Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να θωρακίσεις το κρέας.Περισσοτερα θα σου πουν οι μαστόροι.

 

Πιστεύω με 3 θα είσαι εντάξει.

Επεξ/σία από panoss1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

9 λεπτά πριν, Vidavi είπε

Χαιρετώ την παρέα. Μετά από βοήθεια σας κατέληξα στην Rogue 425 SE. Σας ευχαριστώ όλους για τις αμέτρητες πληροφορίες. 

IMG_20221119_075527.jpg

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Vidavi είπε

Χαιρετώ την παρέα. Μετά από βοήθεια σας κατέληξα στην Rogue 425 SE. Σας ευχαριστώ όλους για τις αμέτρητες πληροφορίες. 

 

Καλοριζικη! Κι εγω πηγα χθες  να δω την Rogue XT 425 που ειναι σε προσφορα στα 1.049 ευρω αλλα ειδα και την SE οπως και τη μαυρη Phantom και λεω κι εγω να ανεβω κατηγορια.. Οποτε μαλλον θα κανω λιγη υπομονη ακομα μια και δεν παιζουν στην παρουσα φαση προσφορες.. Ποσο σου βγηκε αν επιτρεπεται?

Επεξ/σία από ppetros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα τσίμπησα την Weber spirit 310 και μαζί με ένα κουπόνι που είχα μου πήγε 500€.

Τώρα μένει να ξεβαρεθω να πάω να την πάρω και να την στήσω.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fronimitis είπε

Εγώ σήμερα τσίμπησα την Weber spirit 310 και μαζί με ένα κουπόνι που είχα μου πήγε 500€.

Τώρα μένει να ξεβαρεθω να πάω να την πάρω και να την στήσω.

Καλορίζικη και με το καλό να παραλάβεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vidavi είπε

Χαιρετώ την παρέα. Μετά από βοήθεια σας κατέληξα στην Rogue 425 SE. Σας ευχαριστώ όλους για τις αμέτρητες πληροφορίες. 

IMG_20221119_075527.jpg

Αυτή παραγυαλιζει γρήγορα ξεκινά να ψήνεις να λαδωσει... ;)

3 ώρες πριν, Fronimitis είπε

Εγώ σήμερα τσίμπησα την Weber spirit 310 και μαζί με ένα κουπόνι που είχα μου πήγε 500€.

Τώρα μένει να ξεβαρεθω να πάω να την πάρω και να την στήσω.

Καλά ψησίματα...!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

Αυτή παραγυαλιζει γρήγορα ξεκινά να ψήνεις να λαδωσει... ;)

Καλά ψησίματα...!!

Απο το στησιμο ειναι η φωτο. Ηδη λαδωθηκε με το παραπανω😀😀😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

σε Napoleon Rogue 425 SB που έχω εδώ και 8 μήνες βλέπω ότι τον τελευταίο καιρό ο δεξιός καυστήρας δυσκολεύεται να πάρει, πατάω ξαναπατάω αλλά δεν βγάζει σπινθήρα το μπουζί. Τις τελευταίες 2 φορές μάλιστα αναγκάστηκα να βάλω αναπτήρα για να γίνει η ανάφλεξη. Και ο μεσαίος ζορίζεται λίγο αλλά μετά από 5-6 πατήματα παίρνει. Ο αριστερός πάλι μια χαρά, με την πρώτη αρπάζει πάντα. Τι μπορεί να φταίει; Θέλει κάποιο ειδικό καθάρισμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, katbo είπε

Καλησπέρα,

σε Napoleon Rogue 425 SB που έχω εδώ και 8 μήνες βλέπω ότι τον τελευταίο καιρό ο δεξιός καυστήρας δυσκολεύεται να πάρει, πατάω ξαναπατάω αλλά δεν βγάζει σπινθήρα το μπουζί. Τις τελευταίες 2 φορές μάλιστα αναγκάστηκα να βάλω αναπτήρα για να γίνει η ανάφλεξη. Και ο μεσαίος ζορίζεται λίγο αλλά μετά από 5-6 πατήματα παίρνει. Ο αριστερός πάλι μια χαρά, με την πρώτη αρπάζει πάντα. Τι μπορεί να φταίει; Θέλει κάποιο ειδικό καθάρισμα; 

Εντελώς τυχαία χτες ασχολήθηκα και.εγω με τον δικού μου δεξιά που δεν άναβε καθάρισμα θέλει δεν είναι τίποτα γιατί και εγώ είχα αγχωθει :) χαρτάκι κουζίνας και οινόπνευμα και καθάρισε καλά καλά όλο το σημείο όχι μόνο μπροστά την ακίδα όλο το άσπρο και γύρω γύρω . Θεωρητικά τώρα που δεν δουλεύει όταν τον πατάς θα δεις ότι "δεν" βγαίνει ο σπινθήρας από μπροστά προς τα κάτω, κάνε το ίδιο στον δίπλα που δουλεύει και θα το δεις. Καθάρισε και δοκίμαζε μέχρι να δεις τον σπινθήρα να βγει στην άκρη της ακίδας προς τα κάτω. Αν θες παραπάνω help πες να σου βγάλω φωτό μετά που θα ξημερώσει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λόγο του black Friday ίσως να γίνει καμία καλή προσφορά στη hudson 3+1. Είναι καλύτερη από kenton; ή μόνο εμφάνιση έχει;

Πάντως εάν κάνει καλή τιμή το Leroy σε Kenton ή Hudson θα πάω εκεί μάλλον, αλλιώς Jamestown.

Για την Jamestown δεν έχει πλάκα που να είναι δικιά της μου είπαν στα praktiker ενώ του leroy έχουν δικές τους. Είναι χρήσιμες οι πλάκες ή τελικά κανείς δεν ψήνει πάνω σε αυτές; 

Συγνώμη εάν σας κουράζω ίσως αλλά δεν έχω καθόλου εμπειρία με υγραερίου και για αυτό ρωτάω πολλά που ίσως σας φαίνονται "χαζά". Επίσης επειδή δεν ξέρω αν μου αρέσει τελικά το αέριο, για αυτό κοιτάω να πάρω κάτι σχετικά οικονομικό αλλά και λειτουργικό. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από jimgoodman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Amaretos είπε

Εντελώς τυχαία χτες ασχολήθηκα και.εγω με τον δικού μου δεξιά που δεν άναβε καθάρισμα θέλει δεν είναι τίποτα γιατί και εγώ είχα αγχωθει :) χαρτάκι κουζίνας και οινόπνευμα και καθάρισε καλά καλά όλο το σημείο όχι μόνο μπροστά την ακίδα όλο το άσπρο και γύρω γύρω . Θεωρητικά τώρα που δεν δουλεύει όταν τον πατάς θα δεις ότι "δεν" βγαίνει ο σπινθήρας από μπροστά προς τα κάτω, κάνε το ίδιο στον δίπλα που δουλεύει και θα το δεις. Καθάρισε και δοκίμαζε μέχρι να δεις τον σπινθήρα να βγει στην άκρη της ακίδας προς τα κάτω. Αν θες παραπάνω help πες να σου βγάλω φωτό μετά που θα ξημερώσει 

ωραίος ρε φίλε! Το τσέκαρα και είδα ότι στον δεξιά καυστήρα ο σπινθίρας έβγαινε όχι μπροστά στην ακίδα αλλά λίγο πιο πίσω (επειδή είχε πιάσει λίπος φαντάζομαι). Με οινόπνευμα καθάρισε μέσα σε 2 λεπτά και τώρα αρπάζουν όλοι αμέσως! Σ'ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimgoodman είπε

Λόγο του black Friday ίσως να γίνει καμία καλή προσφορά στη hudson 3+1. Είναι καλύτερη από kenton; ή μόνο εμφάνιση έχει;

Πάντως εάν κάνει καλή τιμή το Leroy σε Kenton ή Hudson θα πάω εκεί μάλλον, αλλιώς Jamestown.

Για την Jamestown δεν έχει πλάκα που να είναι δικιά της μου είπαν στα praktiker ενώ του leroy έχουν δικές τους. Είναι χρήσιμες οι πλάκες ή τελικά κανείς δεν ψήνει πάνω σε αυτές; 

Συγνώμη εάν σας κουράζω ίσως αλλά δεν έχω καθόλου εμπειρία με υγραερίου και για αυτό ρωτάω πολλά που ίσως σας φαίνονται "χαζά". Επίσης επειδή δεν ξέρω αν μου αρέσει τελικά το αέριο, για αυτό κοιτάω να πάρω κάτι σχετικά οικονομικό αλλά και λειτουργικό. Ευχαριστώ.

Λογικά ο @fysikos θα μπορέσει να σου «δώσει» περισσότερες πληροφορίες για την Hudson

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimgoodman είπε

Λόγο του black Friday ίσως να γίνει καμία καλή προσφορά στη hudson 3+1. Είναι καλύτερη από kenton; ή μόνο εμφάνιση έχει;

Πάντως εάν κάνει καλή τιμή το Leroy σε Kenton ή Hudson θα πάω εκεί μάλλον, αλλιώς Jamestown.

Για την Jamestown δεν έχει πλάκα που να είναι δικιά της μου είπαν στα praktiker ενώ του leroy έχουν δικές τους. Είναι χρήσιμες οι πλάκες ή τελικά κανείς δεν ψήνει πάνω σε αυτές; 

Συγνώμη εάν σας κουράζω ίσως αλλά δεν έχω καθόλου εμπειρία με υγραερίου και για αυτό ρωτάω πολλά που ίσως σας φαίνονται "χαζά". Επίσης επειδή δεν ξέρω αν μου αρέσει τελικά το αέριο, για αυτό κοιτάω να πάρω κάτι σχετικά οικονομικό αλλά και λειτουργικό. Ευχαριστώ.

Να πω οτι εχω την kenton με τους 3 καυστήρες και ειμαι πολυ ευχαριστημένος στα 200Ε που την ειχα παρει . Η hudson 3+1 εμενα μου φαινεται οτι ειναι η kenton με το εξτρα πλαινο ματι , δεν νομιζω οτι εχει καποια ουσιαστικη διαφορα περα απο οτι πρεπει να ειναι ανοξείδωτο μεταλλο τα ραφια και τα κατω τα πορτακια , καυστήρες πρεπει να εχει τους ιδιους.

H  Jamestown κατα 90% ειναι ειναι ιδια με την kenton/hudson πρεπει να βγαίνουν απο το ιδιο εργοστάσιο, αν παρατηρήσεις το κατω μερος ειναι το ιδιο και διαφοροποιούνται λιγο στο καπακι και μεσα στις σχαρες , επισης καυστήρες μαλλον πρεπει να εχουν τους ιδιους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...