Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής HP 1000 δώρο με online ασφάλιση οχήματος


pagour3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως που είχα ασφάλεια οχήματος στην Interamerican πριν πάω σε απλή anytime, έχω ακριβώς το ίδιο συμβόλαιο και πακέτο που είχα και πριν, ακριβώς με τις ίδιες καλύψεις σε ποσά. Τα ίδια νούμερα τηλεφώνου καλούσα και πριν τα ίδια και τώρα. Η μόνη διαφορά (μεγάλη όμως) είναι η προμήθεια του ασφαλιστή που περιλαμβάνεται στο ασφάλιστρο του συμβολαίου interamerican ενώ δεν υπάρχει καθόλου μέσω anytime. Επίσης υπόψιν ότι τα ασφάλιστρα αλλάζουν από νομό σε νομό. Η antyime λαμβάνει με κάποιο τρόπο το ύψος ασφαλίστρου του φθηνότερου νομού της Ελλάδας.

Ο φίλος ασφαλιστής μέσω του οποίου ενημερώθηκα για τα άνω είναι ελεύθερος επαγγελματίας ασφαλιστής interamerican. Μου είπε απλά ότι είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα αλλά δε θα έχω τη φροντίδα του ασφαλιστή που θα είχα με σκέτη interamerican.

Δε λέω θα ήθελα να συμβάλω στη διατήρηση του επαγγέλματος του προσωπικού ασφαλιστή αλλά για 2 αυτοκίνητα μου έβγαινε ετήσια διαφορά 130 ευρώ και έτσι προτίμησα την anytime.

Εν ολίγοις το προϊόν είναι το ίδιο για την interamerican. Είτε μέσω anytime είτε μέσω προσωπικού ασφαλιστή μεσάζοντα.

Η αγορά είναι ελεύθερη. Μπορεί κανείς να πάρει προσφορές από παντού και να αποφασίσει. Τώρα αν η άλλες εταιρείες για να δικαιολογήσουν το υψηλότερο κόστος τους προσθέτουν και απώλεια εγγράφων ή κλειδιών και βλάβες cd αυτά είναι θέμα marketing και δεν ξέρω και πόσους δελεάζουν με αυτά τα έξτρα.

Υπόψιν: ο κλάδος υποφέρει.

Ίσως θα ήταν καλύτερα πάντως αντί να τρώγονται οι ασφαλιστικές μεταξύ τους, να κινούσαν όλες μαζί τα νήματα για την εξάλλειψη του φαινόμενου των ανασφάλιστων αυτοκινήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, προφανώς είσαι τύπος "ότι αγοράζω είναι το καλύτερο του κόσμου". Δες τα δύο συμβόλαια δίπλα δίπλα και σύγκρινε μία μία τις καλύψεις. Η οδική βοήθεια δεν είναι το παν φίλε μου !!! Περισσότερο ΟΛΩΝ μετράει η εξυπηρέτηση. Να είναι κάποιος ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ όταν τον χρειάζεσαι κι όχι στην άλλη άκρη της γραμμής!!!! Δεν θα το γράψεις εδώ (είσαι σίγουρα πολύ εγωιστής για να το κάνεις), αλλά θα δεις ότι έχω δίκιο. Φιλικά , πάντα ...

 

 

κατ εμε το βασικότερο ειναι η τιμή κ η οδική κ δεν έχει καμιά σχέση με τα καλύτερα του κόσμου!

 

20 χρόνια σχεδόν οδηγώ κ ευτυχώς δεν εχω χρειαστεί ποτε την ασφάλεια (χτύπα ξύλο φτου φτου να μην χρειαστώ κ ποτέ) περαν τις οδικής που δεν ειχα κ βρισκόμουν ξεκρέμαστος σε μια ερημιά με το αυτοκίνητο off!

 

Τωρα αν εσενα σου αξίζουν-περισσευουν +200€ (διπλή τιμή) για τις ελάχιστες περιπτώσεις που θα τους χρειαστείς πάω πάσο! Δεν έχουμε ομως ολοι τέτοια οικονομική άνεση, διαφορετικά δεν θα υπήρχε κ αυτο το section που βοηθάει ο ενας τον αλλων να γλυτώσουμε ολοι κάποια ευρώ!

 

Προτεραιότητες λέγονται αυτες κ ο καθε ενας εχει διαφορετικές, ενας με πιο συχνα τρακαρίσματα μπορεί για τους λογους που προανέφερες να αποφεύγει την anytime! Το δεχωμε κ δεν θα τον κατακρίνω του στυλ νομίζεις αγόρασες το καλύτερο κλπ κλπ κλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....κατ εμε το βασικότερο ειναι η τιμή.....

 

....Τωρα αν εσενα σου αξίζουν-περισσευουν +200€ .....

 

 

Αν το βασικότερο για σένα είναι η τιμή, τι να πω, ΛΥΠΑΜΑΙ που δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει ΑΣΦΑΛΕΙΑ !!!! (Όπως και οι περισσότεροι Έλληνες δηλαδή, δεν πρωτοτυπείς)

 

Και, ΟΧΙ, δε μου περισσεύουν 200€, απλώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΜΗΣ. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ !!!!! Προφανέστατα στην Interamerican έχεις ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ καλύψεις. Διαφορά υπάρχει, αλλά σε καμία περίπτωση αυτής της κλίμακας. Επέτρεψε μου να ξέρω κάτι παραπάνω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 ευρω δεν ειναι αυτες τις μερες μεγάλη διαφορά :shock: :shock: :shock:

 

τελικα λεφτά υπάρχουν!!!

 

Δε με πιάνεις φιλαράκι !!! Εννοώ ότι η διαφορά τιμής της Anytime, με τα κλασσικά συμβόλαια της Interamerican, ή τα περισσότερα συμβόλαια άλλων (εξίσου σοβαρών και αξιόπιστων) εταιρειών, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τέτοιας κλίμακας !!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η Anytime 50 % φθηνότερη, ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ. Δεν ξέρω πως αλλιώς να στο πω για να το καταλάβεις !!!!! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα ετσι πες το για να καταλαβω μια απλη ασφάλεια με τα βασικα σε σχέση με μια άλλη (τα βασικά παντα) ασφάλεια αξίζει να πας απο τα 250€ στα +500 ευρα για την επιπλέον κάλυψη!!

 

Σορρυ χουζελ αλλα οταν σου λεει κάποιος οτι θελει μια βασική φθηνή ασφάλεια κ ξεκινάς για καλυψεις και και και απλα δεν θες να καταλαβαίνεις τη σου λενε κ το γυρνάς στο θέμα που βάζεις εσυ μεγαλύτερη προτεραιότητα σαν χουζελ!

 

Τελος ειμαι σιγουρος οτι 90% που θα ρωτούσες τυχαία στο δρομο κ θα ελεγες πια θα διαλεγες την Α η τη Β με + τοσα λεφτα κ τοσες επιπλέον κάλυψη, θα διάλεγαν τη πρώτη! Εδω σύντομα 200€ θα ειναι ο βασικός μισθός του ελληνα τη αλλο να πούμε τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 6 Οκτωβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 6 Οκτωβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Αα ετσι πες το για να καταλαβω μια απλη ασφάλεια με τα βασικα σε σχέση με μια άλλη (τα βασικά παντα) ασφάλεια αξίζει να πας απο τα 250€ στα +500 ευρα για την επιπλέον κάλυψη!!

 

Σορρυ χουζελ αλλα οταν σου λεει κάποιος οτι θελει μια βασική φθηνή ασφάλεια κ ξεκινάς για καλυψεις και και και απλα δεν θες να καταλαβαίνεις τη σου λενε κ το γυρνάς στο θέμα που βάζεις εσυ μεγαλύτερη προτεραιότητα σαν χουζελ!

 

Τελος ειμαι σιγουρος οτι 90% που θα ρωτούσες τυχαία στο δρομο κ θα ελεγες πια θα διαλεγες την Α η τη Β με + τοσα λεφτα κ τοσες επιπλέον κάλυψη, θα διάλεγαν τη πρώτη! Εδω σύντομα 200€ θα ειναι ο βασικός μισθός του ελληνα τη αλλο να πούμε τωρα!

 

OK αρχηγούλη, το πιασα το υπονοούμενο. ΠΙΚΠΑ το λένε το μέρος που ψάχνεις !!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Ρε παιδια, μπορει ο ανθρωπος να οδηγαει σαν τρελος, ή μπορει να κυκλοφορει συχνα σε δρομους οπου οδηγανε αλλοι σαν τρελοι!

Εξαρταται τι θελει ο καθενας, αν εγω μπορουσα να εχω "ασφαλεια" με 10 ευρω που να μην καλυπτει τιποτα (ισα-ισα τον νόμο) πχ θα την επαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή κατά τον Δεκέμβριο είναι για ανανέωση και η δική μου και το σκέφτομαι για ανυτιμε , ξέρει κανεί τι παίζει αν θέλεις να βγάλεις πράσινη κάρτα ? Μέχρι στιγμής πήγαινα στο ασφαληστικό γραφείο . Με την any τί παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...