Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν ζεστό ψωμί οι Kenton στα Leroy Merlin.

 

Και απ'ότι πληροφορήθηκα, αγοράστηκαν και πολλές από εμπόρους που υποθέτω ότι στην κατάλληλη συγκυρία, θα τις σπρώξουν με μεγάλη ευκολία.

Μεγάλη η διαφορά στην ποιότητα από τις ακριβές επώνυμες αλλά και χαώδης η διαφορά στην τιμή.

Επεξ/σία από est
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

40% στις campingaz απο αυριο

https://www.bbq-campingaz.gr/product-category/ψησταριές/

ειναι ΠΟΛΥ τιμιες και σωστές για το -40%. πλεον μονο εκει ψήνω και την ειχα πάρει για πλακα πριν 3-4 χρονια σε προσφορα black Friday 

προσωπικά έχω αυτή https://www.bbq-campingaz.gr/product/ψησταριά-3-series-classic-ls-plus-d/ κ τοτε την είχα πληρώσει BF  185 ε. προφανώς έχουν ακριβύνει αρκετά απο τότε όπως όλα.

ανταλλακτικά βρίσκεις απο το site. 

2 φορές έχω αγοράσει ανακλαστήρες και 1 φορα το σύστημα για αναμα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

2 φορές έχω αγοράσει ανακλαστήρες και 1 φορα το σύστημα για αναμα 

Γιατι δεν βαζεις αναπτήρα οπως στην exivos?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Γιατι δεν βαζεις αναπτήρα οπως στην exivos?  

τι εννοείς τι είναι η exivos και τι αναπτήρας είναι αυτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

ποια είναι πιο vfm επιλογή για αρχάριο;

kenton naterial 4 καυστήρες στα 179 από Leroy Merlin ή Campingaz 4 Series Classic WLD στα 345? (https://www.bbq-campingaz.gr/product/ψησταριά-4-series-classic-wld/

Επίσης η Campingaz αν καταλαβαίνω καλά έχει σχάρες από μαντέμι ενώ η kenton από εμαγιέ χυτοσίδηρο; Είναι μεγάλο πλεονέκτημα το μαντέμι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sndev είπε

τι εννοείς τι είναι η exivos και τι αναπτήρας είναι αυτος?

Η αυτοματη αναφλεξη δεν σου ειχε χαλασει που ωγαζει τον σπινθήρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, sndev είπε

40% στις campingaz απο αυριο

https://www.bbq-campingaz.gr/product-category/ψησταριές/

ειναι ΠΟΛΥ τιμιες και σωστές για το -40%. πλεον μονο εκει ψήνω και την ειχα πάρει για πλακα πριν 3-4 χρονια σε προσφορα black Friday 

προσωπικά έχω αυτή https://www.bbq-campingaz.gr/product/ψησταριά-3-series-classic-ls-plus-d/ κ τοτε την είχα πληρώσει BF  185 ε. προφανώς έχουν ακριβύνει αρκετά απο τότε όπως όλα.

ανταλλακτικά βρίσκεις απο το site. 

2 φορές έχω αγοράσει ανακλαστήρες και 1 φορα το σύστημα για αναμα 

Νομίζω τότε μέσα στην καραντίνα το συζητούσαμε εδώ για την campinggaz. 

Την είχα δει από κοντά και μου είχε φανεί λίγο "ελαφριά" κατασκευή σε σχέση με την spirit. 

Θα την επέλεγα λόγω υποστήριξης ανταλακτικών, ΑΛΛΑ στα ίδια λεφτά θεωρώ πιο τίμια επιλογή από θέμα δύναμης και επιφάνειας ψυσίματος την naterial με τους 4 καυστήρες που ρωτάει ο @Gianniz

Επεξ/σία από plasTOST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Η αυτοματη αναφλεξη δεν σου ειχε χαλασει που ωγαζει τον σπινθήρα? 

τσου καήκανε τα καλώδια απο τη ζεστή και οι ακροδέκτες. δεν τους είχα βάλει εγώ σωστά κ ακουμπάγανε τα καλώδια κοντά στους καυστήρες κ στο πάτο που πέφτουν τα λίπη

παρολαυτα για πες! τι αναπτήρας είναι αυτός? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη επαφή και για εμένα με το υγραέριο μιας και αγόρασα την kenton με τους 4 καυστήρες.

Θα πάω να πάρω την coral gas prime προπανίου μαζί με το παρακάτω σετ ρυθμιστή με λάστιχο.

https://www.skroutz.gr/s/36412766/Coral-Gas-Prime-Σετ-Ρυθμιστή-με-Λάστιχο-1-3-Kg-h.html?from=catspan#specs

Η ερώτησή μου είναι αν χρειάζεται κάποια ανεπίστροφη βαλβίδα για ασφάλεια ή κάνει την δουλειά μέσω του ρυθμιστή.

Επεξ/σία από empire21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

τσου καήκανε τα καλώδια απο τη ζεστή και οι ακροδέκτες. δεν τους είχα βάλει εγώ σωστά κ ακουμπάγανε τα καλώδια κοντά στους καυστήρες κ στο πάτο που πέφτουν τα λίπη

παρολαυτα για πες! τι αναπτήρας είναι αυτός? 

Φανταζομαι εναν απλο αναπτηρα λεει....με μακρυα μυτη κατα προτιμηση 

image.png.061074929b924e23a8b1cac5b65a175b.png

4 λεπτά πριν, empire21 είπε

Πρώτη επαφή και για εμένα με το υγραέριο μιας και αγόρασα την kenton με τους 4 καυστήρες.

Θα πάω να πάρω την coral gas prime προπανίου μαζί με το παρακάτω σετ ρυθμιστή με λάστιχο.

https://www.skroutz.gr/s/36412766/Coral-Gas-Prime-Σετ-Ρυθμιστή-με-Λάστιχο-1-3-Kg-h.html?from=catspan#specs

Η ερώτησή μου είναι αν χρειάζεται κάποια ανεπίστροφη βαλβίδα για ασφάλεια ή κάνει την δουλειά μέσω του ρυθμιστή.

εισαι κομπλε οπως εισαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα αυτή την Ψησταριά

https://www.praktiker.gr/m/p/psistaria-karvounou-jamestown-jaxon-133114

Ήθελα να ρωτήσω αν την έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις αν αξίζει κτλ. Επίσης θέλω να τις βάλω διπλή ή τριπλή σούβλα όπως είναι της φουκου αν έχει κάνει κάποιος ανάλογη πατέντα η στην ίδια Ψησταριά η σε υγραερίου καθώς είναι ίδιας φιλοσοφίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, sndev είπε

τσου καήκανε τα καλώδια απο τη ζεστή και οι ακροδέκτες. δεν τους είχα βάλει εγώ σωστά κ ακουμπάγανε τα καλώδια κοντά στους καυστήρες κ στο πάτο που πέφτουν τα λίπη

παρολαυτα για πες! τι αναπτήρας είναι αυτός? 

Εxivos ειναι η ψησταρια ρε, οχι ο αναπτηρας. Απλα επειδη δεν εχει αυτοματη αναφλεξη την αναβεις με αναπτηρα ή με σπιρτο.

Εννοουσαν να την αναβεις τη δικη σου με αναπτηρα αν σου ξαναχαλασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Νομίζω τότε μέσα στην καραντίνα το συζητούσαμε εδώ για την campinggaz. 

Την είχα δει από κοντά και μου είχε φανεί λίγο "ελαφριά" κατασκευή σε σχέση με την spirit. 

Θα την επέλεγα λόγω υποστήριξης ανταλακτικών, ΑΛΛΑ στα ίδια λεφτά θεωρώ πιο τίμια επιλογή από θέμα δύναμης και επιφάνειας ψυσίματος την naterial με τους 4 καυστήρες. 

ούτε για αστείο. ειδικά με το 40% κάτω. στα 600 με τα 300 ναι το συζητάω . ειδικα με γκρι μπουκαλα δεν τιθετε θεμα συγκρισης αποδοσης. μιλαω παντα για το μοντελο που εχω εγω Classic LS Plus D με τα μαντεμια στις απλες δεν ξερω αλλα κ παλι με 40% δυσκολα συγκρινονται.. 

Να ξαναθυμίσω ότι έχω

monarch 320

weber spirit ii

campingaz 

naterial 

Kαι οχι δε τις κάνω συλλογή... ειναι σε διαφορετικα σπιτια. Σε campingaz ψηνω k αν αλλάξω θα νε σε ναπολεον με ματι με υπέρυθρες 

10 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εxivos ειναι η ψησταρια ρε, οχι ο αναπτηρας. Απλα επειδη δεν εχει αυτοματη αναφλεξη την αναβεις με αναπτηρα ή με σπιρτο.

Εννοουσαν να την αναβεις τη δικη σου με αναπτηρα αν σου ξαναχαλασει.

με αναπτηρα την αναβα αλλα οκ ενα 20αρικο για τα 3 χρονια μου κοστισε  εν τελη.. επερνα ανακλαστηρες κ ειπα βαλτο καυτο μεσα. γενικα στα ανταλακτικα της δεν εχει παλαβες τιμες. ολος ο καδος που νε συναρμολογουμενος αμα παει για αλλαγη ειναι κανα 100ρι

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Moνο αυτες;; εισαι σιγουρος;;

ειχα κ μια κινεζικη απο λερρου αλλα τη πεταξα γτ σκουριασε εντελος κ τελειως.. αυτη ηταν η εννοια του No name δεν ειχε μαρκα! θηριο ομως 4 καυστηρες 250 ε τσαμπα ηταν! - τοτε- 2009 νομίζω!

εχω μια μωρε στο πατρικό 1 εξοχικό 1 στο κανονικό σπίτι κ 1 που εμένα αλλά το νοίκιασα επιπλωμένο κ αφησα κ την σπιριτ μεσα 

σε ολες εχω δουλεψει για μεγαλο διάστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...