχ. μια μάντρα, έτσι και πατήσω το jump πριν της ώρας του, χάνω το βηματισμό μου, σκάω στον τοίχο και σαβουριάζομαι. Τέτοιες μικρολεπτομέρειες είναι που δείχνουν το βάθος του παιχνιδιού (αν και δεν φαίνεται να μπορώ να τραβήξω το καζανάκι, κλασικό τεστ που κάνω σε όλα τα παιχνίδια, ειδικά τα FPS)

 

 

Uh, προς αποφυγή παρεξηγήσεως δεν αναφερόμουν στο texture glitch αλλά στο πόσο απίστευτο είναι το παιχνίδι. Έχουν πέσει τα σαγόνια μου.

Φίλε (και συνάδελφε) πόσο συμφωνώ μαζί σου. Παίζω GTA από το 1997 και η Rockstar έβγαζε quality και όχι quantity. Το παιχνίδι είναι απίστευτο από ο,τι βλέπω. Εσύ πως το έπεξες πρώτος; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε big ass open world game άμα κολλάμε σε ένα texture που ξέφυγε καήκαμε, μακάρι αυτά να είναι τα μοναδικά προβλήματα.

Σίγουρα.

 

Μεμονωμένο πρόβλημα, δεν φαντάζομαι όλα τα textures να είναι έτσι. right?!?

:fear:

Όλα σίγουρα δεν θα είναι έτσι.

Αλλά αν πάρουμε παράδειγμα το Rage.. Βέβαια (το Rage) έτρεχε με 60αρια, but still.

 

Εσύ πως το έπεξες πρώτος; :huh:

Xbox360, PS3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα.

 

Όλα σίγουρα δεν θα είναι έτσι.

Αλλά αν πάρουμε παράδειγμα το Rage.. Βέβαια (το Rage) έτρεχε με 60αρια, but still.

Rage έβγαζε 60άρια ακόμα και στο laptop μου. Ας είναι τα texture glitches και όλα αυτά τα μοναδικά προβλήματα. Αν δεν υπάρχουν προβλήματα gameplay όπως το GTA IV που κάποιες φορές γαμιόταν το shooting των όπλων και η ακρίβεια, αν αυτά δεν υπάρχουν, game του αιώνα το GTA V. Αλλά ως προς multiplayer aspect, είναι λίγο σκατα να πρεπει να είσαι σε ένα Rockstar Crew για να επιβιώσεις. Τέσπα, εγώ είμαι σε ένα οπότε ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rage είναι κατόρθωμα που έτρεχε σε τέτοιο hardware με 60αρια.

Μην συγκρίνεις το λαπτοπ σου με υλικό που αναπτύχθηκε το 2004+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rage είναι κατόρθωμα που έτρεχε σε τέτοιο hardware με 60αρια.

Μην συγκρίνεις το λαπτοπ σου με υλικό που αναπτύχθηκε το 2004+.

Rage φτιάχτηκε αποκλειστικά σε 2008 για το GTA IV μόνο. Χρησιμοποιούν μια ανανεωμένη για το V.

 

Το Rage είναι κατόρθωμα που έτρεχε σε τέτοιο hardware με 60αρια.

Μην συγκρίνεις το λαπτοπ σου με υλικό που αναπτύχθηκε το 2004+.

To hardware στο sig μου είναι το PC μου και όχι το laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε (και συνάδελφε) πόσο συμφωνώ μαζί σου. Παίζω GTA από το 1997 και η Rockstar έβγαζε quality και όχι quantity. Το παιχνίδι είναι απίστευτο από ο,τι βλέπω. Εσύ πως το έπεξες πρώτος; :huh:

 

Εμ, δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα την ερώτηση. Αν μιλάς για το GTA 5, το παίζω κατεβασμένο σε PS3 μέχρι να έρθει η προπαραγγελία μου για το 360 (έχει να πέσει λιώσιμο στο online). Ελπίζω μέχρι το τέλος της ερχόμενης βδομάδας.

 

Αν μιλάς γενικά για GTA, το πρώτο που έπαιξα ήταν το GTA2 σε PC αλλά χρόοονια μετά την κυκλοφορία του και ίσως γι' αυτό να μην εντυπωσιάστηκα καθόλου. Με το GTA3 όμως (πάλι σε PC), έπαθα πολιτισμικό σοκ και από τότε κόλλησα, τα έχω τελειώσει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα την ερώτηση. Αν μιλάς για το GTA 5, το παίζω κατεβασμένο σε PS3 μέχρι να έρθει η προπαραγγελία μου για το 360 (έχει να πέσει λιώσιμο στο online). Ελπίζω μέχρι το τέλος της ερχόμενης βδομάδας.

 

Αν μιλάς γενικά για GTA, το πρώτο που έπαιξα ήταν το GTA2 σε PC αλλά χρόοονια μετά την κυκλοφορία του και ίσως γι' αυτό να μην εντυπωσιάστηκα καθόλου. Με το GTA3 όμως (πάλι σε PC), έπαθα πολιτισμικό σοκ και από τότε κόλλησα, τα έχω τελειώσει όλα.

Ααααα, ΟΚ. Εγώ ρώτησα πως το παίζεις πριν τις 17/9

 

Για το παιχνίδι Rage μιλάω..

Αααα εγώ μιλούσα για το RAGE.

Rockstar's Advanced Game Engine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ετσι τα textures σε ολο το παιχνιδι? Ε τι περιμενεις απο κονσολοες 8ετιας. Στο pc θα δειχνει πολυ καλυτερο οπως ολα τα παιχνιδια αλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκατά textures.

Μάάάάάάάάάστα. Εταιρεία που έδωσε 150.000.000$ για να φτιάξει ενα ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΑΤΟ και ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ παιχνίδι από το IV, το SA, και το RDR ΜΑΖΙ, χάνει επειδή σε ένα σημείο έχει τέτοια textures. Φταίει λίγο το παιχνίδι λίγο το Hardware αλλά μόνο αν είσαι μαλάκας δεν θα εκτιμήσεις τις αποστολές (1000 συνολικά. 700 στο Online και 300 στο κανονικό). Εσύ και ο Ραπτόπουλος μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάάάάάάάάάστα. Εταιρεία που έδωσε 150.000.000$ για να φτιάξει ενα ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΑΤΟ και ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ παιχνίδι από το IV, το SA, και το RDR ΜΑΖΙ, χάνει επειδή σε ένα σημείο έχει τέτοια textures. Φταίει λίγο το παιχνίδι λίγο το Hardware αλλά μόνο αν είσαι μαλάκας δεν θα εκτιμήσεις τις αποστολές (1000 συνολικά. 700 στο Online και 300 στο κανονικό). Εσύ και ο Ραπτόπουλος μόνο.

Δεν κατάλαβες, εγώ γενικά λέω ότι δεν έχει εντυπωσιακά textures. Από τα βίντεο που είδα σε HD φαίνονται σαν textures παιχνιδιού του 2008.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...