Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση 7.1 της CyanogenMod ROM για Android κινητά


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι θελει να πει ο ποιητης σε αυτό εδώ:

 

 

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να βάλουμε αυτή την έκδοση rom ακόμα και σε κινητά που δεν είναι android?

 

δεν ξερω τι λεει ο ποιητής αλλα αυτο δεν γινετε (και να τρεχει αξιόπιστα τουλάχιστον )

 

Δεν πρέπει να σου γράφει Nightly ξανα πέρνα την σωστά !

 

δεν εχει περασει την 7,1 , λεει οτι ειχε περασει την Nightly παλιότερα η οποια ειναι αλλη εκδοση...

 

για να ξερετε παντως, η miui ειναι τουλαχιστον μια κλαση ανωτερη απο την cyanogen

 

Δεν είναι για εμάς τους ασχετους φαντάζομαι :-(

 

android.png

 

το modding του android ειναι ισως ο κυριότερος λογος να πάρεις android .....οσο άσχετος και να εισαι αν εχεις pc τοτε να βαλεις καινουργια ρομ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οικογένεια SE X10 δε βλέπω... το Χ8 υπάρχει. Διακρίσεις ή τυπογραφικό?

 

Ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί για το x10.Για το x8 έχει βγει stable release.Για το x10,φαίνεται να έχει bugs ακόμα.

 

@apostolos2 πλέον είναι εντελώς θέμα τι αρέσει στον καθένα.Το Miui είναι πολύ iphon-ish.Ενώ το CyanogenMod έχει άπειρα tweaks,που ούτε καν τα φαντάζεται ένας χρήστης vanilla-android.

 

Εγώ προσωπικά από θέμα interface και ομορφιάς, το καλύτερο πιστεύω είναι της sony ericsson.Και παρόλο που είναι πιο αργό από cm7.1 δεν το αλλάζω.Βέβαια έχει τα bugs του,δεν γίνεται να αλλάξεις το dpi.(μάλλον γίνεται,αλλά είναι τόσο χάλια προγραμματισμένο,που αλλού θα πρεπε να βγαίνουν τα εικονίδια,αλλού βγαίνουν)

 

όποιος δεν γνωρίζει το XDA και έχει android κινητό είναι βλάσφημος :P

Η αύξηση των επιδόσεων είναι μίλια μακρυά απο αυτή,όταν παίρνεις το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να την βαλω στο x8 μου.Με το που κανω install zip παιρνω :

 

assert failed: getprop("ro.product.device") == "E15i" μπλαμπλαμπλαμπλα

 

:-(

 

 

http://androidforums.com/x8-all-things-root/427467-rom-cyanogenmod-7-1-android-2-3-7-xperia-x8.html#post3311949

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα χρόνια ήμουν σε android, η μεγαλύτερη χρησιμότητα της cm rom, ήταν για τον κώδικα.

Πάνω στον κώδικα της βασίζονταν άλλες, καλύτερες AOSP roms.

Αυτή έστρωνε τον δρόμο δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ποια να βάλω στο λεπίδι; έχω τώρα την rls 5.είναι καλύτερη; έχει ράδιο; κρατά η μπαταρία περισσότερο;

 

android.png

 

Δηλαδή ποια να βάλω στο λεπίδι; έχω τώρα την rls 5.είναι καλύτερη; έχει ράδιο; κρατά η μπαταρία περισσότερο;

 

android.png

 

Δηλαδή ποια να βάλω στο λεπίδι; έχω τώρα την rls 5.είναι καλύτερη; έχει ράδιο; κρατά η μπαταρία περισσότερο;

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λεει ο ποιητής αλλα αυτο δεν γινετε (και να τρεχει αξιόπιστα τουλάχιστον )

Ο ποιητής μια χαρά τα λέει,απλα εσύ δε μπορείς να το καταλάβεις!

Έχω εδώ κ 4 μήνες τη έκδοση 7 της CyanogenMod στην sd,σε dual boot με τα wm6.5! Μάλιστα το android το χρησιμοποιώ σαν το κύριο λογισμικό μου,προς το παρών μέχρι να περάσω κ τα mango!

Δε ξέρω αν σου λέει κατι, όλο αυτό?!Σε μένα όμως, λέει πολλά!

 

Υ.Γ.Οι τύποι, πάντως, κάνουν φοβερή δουλεία!

Ελπίζω με το 7.1 να μπορέσω να περάσω κ το νέο android market, γιατί με το 7 δε μπορώ να κάνω την αναβάθμιση! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...