Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα κοιτουσα σε κατι ποιο οικονομικο (για σουβλα) με δεδομενο οτι δεν θα χρησιμοποιειθει συχνα

Υπαρχουν εντυπωσεις για την σουβλα της Naterial ?

Επισης, εντυσα το τον λιποσυλλεκτη (ταψι) με αλουμινοχαρτο σε μια προσπαθεια να τον κρατησω καθαρο. Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ετσι?

Επεξ/σία από tutuyo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vaggy είπε

Αξίζει να αλλαξω σε τέτοιον? Κόστος και κόστος φιαλης? Επίσης είδα βιντεάκια και αρχεία από το Dropbox σου, μεγάλη βοήθεια, βούρτσα χρησιμοποιώ με μεταλλικές η πλαστικές τρίχες για τον καθαρισμό?

Εγώ άλλαξα σε prime πριν κάνα μήνα μετά από χρόνια με απλές φιάλες.  Η διαδικασία είναι πραγματικά ζήτημα δευτερολεπτων. Αν θυμάμαι καλά πλήρωσα 27€ ( το περιεχόμενο) και πρέπει να έκανε κανένα 20αρικο ο ρυθμιστής ( δεν είμαι σίγουρος). Θα συγκρίνω την απόδοση τους και θα αποφασίσω αν θα παραμείνω σε αυτές καθότι είχα και εγώ ένα μαγαζί κοντα στο σπίτι που με ένα τηλ μου έφερνε μπουκάλα μέσα σε ένα τέταρτο και την έβαζε κιόλας όσο με ρωτουσε τι ετοιμάζω να ψησω (θεος)

 

Επεξ/σία από zanskou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Ποια είναι η γνώμη για το παρακάτω κιτ σούβλας;

https://www.allsmart.gr/oikiakos-exoplismos/barbeque-psistaries/axesouar-gia-psistaries/axesouar-psistarion-ugraeriou/kaiser-kit-moter-psisimatos-me-soybla/

Κάνει για Napoleon Freestyle 365? Υπάρχει καμιά άλλη πρόταση σε παρόμοια λεφτά; Ή να τα δώσω μια και καλή για τη σούβλα της Napoleon?

Και εγω αυτη πηρα για την rogue 425 και ταιριαζει μια χαρα, καμια πατεντα δεν χρειαζεται. Δες τις σουβλες που δινει η napoleon για Rogue σειρα και για Freestyle σειρα, ΑΝ εχουν διαφορες αν και δεν νομιζω να εχει καποια σημαντικη και βλεποντας και κανοντας. Σε αυτη την kaiser μεχρι στιγμης το βαρυτερο που εχω βαλει ειναι 3+ κιλα κοντοσουβλι κανενα απολυτως προβλημα, οσο για το μοτερ, δεν καταλαβαινεις οτι γυρναει.... στην ακρη στην σουβλα βαζω ενα λαστιχακι με ενα πανακακι για να τσεκαρω με το ματι απο μακρια οτι γυρναει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vaggy είπε

Αξίζει να αλλαξω σε τέτοιον? Κόστος και κόστος φιαλης? Επίσης είδα βιντεάκια και αρχεία από το Dropbox σου, μεγάλη βοήθεια, βούρτσα χρησιμοποιώ με μεταλλικές η πλαστικές τρίχες για τον καθαρισμό?

Το αν αξίζει ή όχι θα πρέπει να το «ζυγίσεις» ο ίδιος.

Οι συμβατικές φιάλες, έχουν μεγαλύτερο συνολικό βάρος, χρειάζονται κλειδί και λαστιχάκι, στην αλλαγή, καθώς και περισσότερο χρόνο.

Οι φιάλες coral prime, EKO easy και οι αντίστοιχες τις Πετρογκάζ (όταν βγουν), είναι πιο ελαφριές, αλλάζουν σε δευτερόλεπτα, δεν χρειάζονται κλειδί και λαστιχάκι.

Και οι 2 τύποι φιαλών θα «δουλέψουν» το ίδιο καλά.

Στο προηγούμενο ποστ ανάφερα ένα ενδεικτικό εύρος τιμών για μπουκάλα (εγγύηση) και περιεχόμενο. 

Την τελευταία φορά που άλλαξα μπουκάλα, coral prime προπανίου είχα πληρώσει 19€

Στο παρακάτω ποστ αναφέρω τις τιμές που είχα πληρώσει πριν ένα χρόνο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tutuyo είπε

Προσωπικα κοιτουσα σε κατι ποιο οικονομικο (για σουβλα) με δεδομενο οτι δεν θα χρησιμοποιειθει συχνα

Υπαρχουν εντυπωσεις για την σουβλα της Naterial ?

Επισης, εντυσα το τον λιποσυλλεκτη (ταψι) με αλουμινοχαρτο σε μια προσπαθεια να τον κρατησω καθαρο. Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ετσι?

Σήμερα που διάβαζα για όλα, κάπου πήρε το μάτι μου ότι απαγορεύεται. Ας πουν και οι ειδικοί που ξέρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tutuyo είπε

Προσωπικα κοιτουσα σε κατι ποιο οικονομικο (για σουβλα) με δεδομενο οτι δεν θα χρησιμοποιειθει συχνα

Υπαρχουν εντυπωσεις για την σουβλα της Naterial ?

Επισης, εντυσα το τον λιποσυλλεκτη (ταψι) με αλουμινοχαρτο σε μια προσπαθεια να τον κρατησω καθαρο. Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ετσι?

 

10 λεπτά πριν, vaggy είπε

Σήμερα που διάβαζα για όλα, κάπου πήρε το μάτι μου ότι απαγορεύεται. Ας πουν και οι ειδικοί που ξέρουν 

Το απλό αλουμινόχαρτο που χρησιμοποιούμε όλοι μας κατά κόρον, δεν ενδείκνυται για τέτοιες θερμοκρασίες. Επιπλέον είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσεις «ζάρες» στην επιφάνειά του με αποτέλεσμα να «λιμνάζουν» τα λίπη και να έχεις αρκετές αναφλέξεις ή/και φωτιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

 

Το απλό αλουμινόχαρτο που χρησιμοποιούμε όλοι μας κατά κόρον, δεν ενδείκνυται για τέτοιες θερμοκρασίες. Επιπλέον είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσεις «ζάρες» στην επιφάνειά του με αποτέλεσμα να «λιμνάζουν» τα λίπη και να έχεις αρκετές αναφλέξεις ή/και φωτιά.

Ναι αυτό ακριβώς και εγώ τις πρώτες φορές εβαζα αλουμινόχαρτο στο ταψακι ώστε να το πετάω και να ξεμπερδευω , μέχρι που μια μέρα μετά το ψήσιμο που άνοιξα για πυρόλυση και πήρε φωτιά το ταψι :) οπότε από τότε τον έβγαλα και μετά από κάθε ψήσιμο βγάζω  ταψί το πλένω 1 λεπτό και τελος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Amaretos είπε

Ναι αυτό ακριβώς και εγώ τις πρώτες φορές εβαζα αλουμινόχαρτο στο ταψακι ώστε να το πετάω και να ξεμπερδευω , μέχρι που μια μέρα μετά το ψήσιμο που άνοιξα για πυρόλυση και πήρε φωτιά το ταψι :) οπότε από τότε τον έβγαλα και μετά από κάθε ψήσιμο βγάζω  ταψί το πλένω 1 λεπτό και τελος

Προσωπικά χρησιμοποιώ τα ειδικά ταψάκια που έχει η Napoleon και τα αλλάζω όταν είναι αναγκαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα επειδή είμαι λίγο "βλαμμένος" μετά από κάθε ψήσιμο πλεναω το ταψακι μπαμ μπαμ και τα καλύπτρα μετά από 3-4 ψησίματα και αυτά. Οπότε επειδή το κάνω πολύ συχνά δεν προλαβαίνει να μαζέψει ποσότητα και να ζοριστω. Έτσι και αλλιώς τόσο χρόνο γλιτώνουμε από άμα κάρβουνο , αναμονή κλπ κλπ λίγο χρόνο αφιέρωση στην καθαριότητα και είσαι άρχοντας 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, skskre είπε

Interesting, τωρα με την ρητρα αναπροσαρμογης :) Να δουμε τι θα ρουφαει και γενικα "πως" ψηνει. Να βαλουμε μπριζες παντου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρεες στο φόρουμ, πρώτη φορά γράφω αλλά παρακολουθώ καιρό :D κάτοχος kenton naterial με 4 καυστήρες και πάάάρα πολυ ευχαριστημένος.. αυτή την περίοδο είμαι στην αναζήτηση μικρής σχετικά ψησταριάς υγραερίου (2 καυστήρες) για το εξοχικό και με δυνατότητα εύκολης μεταφοράς σε καμπινγκ..έχετε κάτι να προτείνεται? Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ποιότητα, να κάνει απλά την δουλειά της 20-25 φορές μέσα στο καλοκαίρι!!

Ευχαριστώ 💪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...