Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, sndev είπε

ειχα κ μια κινεζικη απο λερρου αλλα τη πεταξα γτ σκουριασε εντελος κ τελειως.. αυτη ηταν η εννοια του No name δεν ειχε μαρκα! θηριο ομως 4 καυστηρες 250 ε τσαμπα ηταν! - τοτε- 2009 νομίζω!

εχω μια μωρε στο πατρικό 1 εξοχικό 1 στο κανονικό σπίτι κ 1 που εμένα αλλά το νοίκιασα επιπλωμένο κ αφησα κ την σπιριτ μεσα 

σε ολες εχω δουλεψει για μεγαλο διάστημα 

Πιτσες που φτιαχνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Πιτσες που φτιαχνεις;

ε η ooni δεν ειναι ψησταρια.. αλλλα το ψηνω να παρω το μαντεμι για κρεατα τωρα που μου το θυμησες να γινει κ αυτη ψησταρια :P

να ξερεις ημου νστο τσακ για ναπολεον απο media με τη δωροεπιταγη αλλα πηρα καταψυκτη γτ το χω χεσει με τοσες συσκευες σπιτι 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sndev είπε

ε η ooni δεν ειναι ψησταρια.. αλλλα το ψηνω να παρω το μαντεμι για κρεατα τωρα που μου το θυμησες να γινει κ αυτη ψησταρια :P

να ξερεις ημου νστο τσακ για ναπολεον απο media με τη δωροεπιταγη αλλα πηρα καταψυκτη γτ το χω χεσει με τοσες συσκευες σπιτι 

δεν εχεις κανενα lodge να χωσεις μεσα;

εγω ακομα ψαχνω για τη δωροεπιταγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

δεν εχεις κανενα lodge να χωσεις μεσα;

εγω ακομα ψαχνω για τη δωροεπιταγη...

Μωρέ το lodge δεν είναι το ίδιο από χωρητικότητα κακά τα ψέματα

Με τη δωροεπιταγη όσο το καθηστερεις τόσο χάνεις, Χριστούγεννα θα νε πιο ακριβά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, empire21 είπε

Πρώτη επαφή και για εμένα με το υγραέριο μιας και αγόρασα την kenton με τους 4 καυστήρες.

Θα πάω να πάρω την coral gas prime προπανίου μαζί με το παρακάτω σετ ρυθμιστή με λάστιχο.

https://www.skroutz.gr/s/36412766/Coral-Gas-Prime-Σετ-Ρυθμιστή-με-Λάστιχο-1-3-Kg-h.html?from=catspan#specs

Η ερώτησή μου είναι αν χρειάζεται κάποια ανεπίστροφη βαλβίδα για ασφάλεια ή κάνει την δουλειά μέσω του ρυθμιστή.

ΟΧΙ , ο κόκκινος ρυθμιστής πρεπει να ειναι για μείγμα βουτάνιο , για προπάνιο πρεπει να ειναι αυτος , αλλα ψαξε το και εσυ καλυτερα https://www.skroutz.gr/s/35067930/Shell-Prime-Regulator-Propane-Hose-1-3-Kg-h.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dimitrisarta είπε

Αυτην ηθελα να παρω αλλα μολις ειδα 60 ευρω τα μεταφορικα επαθα ενα μικρο εγκεφαλικο.

Άστο φίλε μου είτε έβαζα από Αθήνα ή από Θεσσαλονίκη για Ξάνθη 60 μεταφορικά. Ευτυχώς κανόνισα να την φέρει γνωστός γιατί αλλιώς δεν είναι τόσο τρομερή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, jimgoodman είπε

 

Τα κάστανα που προηγήθηκαν ήταν λίγα και μιας και το μαντέμι ήταν ακόμα καυτό...

IMG_20221124_210613.jpg.a380438cf43af69ada4ae889551a3336.jpg

Επεξ/σία από est
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Amaretos είπε

Παιδια επειδη σας βλεπω και αγχωνεστε :) μην στεναχωριεστε, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ποτε να ξαναγινει η ψησταρια, οπως ηταν του κουτιου, μετα απο τα πρωτα 3-4 ψησιματα θα συμβιβαστειτε με την ιδεα, ο καδος και το μεσα θα λερωνετε, αυτη ειναι η δουλεια του, σκοπος ειναι να χαιρομαστε τα ψησιματα, και θα καθαριζετε σε λογικα πλαισια.

Δευτέρα θα μου έρθει και κάπως έτσι σκέφτομαι να το πάω.👍 

15 λεπτά πριν, est είπε

Τα κάστανα που προηγήθηκαν ήταν λίγα και μιας και το μαντέμι ήταν ακόμα καυτό...

IMG_20221124_210613.jpg.a380438cf43af69ada4ae889551a3336.jpg

Ωραίος ρε παίχτη, το είχα και απορία να σου πω την αλήθεια. Στους πόσους βαθμούς την είχες; Τα γύρισες κιόλας να φανταστώ;

Επεξ/σία από jimgoodman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, jimgoodman είπε

Δευτέρα θα μου έρθει και κάπως έτσι σκέφτομαι να το πάω.👍 

Ωραίος ρε παίχτη, το είχα και απορία να σου πω την αλήθεια. Στους πόσους βαθμούς την είχες; Τα γύρισες κιόλας να φανταστώ;

Όσο πιο χαμηλά , τόσο καλύτερα. Τώρα βιαζόμουν λίγο, ήταν σε δυνατή φλόγα και τα γυρίσματα ήταν πιο συχνά.

Το μαντέμι είναι της Naterial (21.50€) που είναι μια καλή και οικονομική λύση για χρήση πάνω από σχάρα οποιασδήποτε ψησταριάς.

Επεξ/σία από est
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, est είπε

Όσο πιο χαμηλά , τόσο καλύτερα. Τώρα βιαζόμουν λίγο, ήταν σε δυνατή φλόγα και τα γυρίσματα ήταν πιο συχνά.

Το μαντέμι είναι της Naterial (21.50€) που είναι μια καλή και οικονομική λύση για χρήση πάνω από σχάρα οποιασδήποτε ψησταριάς.

Η Kenton 4b που παρήγγειλα έχει ένα τέτοιο μαντέμι. Στο μαντέμι αυτό τι είναι καλύτερο να ψήνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, jimgoodman είπε

Η Kenton 4b που παρήγγειλα έχει ένα τέτοιο μαντέμι. Στο μαντέμι αυτό τι είναι καλύτερο να ψήνεις;

Τα πάντα μπορείς να ψήσεις. Από τα ευκόλως εννοούμενα , λαχανικά, αυγά, τηγανίτες, burgers κλπ αλλά και οποιαδήποτε τροφή  χρειάζεται την υγρασία που θα διατηρηθεί κατά το ψησιμό της στο μαντέμι. Πρόσθετο πλεονέκτημα θεωρείται και η απολύτως ομοιόμορφη κατανομή της θερμοκρασίας σε όλη την επιφάνεια ψησίματος.

Επεξ/σία από est
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Η συγκεκριμένη ψησταρια (4,1) έχει αριστερά μάτι υπερύθρων ενω η (3.1) μάτι κανονικο. Τι απ τα 2 είναι πιό δυνατό για πατατες τηγανητές π.χ.? Μου ειπε πωλητης απο Praktiker οτι το υπερυθρων ειναι πιο δυνατό. Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vidiot's είπε

Ερώτηση: Η συγκεκριμένη ψησταρια (4,1) έχει αριστερά μάτι υπερύθρων ενω η (3.1) μάτι κανονικο. Τι απ τα 2 είναι πιό δυνατό για πατατες τηγανητές π.χ.? Μου ειπε πωλητης απο Praktiker οτι το υπερυθρων ειναι πιο δυνατό. Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ας απαντήσει.

Πολυ πιο δυνατο και αποδοτικο το ματι υπερυθρων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...