Προς το περιεχόμενο

Τι κάρτα να βγάλω για αγορα games online?


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω τί κάρτα να βγάλω και από ποια τράπεζα για αγορα games οπως Pro evolution soccer 2012,NBA 2K12, Battlefield 3,Fifa 12?

Και απο ποιο site να ψωνίζω;

Αυτό είναι καλό;

http://www.gamekeystore.net/newstore/index.php?route=common/home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site που έδειξες έχει καλές τιμές, αλλά δε το έχω δοκιμάσει.

Έχω visa από την Πειραιώς. Η Visa είναι δημοφιλής, προσοχή ώμος να μην πιστώνει χρήματα. Να βάζεις όσα λεφτά χρειάζονται για την αγορά που θες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιώ το steam και δεν νομίζω να δουλέψω άλλο site για online αγορές καθώς με καλύπτει αρκετά. Όσο αφορά πληρωμές τις κάνω μόνο μέσω paysafe card και έτσι δεν μπλέκω καθόλου με κάρτες.

 

 

jason_rethymno πάλι σε εσένα απαντώ.......loool την καλημέρα μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πιστωτικη. Χρεωστικη. Την συνδεεις και τον λογαριασμο σου ( στην ιδια τραπεζα ) και μεσω web banking περνας μεσα το ποσο που θελεις και κανεις την αγορα σου σε 2-3 λεπτα. Για μεγαλυτερη ασφαλεια εγω εχω συνδεσει την χρεωστικη μου στο Paypal και πληρωνω με αυτο. Εγω εχω Eurobank αλλα και για την Πειραιως εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Μην βιαστεις ομως, παρε μερικες γνωμες ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτήν την επιλογή σ αυτό το site."Liberty reserve" Τί είναι αυτό;

libertyj.jpg

 

Είναι η εταιρία που τρέχουν,τα ξαδέρφια belic πλέον:-D..

 

κάποια κρυπτογράφηση να μην περνάνε τα στοιχεία σου σε τρίτους;Δεν ξέρω,μάλλον αυτό μου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτα Πειραιως χρεωστικη visa εχω και κανω αγορες απο ebay, απο sites με cdkeys και γενικα στο internet.

 

Καποια site που εχω αγορασει cdkeys και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος:

 

g2play.net

cdkeyhouse.com

cdkeyexpress.com

directgamekeys.com

cdkeyshere.com

gamekeystore.net (μονο που αυτο πλεον παιρνει alertpay και οχι paypal)

 

Και με Prepaid κάνεις την δουλειά σου..

 

Η prepaid της Κυπρου, καθε φορα που βαζεις λεφτα σου κραταει 1 ευρω. Τι 10 ευρω βαλεις τι 1000, 1 ευρω σου κραταει. Προσωπικα γιαυτο εκανα Χρεωστικη Visa στην Πειραιως. Ασε που βγαινει την ιδια μερα. Ειχα παει με τα χαρτια μου στις 13:40 και στις 14:00 ειχα τελειωσει.

 

Ποια αλλη τραπεζα βγαζει prepaid?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τελικά θα ψωνίζω απο δω.Μπορείς να ψωνίσεις και με Paypal

 

http://cdkeyshere.com

 

Τώρα για το paypal .πως ακριβώς θα το βγάλω ;Εγώ έχω λογαρισμό στην Εθνική Τράπεζα.Με το paypal σου βγάζουν κάποια κάρτα;Μπορεί να συνεργαστεί με την Εθνική Τράπεζα;

 

Ακυρο οκ βρηκα αυτό που εξηγεί το Paypal

http://teomaragakis.wordpress.com/2007/02/27/paypal/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι αναγκη να ψωνιζεις μονο απο ενα συγκεκριμενο. Οπου βρισκεις καλυτερη τιμη το παιχνιδι, εγω ετσι κανω. Απο εκει και περα, απο αυτο το site που λες εχω παρει 2 games εγω και αλλα 2 για φιλους μου και ολα μια χαρα. Οπως βλεπεις και αυτο και καποια αλλα εχουν και live chat (support) και τους μιλας απευθειας σαν msn για οτι θες να ρωτησεις κλπ. Και κατι ακομα. Σε αυτο το cdkeyshere που λες, αμα πατησεις σε καποιο game πχ. εδω: http://cdkeyshere.com/might-and-magic-heroes-vi-cd-key.html βλεπεις οτι λεει Reward Points: 250. Αυτο παει να πει οτι παιρνεις bonus 250 ποντους αν το αγορασεις. Το καθε παιχνιδι σου δινει ποντους, αλλο πιο πολλους και αλλο πιο λιγους. Ωραια μεχρι εδω. Πιο κατω (κατω απο την τιμη) λεει: Price in reward points: 5000. Παει να πει οτι αν ειχες 5000 reward points το αγοραζες χωρις χρηματα. Αν πχ εχεις παρει οπως εγω 3-4 games και εχεις καποιους ποντους. πχ εγω εχω 1000, τοτε μπορεις να το βαλεις αγορα στην καρτα και να βαλεις και τους ποντους που εχεις. Οποτε σου αφερει χρηματα και πληρωνεις πιο λιγο. Δεν σου αφαιρει σε καθε game το ιδιο ποσο. Πχ σε αυτο μπορει με 1000 ποντους να σου αφαιρεσει 2 ευρω και σε αλλο 5 ευρω.

 

Ελπιζω να καταλαβες ετσι οπως στα ειπα. Οτι θες ρωτα. Και αλλα site δινουν ποντους ή καποιο bonus κλπ.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω πειραιώς χρεωστική.

 

Τη συνδέεις με ένα λογαριασμό και βάζεις όσα χρήματα χρειάζεσαι (αν φοβάσαι). Δεν υπάρχει καμμία χρέωση.

Εαν φτιάξεις ομως μέσω ebanking προπληρωμένη χρεωστική, τότε υπάρχει χρέωση όταν την φορτίζεις.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ για ονλαιν αγορές είτε τη χρεωστική,είτε τη πιστωτική αν θέλω δόσεις. Αρκεί να προσέχεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω προπληρωμένη από την τράπεζα Αττικής. Η προμήθεια είναι 1 ευρώ αν βάλεις μέχρι 100 και μετά ανεβαίνει, αλλά τελευταία φορά που έβαλα μεγάλο ποσό ήταν τον καιρό του Νώε. Δεν έχω παράπονο και με έχει βολέψει.

 

Τώρα για χρεωστική, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να βγει σε κενό λογαριασμό (όχι μισθοδοσίας ή με μεγάλο υπόλοιπο πχ) και κάθε φορά, είτε με e-banking είτε με κατάθεση, να μπαίνουν τα αντίστοιχα χρήματα. Είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός απέναντι στο πλαστικό χρήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...