Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Υπάρχει κανείς να ψήνει σε μπαλκόνι και να είχε θέμα??η αερίου δεν είναι σαν κάρβουνο που βγάζει πολύ πριν αλλά και κατά την διάρκεια...

Αναλογα ποσο μαλάκα γείτονα εχεις. Βρέθηκε μαλάκας στην δικια μου πολυκατοικια που τολμησε να μιλήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2212

  • ilpapacha

    2011

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreaspA είπε

Αναλογα ποσο μαλάκα γείτονα εχεις. Βρέθηκε μαλάκας στην δικια μου πολυκατοικια που τολμησε να μιλήσει.

 

Αοριστος... παει ο μακαριτης τωρα? :) τον ξεκανες? Ενταξει περα απο την πλακα , αμα πεσεις σε δυσκοιλιο τυπο εχεις προβλημα, οπως και για πολλα αλλα πραγματα στην ζωη μας, παντα υπαρχει αυτος ο απιστευτος τυπος που θα του φταινει ολα

Επεξ/σία από Amaretos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Ψήσιμο με υγραερίου επιτρέπεται κανονικά στο μπαλκόνι??

Είχαμε κάνει αναφορά και σε παλαιότερα ποστ. 

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος νόμος που το απαγορεύει, εκτός αν αναφέρεται ρητά στο κανονισμό της πολυκατοικίας, το οποίο το θεωρώ δύσκολο.

Πάντως όπως αναφέρει και ο @est στο μέλλον θα βγαίνουν όλο και περισσότερα μοντέλα ηλεκτρικών ψησταριών. Υπάρχουν ήδη κανονισμοί, σε διάφορες πολιτείες των ΗΠΑ, που τις απαγορεύουν σε νεόδμητες οικοδομές/πολυκατοικίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Είχαμε κάνει αναφορά και σε παλαιότερα ποστ. 

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος νόμος που το απαγορεύει, εκτός αν αναφέρεται ρητά στο κανονισμό της πολυκατοικίας, το οποίο το θεωρώ δύσκολο.

Πάντως όπως αναφέρει και ο @est στο μέλλον θα βγαίνουν όλο και περισσότερα μοντέλα ηλεκτρικών ψησταριών. Υπάρχουν ήδη κανονισμοί, σε διάφορες πολιτείες των ΗΠΑ, που τις απαγορεύουν σε νεόδμητες οικοδομές/πολυκατοικίες.

Η σύντομη εμπειρία μου από μια επώνυμη ηλεκτρική, μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις καθώς τα υλικά και η ποιότητα κατασκευής της δεν υπολείπονταν των άλλων ψησταριών αερίου - κάρβουνου της ίδιας εταιρίας. Αλλά εγγενείς αδυναμίες όπως ο μεγαλύτερος χρόνος προθέρμανσης καθώς και ότι ο ροοστάτης απλώς έδινε ή διέκοπτε το ρεύμα στην αντίσταση όπως δηλαδή σε οποιαδήποτε άλλη ηλεκτρική συσκευή, με έκαναν να τη δώσω επάνω στο μήνα και να επανέλθω στο αέριο.

ΥΓ Μετά τα σημερινά σχόλια, η υποψία ότι ίσως ''παρανομώ'' 'εκανε το κοτόπουλο ακόμα πιο νόστιμο... 

1662913752508.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Amaretos είπε

Αοριστος... παει ο μακαριτης τωρα? :) τον ξεκανες? Ενταξει περα απο την πλακα , αμα πεσεις σε δυσκοιλιο τυπο εχεις προβλημα, οπως και για πολλα αλλα πραγματα στην ζωη μας, παντα υπαρχει αυτος ο απιστευτος τυπος που θα του φταινει ολα

Δεν τον ξεκανα, αλλα του απαντησα καταλληλως και το βουλωσε δια παντως. Με τον μαλάκα, δεν μπορεις να εισαι ευγενικος. Το παιρνει για αδυναμια και συνεχίζει. Πρέπει να του βουλώσεις στο στόμα.
Μιλαμε τωρα για ατομο που λειπει 10 μηνες τον χρονο απο την πολυκατοικια, αλλα ζοριστηκε που εψησα δυο μπριζολες να φαμε δυο ατομα.
ας τολμαγε να ξαναμιλησει και θα εψηνα 15 μερες εμπλοκη σε καρβουνα, προβατινα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2022 στις 11:54 ΜΜ, Keosen είπε

Ξερει κανεις τι είναι αυτοί οι λεκέδες που εχουν δημιουργηθει στο καπάκι?
Δεν φεύγουν με τριψιμο.
Η ψησταριά είναι καινούρια (Napoleon FS 465) και έχω ψήσει 6-7 φορές.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες. Είναι από το καπνό όταν ψήνεις και εκεί δεν εφαρμόζει καλά η λαμαρίνα από το καπάκι και βγαίνει ο καπνός. Καθαρίζει. Μην αγχώνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Γνώμες για rub??έχει δοκιμάσει κανείς κάποιας εταιρίας??

Προσωπικά, χρησιμοποιώ μείγματα από το παρακάτω κατάστημα μπαχαρικών 

https://www.piperi-evripidou.gr/el/baxarika-meigmata.html

Τα φτιάχνει ο ίδιος. Μπορείς να βρεις κι αλλά παρόμοια καταστήματα ή να φτιάξεις δικά σου, με βάση διαφορά άρθρα/συνταγές και βιντεάκια που υπάρχουν

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Προσωπικά, χρησιμοποιώ μείγματα από το παρακάτω κατάστημα μπαχαρικών 

https://www.piperi-evripidou.gr/el/baxarika-meigmata.html

Eχω παρει απο εκει ενα που λεγεται "μειγμα για λευκα κρεατα". Οτι πρεπει για κοτοπουλακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eχω παρει απο εκει ενα που λεγεται "μειγμα για λευκα κρεατα". Οτι πρεπει για κοτοπουλακι.

Κάποιες φορές χρησιμοποιώ κι αυτό που λέει για «κόκκινα κρέατα» στο κοτόπουλο, το οποίο είναι λίγο πιο πικάντικο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, est είπε

 

ΥΓ Μετά τα σημερινά σχόλια, η υποψία ότι ίσως ''παρανομώ'' 'εκανε το κοτόπουλο ακόμα πιο νόστιμο... 

1662913752508.jpg

Τι χρόνους και θερμοκρασίες είχες;

Αυτή η ¨τεχνική¨ μου φαίνεται πιο καλή απο όρθιο κοτόπουλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ειμαι της σχολης να μην κάνω αυτό που δεν θα ηθελα να μου κάνουν και τι εννοώ...

ΔΕΝ θα ηθελα να βγαίνω να κάτσω στο μπαλκόνι μου και ερχονται τα ντουμάνια απο κάτω/διπλα κτλ ολη την ώρα...ουτε για 15ωρες την φορά...οπότε και εγώ προσέχω να βάλω την ψησταριά στην σωστή ανα περίσταση θέση και να προσέχω να μην καπνίζω τους πάντες (αυτό ως ένα βαθμό μπορούμε με την ένταση να το ελέγξουμε)...

ΑΝ καταλάβω πχ οτι ο απο πάνω κυριώς ή διπλά ή πανω δεξια κτλ έχει κόσμο θα πάω στην ψησταριά μου στην ανάποδη πλευρά...

Καλή διάθεση και απλή λογική χρειάζεται αδέλφια...με την μαγκία και τις φωνές δεν βγήκε κανείς κερδισμένος... 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...