Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γύρω στις 2.5 ώρες στο χαμηλό 170 βαθμούς και μετά το έβαλα στον φούρνο με αναμενο το γκριλ από πάνω στο τέρμα κάνα 10λεπτακι για να γίνει τραγανή η πέτσα και να κάνει φουσκάλες, γενικά είναι τυφλοσουρτι η πανσετα με δέρμα δεν έχει κάτι ιδιαίτερο σαν τεχνικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Στις 22/7/2022 στις 11:22 ΠΜ, johnniek13 είπε

Ειμαι σε αναμονη για καμμια προσφορα για την αγορα μιας Ναπολεον.

Ομως.... εδω και 10 χρονια παω διακοπες σε σπιτι που εχουν τα πεθερικα μου και όταν ακουσα οτι ψαχνω για ψησταρια μου ειπαν πως εχουν στην αποθηκη μια που εφεραν απο Καναδα το 85 και χρησιμοποιουσαν εκει για 1 χρόνο μόνο.

Η μαρκα ειναι WEST BED και το ταμπελακι λέει 40000ΒΤU με 2 καυστηρες σχηματος πι αντικριστους που σχηματιζουν H. και στη ουσια ειναι καδος και καπακι απο ντουραλουμινιο και σχαρες με μια επιστρωση γυαλιστερη. Την ελυσα πληρως, (θερμομετρα, καυστηρες, χειριστηρια και βαση και την καθαρισα και ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Αυτο που θελω να παρω ειναι πετρες λαβα. 

Έχει 6 μαρκες στο σκρουτζ. Ειναι καποιος που χρησιμοποιει ή εχει χρησιμοποιησει να προτινει? Μου ειπαν οτι σε μερικες μαρκες τα μισα ειναι τσιμεντο. 

Έχουν ακουστεί διάφορα για τις ηφαιστειακές πέτρες για θέματα υγείας,  καλύτερα να ψάξεις για  κεραμικές μπρικετες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες σε όλους. Μπουκάλα τέλος χθες (οριακά πάνω στο κάψιμο των λιπών) και σκεφτόμουν από καιρό να αγοράσω coral για την ευκολία. Διαβάζω τελευταία ότι μπήκαν στο παιχνίδι κι άλλες ανάλογες επιλογές.

Αν αγοράσω coral ή όποια άλλη, πρέπει να αλλάξω μόνος μου ρυθμιστή και να κάνω την πρώτη σύνδεση; Ή κάνει την πρώτη τοποθέτηση κάποιος της εταιρείας;

Επίσης, πάω σε shell ή ειναι τελικα καλύτερη η ΕΚΟ ή κάποια άλλη (από την εμπειρία σας φυσικά).

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2022 στις 1:04 ΜΜ, giannisp1977 είπε

Την περιμένω και εγώ.

Καλά τσικνισματα!

Η prime της coral έχει ρυθμιστή πίεσης διαβάζω.

Τι παίζει σε σχέση με τον ρυθμιστή της ψησταριάς?

Δουλεύουν σε σειρά ή καταργούμε έναν από τους 2?

Φίλε καλησπέρα,από πότε την έχεις παραγγείλει?γτ εκανα κ γω αλλά τώρα 5 μέρες στην κατάσταση της παρά λέει μη διαθέσιμη(άσχετα που όταν την έκανα εγώ ήταν διαθέσιμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jonkyr είπε

Καλημερες σε όλους. Μπουκάλα τέλος χθες (οριακά πάνω στο κάψιμο των λιπών) και σκεφτόμουν από καιρό να αγοράσω coral για την ευκολία. Διαβάζω τελευταία ότι μπήκαν στο παιχνίδι κι άλλες ανάλογες επιλογές.

Αν αγοράσω coral ή όποια άλλη, πρέπει να αλλάξω μόνος μου ρυθμιστή και να κάνω την πρώτη σύνδεση; Ή κάνει την πρώτη τοποθέτηση κάποιος της εταιρείας;

Επίσης, πάω σε shell ή ειναι τελικα καλύτερη η ΕΚΟ ή κάποια άλλη (από την εμπειρία σας φυσικά).

Ευχαριστώ πολύ.

Συνήθως τον ρυθμιστή τον αλλάζει ο καθένας μόνος του. Μπορείς όμως να ρωτήσεις το κατάστημα που θα την πάρεις, εάν μπορεί να στον αλλάξει, λογικά με κάποιο έξτρα κόστος.

Η ΕΚΟ, έχω την εντύπωση ότι διαθέτει μόνο μείγμα, στην μπουκάλα που βγάζει με τον κουμπωτό ρυθμιστή, ενώ η coral prime βγαίνει σε μείγμα και προπάνιο. Η ΕΚΟ έχει το πλεονέκτημα πως είναι «πλαστική», οπότε έχει λιγότερο βάρος, δεν σκουριάζει και δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει γραντζουνιές στην μεταλλική επιφάνεια της ψησταριάς. Δεν γνωρίζω αν είναι κι αυτή 10 κιλά περιεχόμενο ή είναι 7,5 κιλά περιεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Συνήθως τον ρυθμιστή τον αλλάζει ο καθένας μόνος του. Μπορείς όμως να ρωτήσεις το κατάστημα που θα την πάρεις, εάν μπορεί να στον αλλάξει, λογικά με κάποιο έξτρα κόστος.

Η ΕΚΟ, έχω την εντύπωση ότι διαθέτει μόνο μείγμα, στην μπουκάλα που βγάζει με τον κουμπωτό ρυθμιστή, ενώ η coral prime βγαίνει σε μείγμα και προπάνιο. Η ΕΚΟ έχει το πλεονέκτημα πως είναι «πλαστική», οπότε έχει λιγότερο βάρος, δεν σκουριάζει και δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει γραντζουνιές στην μεταλλική επιφάνεια της ψησταριάς. Δεν γνωρίζω αν είναι κι αυτή 10 κιλά περιεχόμενο ή είναι 7,5 κιλά περιεχόμενο.

7,5 είναι της  ΕΚΟ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, avgenokostas είπε

Φίλε καλησπέρα,από πότε την έχεις παραγγείλει?γτ εκανα κ γω αλλά τώρα 5 μέρες στην κατάσταση της παρά λέει μη διαθέσιμη(άσχετα που όταν την έκανα εγώ ήταν διαθέσιμη)

Η παραγγελία έγινε στις 14 του μήνα.

Το μαγαζάκι είναι για τα μπάζα!

Ότι να'ναι και το τηλεφωνικό τους κέντρο.

Θα είχα ήδη ακυρώσει αν δεν ήταν πληρωμένη με πιστωτική σε δόσεις! 

Διαβάζω πολλά παράπονα ότι έχουν σταματήσει παραδόσεις από αρχές του μήνα!

Ας ελπίζουμε ότι θα μου παραδοσουν μέσα στην εβδομάδα αλλιώς μπορούνε και να την φάνε!

Ούτε καρφίτσα αγορά ξανά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, giannisp1977 είπε

Η παραγγελία έγινε στις 14 του μήνα.

Το μαγαζάκι είναι για τα μπάζα!

Ότι να'ναι και το τηλεφωνικό τους κέντρο.

Θα είχα ήδη ακυρώσει αν δεν ήταν πληρωμένη με πιστωτική σε δόσεις! 

Διαβάζω πολλά παράπονα ότι έχουν σταματήσει παραδόσεις από αρχές του μήνα!

Ας ελπίζουμε ότι θα μου παραδοσουν μέσα στην εβδομάδα αλλιώς μπορούνε και να την φάνε!

Ούτε καρφίτσα αγορά ξανά...

Ότι είναι για τα μπάζα όσο αφορά τις ηλεκτρονικές παραγγελίες συμφωνώ(αν και δε το περίμενα)!!Σήμερα μετά από 5 αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα να πιάσω γραμμή,όπου μου είπαν ότι περιμένουν σε 2 ημέρες να τους έρθουν από τον εξωτερικό συνεργάτη τους(υποθέτω Γερμανία)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, avgenokostas είπε

Ότι είναι για τα μπάζα όσο αφορά τις ηλεκτρονικές παραγγελίες συμφωνώ(αν και δε το περίμενα)!!Σήμερα μετά από 5 αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα να πιάσω γραμμή,όπου μου είπαν ότι περιμένουν σε 2 ημέρες να τους έρθουν από τον εξωτερικό συνεργάτη τους(υποθέτω Γερμανία)!!

Εγώ γραμμή βγάζω καθημερινά.

Και κάθε μέρα μου λένε "αύριο περιμένουμε παραλαβή". 

Μπακάλικο.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Ποιο μαγαζί αφορά το συγκεκριμένο ?

 

Κατά πάσα πιθανότητα το PRAKTIKER. Εγώ την συγκεκριμένη ψησταριά πήγα και την πήρα από το μαγαζί του Αγελαίου.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, giannisp1977 είπε

Εγώ γραμμή βγάζω καθημερινά.

Και κάθε μέρα μου λένε "αύριο περιμένουμε παραλαβή". 

Μπακάλικο.

Άρα τζάμπα η χαρά!!! Κατάλαβα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το eshop τους ειναι εντελως γτπκ και σε αλλες περιπτωσεις αγαθων, πιστευω ισως και εσκεμμενα. Παντα με αυτους τους τρομπες επισκεψη στο καταστημα

μου ελεγαν στο τηλεφωνο δεν εχουν κουκουλες και το καταστημα ειχε καμια 10αρια τεμαχια😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2022 στις 10:53 ΠΜ, tutuyo είπε

Επισης, εντυσα το τον λιποσυλλεκτη (ταψι) με αλουμινοχαρτο σε μια προσπαθεια να τον κρατησω καθαρο. Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ετσι?

εγω παντως βαζω αλουμινόχαρτο κατω αλλα το αλλάζω μετα απο δυο ψησίματα , αν το αλλαζει καποιος σε καθε ψήσιμο ακομα καλύτερα , δεν πιστευω οτι καίγεται , οταν το βγαζω ειναι άθικτο ακομα  , το αλλο οτι μπορει αρπαει το λυπος που μαζεύει μπορει να συμβαίνει αλλα λογικα το ιδιο συμβαινει με το οτι εχεις απο κατω αν δεν το καθαρίζεις συχνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια ερώτηση σε μαγαζί με υγραέρια.

Μου είπαν μακρυά από coral prime.

Τα συστήματα ασφαλείας της δεν επιτρέπουν την κατανάλωση πάνω από το 70% του περιεχομένου!

Πρακτικά λοιπόν και σύμφωνα με τα λεγόμενα του το 1/3 γυρίζει πίσω με την φιάλη.Το χειμώνα ακόμη περισσότερο!

Σημειωτέον είχε και coral prime.

Στην πράξη τι προτείνουν οι ειδικοί?

Στις 25/7/2022 στις 5:43 ΜΜ, avgenokostas είπε

 

 

Έκανα μια ερώτηση σε μαγαζί με υγραέρια.

Μου είπαν μακρυά από coral prime.

Τα συστήματα ασφαλείας της δεν επιτρέπουν την κατανάλωση πάνω από το 70% του περιεχομένου!

Πρακτικά λοιπόν και σύμφωνα με τα λεγόμενα του το 1/3 γυρίζει πίσω με την φιάλη.Το χειμώνα ακόμη περισσότερο!

Σημειωτέον είχε και coral prime.

Στην πράξη τι προτείνουν οι ειδικοί?

Στις 25/7/2022 στις 5:43 ΜΜ, avgenokostas είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...