Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση 7.1 της CyanogenMod ROM για Android κινητά


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ρε παιδια πως γινεται να βγαινει πλατφορμα λογισμικου απο τριτους και να ειναι καλυτερη απο την original? Εκει πονταρει η google με το ανοιχτο λογισμικο τους? Οτι ας δωσουμε εμεις την βαησ και ασε τους αλλους να κανουν την δουλεια και να παρεχουν υποστηριξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα ρε παιδια πως γινεται να βγαινει πλατφορμα λογισμικου απο τριτους και να ειναι καλυτερη απο την original? Εκει πονταρει η google με το ανοιχτο λογισμικο τους? Οτι ας δωσουμε εμεις την βαησ και ασε τους αλλους να κανουν την δουλεια και να παρεχουν υποστηριξη?

 

ουσιαστικά,ναι και αυτός είναι απτους μεγαλύτερους λόγους που επιλέγεται το Android.Φημίζεται για το πόσο εύκολα το παραμετροποιείς.Όπως επίσης,κάνοντας το open-source ελαχιστοποιούν το κόστος των συσκευών.

 

Όσο για το πως γίνεται να είναι καλύτερη,η εκάστοτε εταιρία έχει την υποχρέωση στους πελάτες να αξιοποιεί όλα τα χαρακτηριστικά των κινητών.Για αυτόν τον λόγο,φορτώνουν με πολλά προγράμματα.Όπως επίσης, χρησιμοποιούν τις πιο "safe" ρυθμίσεις,διότι πολλοί δεν κάθονται να ασχοληθούν και να μάθουν τι είναι το κάθετι,και τι θετικό/αρνητικό μπορεί να φέρει κάποια ρύθμιση.

 

Αυτό γίνεται σε πολλά προιόντα της πληροφορικής, όπως τα Windows.Πόσα tweak προγράμματα υπάρχουν;!

 

Απτην άλλην όμως,υπάρχουν οι πιο ψαγμένοι χρήστες,που γνωρίζουν τι θέλουν,τι δεν χρειάζονται καθώς και τι θα πρέπει να κάνουν σε περίπτωση,που αλλάξουν οι ανάγκες τους.Φαντάζεσαι το cyanogenmod να ήταν default σε κάθε android.Αυτήν την στιγμή, θα είχαμε γεμίσεις στις ερωτήσεις "τι κάνει αυτό".

 

Εν ολίγοις,η community του android,και η εύκολη παραμετροποίηση(καμία σχέση με symbian),είναι τα ατού του και προσωπικά ο μεγαλύτερος λόγος που πήγα σε android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οικογένεια SE X10 δε βλέπω... το Χ8 υπάρχει. Διακρίσεις ή τυπογραφικό?

 

Διόρθωση, για το Χ10 Mini Pro βγήκε την επομένη (11/10). Link

Ενδεχομένως υπάρχουν και για τα υπόλοιπα Χ10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιρνει σαν πρωτο λογισμικο ή το τρεχει μεσα απο WinMO? Το χεις δοκιμασει?

Το πρώτο λινκ, είναι για κύριο λογισμικό στην nand! Όλοι λένε ότι τρέχει πολύ καλύτερα μ'αυτο το τρόπο!

Το δεύτερο λινκ είναι για dualboot στην sd(όπως το έχω εγώ) k με κύριο(στη nand) το wm6.5 ή το wp7/7.5!

Εγώ πάντως τη δοκίμασα κ λεω να επιστρέψω στη cm 7.1(2.3.5) που είχα πριν. Είναι πιο σμουθατη κ όλα λειτουργούσαν ρολόι!

Με τη καινούρια,δλδ 2.3.7, έχω αρκετά κολλήματα κ μικροπροβλήματα! Φυσικά θα την αφήσω ακόμη λίγο μπας κ τη σεταρω πιο καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...