Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση 7.1 της CyanogenMod ROM για Android κινητά


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ποιητής μια χαρά τα λέει,απλα εσύ δε μπορείς να το καταλάβεις!

Έχω εδώ κ 4 μήνες τη έκδοση 7 της CyanogenMod στην sd,σε dual boot με τα wm6.5! Μάλιστα το android το χρησιμοποιώ σαν το κύριο λογισμικό μου,προς το παρών μέχρι να περάσω κ τα mango!

Δε ξέρω αν σου λέει κατι, όλο αυτό?!Σε μένα όμως, λέει πολλά!

 

Υ.Γ.Οι τύποι, πάντως, κάνουν φοβερή δουλεία!

Ελπίζω με το 7.1 να μπορέσω να περάσω κ το νέο android market, γιατί με το 7 δε μπορώ να κάνω την αναβάθμιση! :-(

 

τι να σου πω, δεν το εχω ψαξει και ουτε προκειται να ασχοληθω με το ποσο καλα τρεχει σε κηνητο φτιαγμενο για android,

 

εδω πολλα android κινητά εχουν μικροθέματα με τις roms, αμα τωρα εσενα παιζει τελεια το android σε κινητο φτιαγμενο για windows τοτε μπραβο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η 7.1 final/stable είναι καινούργια. Η 7.1 RC (release candidate) είναι από τα τέλη Ιουνίου.Για κοίτα πιο καλά, μπας κι έχεις την RC...

Μου γραφεί mod version:cyanogenmod 7.1 htc leo 072911!

Για να το έχω από το Ιούλιο λογικά το rc θα έχω περασμένο!Οποταν θα πρέπει να περάσω το final!

Εγώ πάντως ήμουν με την εντύπωση ότι ήτα το final!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το Honeycomb ξεκίνησε ως παράλληλο project για ένα Android με UI προσαρμοσμένο στις ταμπλέτες. Η επιλογή του εμβόλιμου version number ήταν κατά τη γνώμη μου ατυχής κίνηση που μπέρδεψε και μπερδεύει (καλή ώρα) τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό σου έχει ημερομηνία 072911. Είπαμε, δεν πρόκειται για την official και stable έκδοση της CM 7.1, η οποία βγήκε πριν λίγες μέρες.

 

Και όχι, δεν υπάρχει ακόμη official port, το HD2 παίζει προς το παρόν με unofficial ports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό σου έχει ημερομηνία 072911. Είπαμε, δεν πρόκειται για την official και stable έκδοση της CM 7.1, η οποία βγήκε πριν λίγες μέρες.

 

Και όχι, δεν υπάρχει ακόμη official port, το HD2 παίζει προς το παρόν με unofficial ports.

Διαφώνησα σε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη rom που έχω βάλει στο ZTE Blade και έχω αλλάξει αρκετές πιστέψτε με. Όλα τα menu ανοίγουν ομαλά, ομαλή και η κύλιση και από ταχύτητα σκίζει. Φυσικά οι παραμετροποιήσεις είναι αναγκαίες για να αναδειχθεί μια rom, διαφορετικά θα νομίζεις ότι έχεις μάπα πράγμα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που το ξαναβαζω εδω (το εγραψα στο thread του zte), αλλα ψιλοεπειγομαι, γιατι αν ειναι προβλημα, να μην καθομαι να βαζω καλουδια απο πανω...

 

Πηρα λοιπον κι εγω την αποφαση, μετα απο 6 μηνες με τη σουηδεζα, να παω σε GEN2 και να βαλω την Cyan.

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι κατα τη μετατροπη σε GEN2 μετα στο boot του τηλεφωνου (ακομη και την πρωτη φορα πριν με βγαλει να κανω install τη Cyan) η οθονη δειχνει για αρκετη ωρα σα χαλασμενη (σαν να τα εχει παιξει η καρτα γραφικων και να δειχνει ολο γραμμες και χρωματα). Δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος, αν ειναι σοβαρο προβλημα η οχι, για αυτο θελω τα φωτα σας.

Κατα τα αλλα, το τηλεφωνο πηρε κανονικα μετα τη Cyan 7.1, λειτουργει απροβληματιστα, δεν εχω καποιο προβλημα. Απλα λεω μηπως με αυτη τη χαζομαρα στο boot μου βγαλει κανενα προβλημα στο μελλον, αν ειναι να του κανω κατι τωρα που ειναι νωρις και δεν εχω φορτωσει τιποτε πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνοώ την αιτία του πιθανού προβλήματος που περιγράφεις. Αν αντί για το boot-animation βλέπεις τα artifacts δοκίμασε ν' αλλάξεις το boot-animation με κάποιο πρόγραμμα, π.χ. το absolute system. Μπορεί να διορθωθεί με αυτό τον τρόπο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...