Προς το περιεχόμενο

πως να βαλω linux;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

θελω να βαλω linux κατεβασα και τωρα τα εχω σε cd ομως εχω μια απορια αν οταν διασπασω τον σκληρο μπορο να το ξαναεπαναφερω;

Εχω win vista και θελω να τα εχω και τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε σε πρώτη φάση το live cd που κατέβασες, κάνε boot από αυτό και πέρνα λίγη ώρα να δεις τη διανομή και κατά πόσο σου αρέσει.

Αν αποφασίσεις να κάνεις την εγκατάσταση δεν είναι κάτι δύσκολο και θα αναγνωρίσει και τα windows που έχεις οπότε θα κάνει

την εγκατάσταση και θα έχεις την επιλογή ποιο από τα δύο λειτουργικά να ξεκινήσεις κάθε φορά που κάνεις boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2 μπορείς να έχεις κ μπορείς να το επαναφέρεις και με απλές διαδικασίες. Dw και γω είχα κάνει dual-boot vista/linux χωρίς να έχω τίποτε ιδιαίτερες γνώσεις.

 

Όπως πολύ σωστά λέει κ ο GKNSB βάλε το livecd να το δοκιμάσεις να δεις τυχόν προβλήματα και αν σαρέσει κιόλας και μετά προχωράς.

 

Και στο isnomnia γενικά ό,τι θες ρωτάς και παίρνεις άμεσες απαντήσεις, υπάρχει πολύ know how απ'τα παιδιά εδώ μέσα για linux. Με έχουν βοηθήσει πάμπολες (!) φορές :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για ολα παιδια

Κάνε εγγραφή στην ελληνική κοινότητα του Ubuntu για να σου λυθούν όποιες απορίες έχεις ή ΘΑ έχεις

 

Είναι πολύ οργανωμένη και φιλική η κοινότητα

 

Σε περιμένουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορεί να γίνει αυτό που ζητάς, αλλά αφού κατέληξες στο Ubuntu τότε περίμενε μέχρι αύριο που βγαίνει η έκδοση 11.10. Εκτός κι αν σου άρεσε τόσο η 11.04...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...