Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 ώρα πριν, panagiof είπε

Καλησπέρα παιδιά. Παρακολουθώ τη συζήτηση και την παρέα εδω και μέρες και εχω διαβάσει πολύ χρήσιμα στοιχεία.

Είμαι εδώ και 3 χρόνια κατοχος μιας κινέζικης ( περιπου 250€) 3 καυστηρων κι επειδη επίκειται μετακόμιση σε μεγαλύτερο σπίτι σκεφτομαι την αναβάθμιση γιατί τον τελευταίο καιρό με ταλαιπωρεί ιδιαίτερα ( διαρροές λίπους, διάβρωση, δύσκολος καθαρισμός, ανομοιογενες ψήσιμο κλπ.)

Επειδή δεν το βιάζομαι ψαχνω για προσφορές απο weber και napoleon. 

Ψήνω τουλάχιστον 1 με 2 φορές την εβδομάδα και αν δεν ειχα τα παραπανω προβλήματα θα το κάνα και πιο συχνά. Επίσης θεωρώ αναγκαίο και το πλαϊνό μάτι για κανα τηγάνισμα ψαριου κλπ κυροως λογω αποφυγής οσμών στο σπίτι. 

Τι προτείνετε ως 1000€?

Να περιμένω black Friday? Παίζουν ουσιαστικές προσφορές? 

Επίσης παίζει και αυτή σε εξαιρετική προσφορά. https://bbq.gr/rogue-525-sb-black-napoleon?___store=bbq_el&skr_prm=WyIxODk1MTgxZS0xYzdhLTQ5MWUtODY0NC1hY2RjOGFmNzQ4ZjEiLDE2NjAyOTA2Njk3MzIseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Τι άποψη έχετε? Αξιζει να την χτυπήσω ή να περιμενω προσφορές απο τα άλλα μοντέλα? 

Ευχαριστώ 

Απλά να ξέρεις ότι είναι εκθεσιακό μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Απλά να ξέρεις ότι είναι εκθεσιακό μοντέλο.

Όντως; Το έχεις δει από κοντά αν είναι σε καλή κατάσταση; @panagiof Καλό θα ήταν να κάνεις ένα τηλέφωνο πρώτα και εάν μπορείς να το δεις κι από κοντά σε τι κατάσταση βρίσκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Όντως; Το έχεις δει από κοντά αν είναι σε καλή κατάσταση; @panagiof Καλό θα ήταν να κάνεις ένα τηλέφωνο πρώτα και εάν μπορείς να το δεις κι από κοντά σε τι κατάσταση βρίσκεται.

Μόλις ανέβασαν τιμή και έβγαλαν το λεκτικό για εκθεσιακό :) 

Ευχαριστούμε παιδιά που μας διαβάζετε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, plasTOST είπε

Μόλις ανέβασαν τιμή και έβγαλαν το λεκτικό για εκθεσιακό :) 

Ευχαριστούμε παιδιά που μας διαβάζετε !

Φαντάσου να απαντά κιόλας:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2022 στις 8:14 ΠΜ, ilpapacha είπε

Καλορίζικη και καλά ψησίματα! Είναι σημαντικό να καθαρίζεις τακτικά τα καλύμματα των καυστήρων, για να έχεις όσο το δυνατόν λιγότερες. Όσο περισσότερο ψήνεις, τόσο καλύτερα/πιο γρήγορα θα την μάθεις. Προθερμάνεις για 5-10 λεπτά και έπειτα γυρνάς τους διακόπτες στο ελάχιστο, για να ψήσεις. Προσπάθησε να αφήνεις κενό  χώρο στην σχάρα, ώστε αν δεις ότι έχεις αρκετές αναφλέξεις, να αλλάζεις θέση στα κρέατα. Για συνταγές/συμβουλές μπορείς να βρεις και στο λινκ που έχω στην υπογραφή μου.

Έχω διαβάσει αρκετά μηνύματα στο παρόν νήμα, παρόλο που δεν έχω γράψει ποτέ.

Νιώθω όμως υποχρεωμένος να σε ευχαριστήσω γιατί η πρόταση σου σε κάποιον άλλο εδώ για τη Napoleon Travel Q με οδήγησε στον να την αγοράσω εδώ και κάτι μήνες μας και με έβγαλε ασπροπρόσωπο στο έτερον ήμισι που γκρίνιαζε για τα λεφτά που απαιτήθηκαν. Τώρα κάθε φορά μου λέει πως το βεραντάκι μας είναι η καλύτερη ταβέρνα :)

Θερμές ευχαριστίες και για τις συνταγές και τις συμβουλές στο dropbox σου. Να είσαι καλά φίλε μου !

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, punky είπε

Έχω διαβάσει αρκετά μηνύματα στο παρόν νήμα, παρόλο που δεν έχω γράψει ποτέ.

Νιώθω όμως υποχρεωμένος να σε ευχαριστήσω γιατί η πρόταση σου σε κάποιον άλλο εδώ για τη Napoleon Travel Q με οδήγησε στον να την αγοράσω εδώ και κάτι μήνες μας και με έβγαλε ασπροπρόσωπο στο έτερον ήμισι που γκρίνιαζε για τα λεφτά που απαιτήθηκαν. Τώρα κάθε φορά μου λέει πως το βεραντάκι μας είναι η καλύτερη ταβέρνα :)

Θερμές ευχαριστίες και για τις συνταγές και τις συμβουλές στο dropbox σου. Να είσαι καλά φίλε μου !

Σ´ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Το πιο σημαντικό είναι ότι είσαστε ευχαριστημένοι από την επιλογή που κάνατε, την χρησιμοποιείτε και την χαίρεστε!

Να περνάτε καλά στο βεραντάκι σας, είτε οικογενειακά είτε με την παρέα σας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κάτοχος μια broil king gem 10ετιας η οποία έχει ανταμείψει κάθε ευρώ της αγοράς της.

Σκέφτομαι να προβώ σε αναβάθμιση αγοράζοντας την napoleon freestyle 365sb χωρίς όμως να την έχω δει από κοντά. Αξίζει σαν μάρκα ? Που φτιάχνεται? Τα ρωτώ γιατί στο μυαλό μου είχα ως αξιόπιστες τις broil king και Weber...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια! Την πάτησα, και η δεύτερη μπουκάλα άδεια, και θα χρειαστώ να ανάψω την ψησταριά....

Ξέρει κανείς κανένα βενζινάδικο ανοικτό αυτές της μέρες που να πουλάει και καλοκαιριάτικα μπουκάλες 10κιλες μπλε υγραερίου? Κατά προτίμηση Κολωνό-Σεπόλια-Μεταξουργείο-Πετρούπολη-Περιστέρι-Αιγάλεω-Χαϊδάρι, αλλά και οπουδήποτε αλλού στην Αθήνα-Πειραιά. Γιατί στα πρώτα 7 βενζινάδικα που ρώτησα ή δεν είχαν καθόλου ή είχαν τις coral prime. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα έχουν και το καλοκαίρι μπουκάλες καθώς πολλοί τις χρησιμοποιούν ακόμη και για μαγείρεμα

Προφανώς αν μπαίνεις σε shell θα πέφτεις σε coral gas.

 Δοκίμασε aegean ή ελεύθερα πρατήρια (εκεί έχω δει με σιγουριά, χωρίς να αποκλείει τα υπόλοιπα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2022 στις 11:07 ΜΜ, johnt είπε

Καλησπέρα σε όλους, είμαι κάτοχος μια broil king gem 10ετιας η οποία έχει ανταμείψει κάθε ευρώ της αγοράς της.

Σκέφτομαι να προβώ σε αναβάθμιση αγοράζοντας την napoleon freestyle 365sb χωρίς όμως να την έχω δει από κοντά. Αξίζει σαν μάρκα ? Που φτιάχνεται? Τα ρωτώ γιατί στο μυαλό μου είχα ως αξιόπιστες τις broil king και Weber...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Οι σειρές Freestyle, Rogue κατασκευάζονται στην Κίνα, σε εργοστάσιο που ανήκει και λειτουργεί στη Napoleon.

B37E2AE2-DC37-449B-A5E9-33A0A5DC1CC3.jpeg.8ce583c3f08908e0ecc9c0e6a4314315.jpeg

Κάτι αντίστοιχο κάνει και η Weber, εάν θυμάμαι σωστά. Η Broil King κατασκευάζει/συναρμολογεί τα μοντέλα της στον Καναδά.

Γενικά πάντως όλες οι εταιρίες προμηθεύονται υλικά/εξαρτήματα από Κίνα, όπως έχει αναφέρει και σε παλιότερο ποστ ο «γέροντας»

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Κοκορέτσι, πανσέτες, μπιφτέκια, σουβλάκια

Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία!
 

5671353D-AA8E-4108-956C-A9317E810056.jpeg

Τα εσωτερικά φωτάκια είναι πατέντα ή μαμισια της ψησταριάς?

Ρωτάω γιατί το βράδυ ψήνω με το led κεφαλής σαν τους ανθρακωρυχους lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...