Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, energy52 είπε

Εγω πολλα τα βρισκω, μπορεις να φτιαξεις μονος σου με τα μισα λεφτα!

Στην Kenton δεν θελει ουτε καν "φτιαξιμο".

Βαζεις την σουβλα με τον ΚΑΛΠΑΚΗ , το ακουμπας στις κουρμπιτσες που εχει η ψησταρια και ψηνει αψογα κοκορετσια και κοντοσουβλια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

55 λεπτά πριν, est είπε

Ε και λοιπόν ; Έστω ότι έχεις ένδειξη για χαμηλή στάθμη. Επιστρέψεις τη φιάλη; Σαν να εχεις ένδειξη "ρεζέρβα" στο αυτοκίνητο και αδειάζεις το υπόλοιπο του ρεζερβουάρ πριν πας να το γεμίσεις.

Δεύτερη φιάλη είναι η λύση και ξενοιαζεις 👌

Σίγουρα το καλύτερο είναι να έχεις 2, απλά ρωτάει αρκετός κόσμος και το έβαλα μήπως θέλει κάποιος να δοκιμάσει. Εγώ έχω μια μεγάλη και μία μικρότερη.

8 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Στην Kenton δεν θελει ουτε καν "φτιαξιμο".

Βαζεις την σουβλα με τον ΚΑΛΠΑΚΗ , το ακουμπας στις κουρμπιτσες που εχει η ψησταρια και ψηνει αψογα κοκορετσια και κοντοσουβλια.

 

Τι εστί ΚΑΛΠΑΚΗ;;;;

Δώσε info στον λαό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vins είπε

Πήρα την 3άρα την Naterial Kenton εντέλει.

Αμα ξέρει κανένας κάποιον που να κάνει διανομή coral prime προπάνιο στην ανατ. Θεσσαλονίκη ας μου πει παρακαλώ γιατί δεν έχω βρει πουθενά… Ούτε τα εταιρικά της shell έχουν. Ένα βρήκα της avin και αυτό είχε μόνο τη μπορντώ…

Καλορίζικη και με το καλό να παραλάβεις!

Μπορείς να καλέσεις απευθείας την coral https://www.coralgas.gr/contact/ Θα σε ενημερώσουν ποιο κατάστημα/βενζινάδικο την διαθέτει ή θα ενημερώσουν το κατάστημα/βενζινάδικο που μπορεί να σε εξυπηρετήσει και με την σειρά του θα σε καλέσει για να σου φέρει την μπουκάλα σπίτι.

6 λεπτά πριν, jimgoodman είπε

Τι εστί ΚΑΛΠΑΚΗ;;;;

Δώσε info στον λαό.

https://www.skroutz.gr/c/2603/moter_souvlas/m/11815/Klapakis.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Καλορίζικη και με το καλό να παραλάβεις!

Μπορείς να καλέσεις απευθείας την coral https://www.coralgas.gr/contact/ Θα σε ενημερώσουν ποιο κατάστημα/βενζινάδικο την διαθέτει ή θα ενημερώσουν το κατάστημα/βενζινάδικο που μπορεί να σε εξυπηρετήσει και με την σειρά του θα σε καλέσει για να σου φέρει την μπουκάλα σπίτι.

https://www.skroutz.gr/c/2603/moter_souvlas/m/11815/Klapakis.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Οκ, έτσι όπως το είπες νόμιζα μιλάς για κάποια δοκιμασμένη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimgoodman είπε

Οκ, έτσι όπως το είπες νόμιζα μιλάς για κάποια δοκιμασμένη λύση.

Δεν ανέφερα κάτι για κάποια λύση. Απλά απάντησα στο ερώτημα που είχες περί Κλαπάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, soundkeeper είπε

Η ποιότητα της jamestown είναι καλύτερη και το " διπλανό μάτι " δεν είναι " μάτι " αλλά infra που ουσιαστικά για να το πάρεις μόνο του αν ψάξεις στο skroutz θα ανακαλύψεις ότι έχει αρκετά ευρώ .... Στο μόμο που ουσιαστικά υπερτερεί η άλλη είναι η ύπαρξη της μαντεμένιας πλάκας που έχει αντί της τρίτης σχάρας .

Το μάτι με γκάζι δουλεύει; Δεν έκατσα να δω πώς δουλεύει αυτό το infra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, φίλος που δουλεύει στο τμήμα με τις ψησταριές στο Leroy, δε με άφησε να πάρω βούρτσα, γιατί λέει θα καταστρέψεις τις σχάρες επειδή έχουν επίστρωση. Μου είπε καθάρισμα μόνο με καθαριστικά φούρνου. Εσείς που την έχετε τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, johni41 είπε

Το μάτι με γκάζι δουλεύει; Δεν έκατσα να δω πώς δουλεύει αυτό το infra.

Δεν είναι " μάτι "... είναι infra και εκτός από το να τηγανίζει ... η κυρίως δουλειά του είναι να θωρακίζει άμεσα μεγάλα κομμάτια κρέατος έτσι ώστε όταν τοποθετηθούν μετά στη σχάρα να μην χάσουν τους " χυμούς " τους .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bpel86 είπε

 

Ρε παιδιά, φίλος που δουλεύει στο τμήμα με τις ψησταριές στο Leroy, δε με άφησε να πάρω βούρτσα, γιατί λέει θα καταστρέψεις τις σχάρες επειδή έχουν επίστρωση. Μου είπε καθάρισμα μόνο με καθαριστικά φούρνου. Εσείς που την έχετε τι λέτε;

Καλά σου λέει, η εμαγιέ σχάρα που έχει , καθαρίζει με ένα απλό σφουγγάρι και λίγο σαπούνι, ούτε τρίψιμο δεν θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, est είπε

Δεύτερη φιάλη είναι η λύση και ξενοιαζεις 👌

Αυτό το ΣΚ έκανα 2 βαρβάτα ψησίματα...είχα μια σχεδόν τελειωμένη μπουκάλα και μια 2η γεμάτη με αυτό τον τρόπο δεν είχα κανένα αγχος ΑΝ θα με βγάλει ή όχι... Τελικά εβγαλα 1.5 ψήσιμο...τελείωσε και σε 2 λεπτά ειχα αλλάξει με την γεμάτη και όλα καλα..!!!

2η μπουκάλα η μόνη λύση...

για όποιον ενδιαφέρετε...

https://www.skroutz.gr/s/23018628/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-4-Εστίες-και-Πλαϊνό-Μάτι-Rogue-525-SB.html?from=price_drops&stm=eyJ0YWciOiJzdG06L2Mvb2YvdC9zLzIzMDE4NjI4L3gvb2ZmZXJzIn0

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bpel86 είπε

 

Ρε παιδιά, φίλος που δουλεύει στο τμήμα με τις ψησταριές στο Leroy, δε με άφησε να πάρω βούρτσα, γιατί λέει θα καταστρέψεις τις σχάρες επειδή έχουν επίστρωση. Μου είπε καθάρισμα μόνο με καθαριστικά φούρνου. Εσείς που την έχετε τι λέτε;

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια βούρτσα με μαλακές τρίχες, όπως πχ η ορειχάλκινη. Καλό θα ήταν να είναι μακριά, ώστε να μην καίγεσαι και να σου δίνει καλύτερο «χέρι» στο καθάρισμα.

Καθαριστικό φούρνου ή κάποιο αντίστοιχο χημικό, δεν θα πρέπει να το χρησιμοποιείς για τον κάδο, τις σχάρες κτλ. Καλύτερα με ζεστό νερό και υγρό πιάτων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια βούρτσα με μαλακές τρίχες, όπως πχ η ορειχάλκινη. Καλό θα ήταν να είναι μακριά, ώστε να μην καίγεσαι και να σου δίνει καλύτερο «χέρι» στο καθάρισμα.

Καθαριστικό φούρνου ή κάποιο αντίστοιχο χημικό, δεν θα πρέπει να το χρησιμοποιείς για τον κάδο, τις σχάρες κτλ. Καλύτερα με ζεστό νερό και υγρό πιάτων.

 

Μήπως τελικά αυτές τις σχάρες επειδή έχουν επικάλυψη εμαγιέ δεν θέλουνε καθόλου σύρμα αλλά ούτε και επάλειψη με λάδι για την αντικολλητική ιδιότητα; Γιατί μάλλον δεν είναι σκέτο μαντέμι η επιφάνεια.

Επεξ/σία από jimgoodman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, jimgoodman είπε

Μήπως τελικά αυτές τις χαρές επειδή έχουν επικάλυψη εμαγιέ δεν θέλουνε καθόλου σύρμα αλλά ούτε και επικάλυψη με λάδι για την αντικολλητική ιδιότητα; Γιατί μάλλον δεν είναι σκέτο μαντέμι η επιφάνεια.

Αυτό είδα κι εγώ τώρα για την Kenton, ότι έχουν εμαγιε. Διαβάζω ότι δεν κάνει ούτε καθαριστικά να βάλεις, ούτε σύρμα. Λένε για κάψιμο και τρίψιμο με μαλακή πλευρά από σφουγγάρι.

Τωρα το λάδωμα δε νομίζω να κάνει κακό, αλλά ας μας πει και κάποιος γνωστης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους έστησα την Weber μου και την έβαλα σε λειτουργία.

Πετάω κρέατα κατευθείαν πάνω ή θέλει κάποια ώρα να κάψει χωρίς τίποτα;

20221122_103431.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...