Προς το περιεχόμενο

Αγορά βιντεοκάμερας


Voodooman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η παλιά μου κάμερα μου άρχισε να μου κάνει νερά, οπότε αρχίζω σιγά σιγά την έρευνα αγοράς για καινούργια.

Η ως τώρα κάμερα μου είναι η DCR-HC39, παίρνει miniDV και με καλύπτει σχεδόν σε όλα, εκτός από τις λήψεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, εμφανίζει πολύ θόρυβο.

Στα €500 μάξιμουμ υπάρχει περίπτωση να βρω κάποια με σκληρό δίσκο (ας είναι και μικρός, δεν με απασχολεί αυτό) και ικανοποιητική απόδοση σε εσωτερικούς χώρους που φωτίζονται φυσιολογικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει την Canon Legria HF200 και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Την πήρα μετά την "σχετική έρευνα" (βλέπε εδώ στο φόρουμ τα παλιά μηνύματά μου) και τις συμβουλές των μετρ του είδους!

 

Η κάμερα λέει "Made in Japan" και γράφει σε SD κάρτα - πολύ βολικό και λιγότερο βάρος σε σχέση με τις κάμερες με τον σκληρό ενσωματωμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μια προσφορα για την Canon Legria HG21 μοναδικη οταν την βρισκεις 800 ευραιουςπου την πηρα εγω πριν 2 χρονια.Απιστευτη μηχανη. Ψαχτο λιγο με τα specs του μοντελου και θα καταλαβεις. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vrodinos Canon Legria HF20 μου πρότειναν (ίδια σειρά με το δικό σου).

Είναι καλύτερη από την δικιά μου, άλλα τότε ήταν και ακριβότερη!

Έτσι κατέληξα σε HF200. Πάντως θα επιμένω στην εγγραφή στο SD/SDHC :rolleyes:

Τα "+" της κάμερας με SD:

- λιγότερα μηχανικά μέρη

- λιγότερο βάρος

- ευκολότερα μεταφέρεις τα δεδομένα στον υπολογιστή

- δεν χαλάει. Και αν χαλάσει με σημερινές τιμές παίρνεις μερικά κομμάτια των 16GB class4. Και δεν πιάνουν χώρο...

 

 

@Voodooman Δεν είναι επαγγελματική και όταν τραβάς βράδυ (μετά την δύση) και σε χαμηλό φωτισμό έχει λίγο θόρυβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τη πηρα οταν γεννηθηκε η κορη μου,εχω τραβηξει σε ολες τις συνθηκες χωρις προβλημα . Εχει και υποδοχη για SD καρτα για οποιον θελει.Αν το ψαξεις λιγο η HG 21 γραφει σε non interlaced σε σχεση με τις αλλες που σημαινει οχι τρεμουλο οταν τραβας σε κινηση ή οταν ζουμαρεις.Εχει και πολλα αλλα που ειχαν γραφτει σε ενα thread το οποιο εχει διαγραφει ή δε το βρισκω τωρα να στο δωσω να διαβασεις.Επισης σε αυτα τα λεφτα νομιζω ειναι μοναδικη προσφορα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο αυτά ηλεκτρονικά καταστήματα στο ίντερνετ είναι αξιόπιστα για την αγορά βιντεοκάμερας και κατά πόσο παρέχουν εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε!

Έχω χρησιμοποιήσει το ίντερνετ για αρκετές παραγγελίες,και σε καμία δεν ειχα πρόβλημα από θέμα εγγύησης.Μαζί με το προιόν που αγόρασες,σου δίνουν φυσικά και απόδειξη η οποία είναι εγγύηση για ένα χρόνο ή περισσότερο,ανάλογα με την μάρκα..Πρόβλημα με εγγύηση υπάρχει μόνο σε κινητά,και αυτό γιατί πολλά μαγαζία στο ίντερνετ,για να χουν χαμηλότερη τιμή φέρνουν από το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ κινητά αλλά το λένε ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και αν πάθει κάτι το κινητό απευθύνεσαι στο ηλεκτρονικό κατάστημα και ΟΧΙ στην επίσημη αντιπροσωπεία!

Εσύ όμως που θες βιντεοκάμερα,δεν θα χεις πρόβλημα..Απλά διάλεξε ένα αξιόπιστο κατάστημα για να μην ταλαιπωρηθείς στην αποστολή με αργοπορίες κλπ ( διάλεξε ότι σε ενδιαφέρει και δες σχόλια για τα καταστήματα στο skroutz)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...