Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/7/2022 στις 10:22 ΜΜ, paylidis είπε

«Προσφορά» για τα 15 χρόνια λερου 

μόνο στο αεροδρόμιο 

(Προσωπικα τα θεωρω πολλά σε σχέση με τις συνηθισμένες προσφορές)

76CA5B82-A55E-4116-8AD0-C390ACFA98A0.png

Και εγώ στα 179€ την πήρα black Friday αλλά όπως έγραψε και ένας άλλος πιο πάνω .. μπορεί και να μην ξαναπαίξει στα λεφτά αυτα όπως πάει η κατάσταση.. 40€ παραπανω εντάξει δεν είναι και το τέλος του κόσμου.. οποίος βιάζεται και θέλει ψησταριά άμεσα για καλοκαίρι φορτώνει .. αλλιώς υπομονή μέχρι τέλη Νοέμβρη να δούμε black Friday 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Και μια γρήγορη κριτική για την 3+1 Jamestown που πήρα από πρακτικερ στα 309.

Τίμια. Καλή κατασκευή, καλά υλικά, δεν κουνιέται πέρα δώθε, compact με την φιάλη από κάτω. Φλόγα καλη και σταθερή, έπιασε 250 μέσα σε 7-8 λεπτά με καυστήρες στο φουλ, ανέβηκε στους 300 σε κάνα τέταρτο. Μέχρι εκεί. Πρώτο ψήσιμο έμμεσο σταβλισιες έγιναν λουκούμι. Μια χαρά επίσης οι τηγανιτές πατάτες, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο 

Καλή και η κουκούλα της, θα τη  περίμενα λίγο πιο βαριά 

Και μια επιπλέον συμβουλή  εάν θέλετε να ψωνίσετε αξεσουάρ από το Πρακτικερ, καλύτερα τηλέφωνο στο ίδιο το κατάστημα και να σας συνδέσουν με το τμήμα bbq για να ρωτήσετε την διαθεσιμότητα κάποιου αξεσουάρ. Στο τηλεφωνικό κέντρο έχουν εντελώς ότι να ναι εικόνα των εμπορευμάτων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2022 στις 8:27 ΠΜ, tutuyo είπε

νταξ καλη ειναι. με 200 ευρώ σου δίνει την 4αρα επωνυμη-ενα κλικ πανω απο κινεζική, ποσο πιο κατω να στην δώσει?

βεβαια αμα βαλεις ρυθμιστή, λαστιχο, μπουκαλα και μια κουκουλα ανετα φτανεις τα 280-300

179 όπως παλιά θα ήταν πιο αποδεκτό 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το ΣΚ πηρα γκρι μπουκάλα από BP με 24€, και γέμισα το αυτοκίνητο πετρέλαιο με αλλα 99€... (Flexing) :) 

Καλύτερα να πήγαινα σε κοσμηματοπωλείο φθηνότερα θα μου έβγαινε ... :) 

 

Παρεπιπτόντως το rib eye εχει φτάσει τα 45€-47€ το κιλό...μας βλέπω να την βγάζουμε απο εδώ και πέρα με τιμιες παραδοσιακές πανσετούλες...αντε και καμιά σπάλα Low and Slow... ;) 

 

Καλά πάμε...!!!

 

Την δεύτερη μπουκάλα προσωπικά την αποθηκεύω πλέον (και για λογους ευκολίας) στον χώρο που δημιουργείτε κάτω από το παραπέτι στον χώρο που δημιουργείτε με την κουκουλα (την μαμα τουλαχιστόν) οπότε και προστατευμένη ειναι απο τον ηλιο και άμεση πρόσβαση έχω όταν την χρειαστώ...οταν δλδ η ψησταριά ειναι καλλυμενη η μπουκάλα δεν φαινεται καθόλου...

για ακόμα μεγαλυτερη ευκολία την έχω βάλει πάνω σε μία στρογγυλή βάση για γλάστρες σε ρόδες, για ευκολή μετακίνηση (για πλύσιμο μπαλκονιού κτλ)

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

 

για ακόμα μεγαλυτερη ευκολία την έχω βάλει πάνω σε μία στρογγυλή βάση για γλάστρες σε ρόδες, για ευκολή μετακίνηση (για πλύσιμο μπαλκονιού κτλ)

great minds think alike😉

αυτο εκανα κι εγω γιατι οταν την ειχα χυμα κατω στο μπαλκονι (την φιαλη) μου εβγαζε σκουρια/κιτρινιλα και τα ακουγα. Εβαλα και ενα τμ πλαστικο γρασιδι κατω απο την ψησταρια, για να μην πεφτουν λιπη,λαδια στο μπαλκονι και τα ακουω παλι και ησύχασα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχουν προσφορές για ψησταριές υγραερίου στον Κωτσόβολο

https://www.kotsovolos.gr/kipos-ergaleia-spiti/psistaries-barbeque/psistaries-ugraeriou

Αντίστοιχες προσφορές, υπάρχουν και σε διάφορα καταστήματα στο σκρουτζ.

Επίσης υπάρχει event, με προσφορές σε προϊόντα Napoleon. Ισχύει μόνο για το φυσικό κατάστημα

087CC29A-9EAB-470D-9B37-604489DEAA4B.jpeg.9d436a48a5ba5eb8450781bc1107f524.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κ καλή εβομάδα σε όλους.

Έχω πάρει απο βενζινάδικο της γειτονιάς 2 φυάλες ΕΚΟ κλασσικές 10κιλές μεταλικές.

Την πρώτη την είχε αγοράσει η γυναίκα κ δεν της είχε δώσει εγγύηση, σε δεύτερο χρόνο είχα πάρει κ εγώ μια δεύτερη που όταν ρώτησα μου είχε πει δεν χρειάζεται θα τα βρούμε.

Τώρα το ΣΚ πέρασα κ τον ρώτησα τι γίνεται αν θέλω να επιστρέψω της φυάλη με την επιστροφή χρημάτων κ μου λέει ο τύπος δεν παίζει κάτι, τι να την κάνω εγώ μετά αρά επιστροφή γιοκ.

Επίσης επέμενε ότι έτσι γίνεται στα βενζινάδικα το οποίο μου ακούγεραι τελείως μούφα μια κ δεν μου έχει ξανατύχει σε άλλη περίπτωση κ με άλλη μάρκα πχ Coral.

Εχει κανείς άποψη για το θέμα (πέρα από ότι έκανα μ@λ@κί@ που τις πήρα χωρίς εγγύηση 🙂)?

Τις παντρεύτικα τώρα τις φυάλες ή μπορώ κάπως να τις επιστρέψω κ να πάρω τα χρήματα? Το ποσό δεν είναι μεγάλο αλλα είναι το γαμώτο.

Επίσησ ή όλη συμπεριφορά του τύπου με κάνει κ ανήσυχώ μήπως τις πέρνει από καμιά περίεργη πηγή κ γι αυτό δεν έχει εγγύση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dionisisf είπε

Καλημέρα κ καλή εβομάδα σε όλους.

Έχω πάρει απο βενζινάδικο της γειτονιάς 2 φυάλες ΕΚΟ κλασσικές 10κιλές μεταλικές.

Την πρώτη την είχε αγοράσει η γυναίκα κ δεν της είχε δώσει εγγύηση, σε δεύτερο χρόνο είχα πάρει κ εγώ μια δεύτερη που όταν ρώτησα μου είχε πει δεν χρειάζεται θα τα βρούμε.

Τώρα το ΣΚ πέρασα κ τον ρώτησα τι γίνεται αν θέλω να επιστρέψω της φυάλη με την επιστροφή χρημάτων κ μου λέει ο τύπος δεν παίζει κάτι, τι να την κάνω εγώ μετά αρά επιστροφή γιοκ.

Επίσης επέμενε ότι έτσι γίνεται στα βενζινάδικα το οποίο μου ακούγεραι τελείως μούφα μια κ δεν μου έχει ξανατύχει σε άλλη περίπτωση κ με άλλη μάρκα πχ Coral.

Εχει κανείς άποψη για το θέμα (πέρα από ότι έκανα μ@λ@κί@ που τις πήρα χωρίς εγγύηση 🙂)?

Τις παντρεύτικα τώρα τις φυάλες ή μπορώ κάπως να τις επιστρέψω κ να πάρω τα χρήματα? Το ποσό δεν είναι μεγάλο αλλα είναι το γαμώτο.

Επίσησ ή όλη συμπεριφορά του τύπου με κάνει κ ανήσυχώ μήπως τις πέρνει από καμιά περίεργη πηγή κ γι αυτό δεν έχει εγγύση κλπ

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο αυτό με την εγγύηση? πως καταλαβαίνει ένα οποιοδήποτε πρατήριο ΕΚΟ ότι έχεις δώσει εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dionisisf είπε

Καλημέρα κ καλή εβομάδα σε όλους.

Έχω πάρει απο βενζινάδικο της γειτονιάς 2 φυάλες ΕΚΟ κλασσικές 10κιλές μεταλικές.

Την πρώτη την είχε αγοράσει η γυναίκα κ δεν της είχε δώσει εγγύηση, σε δεύτερο χρόνο είχα πάρει κ εγώ μια δεύτερη που όταν ρώτησα μου είχε πει δεν χρειάζεται θα τα βρούμε.

Τώρα το ΣΚ πέρασα κ τον ρώτησα τι γίνεται αν θέλω να επιστρέψω της φυάλη με την επιστροφή χρημάτων κ μου λέει ο τύπος δεν παίζει κάτι, τι να την κάνω εγώ μετά αρά επιστροφή γιοκ.

Επίσης επέμενε ότι έτσι γίνεται στα βενζινάδικα το οποίο μου ακούγεραι τελείως μούφα μια κ δεν μου έχει ξανατύχει σε άλλη περίπτωση κ με άλλη μάρκα πχ Coral.

Εχει κανείς άποψη για το θέμα (πέρα από ότι έκανα μ@λ@κί@ που τις πήρα χωρίς εγγύηση 🙂)?

Τις παντρεύτικα τώρα τις φυάλες ή μπορώ κάπως να τις επιστρέψω κ να πάρω τα χρήματα? Το ποσό δεν είναι μεγάλο αλλα είναι το γαμώτο.

Επίσησ ή όλη συμπεριφορά του τύπου με κάνει κ ανήσυχώ μήπως τις πέρνει από καμιά περίεργη πηγή κ γι αυτό δεν έχει εγγύση κλπ

μου το ειχαν κανει κ εμενα καποια στιγμή (στη πρωτη φιαλη που πηρα κ δεν ειχα ιδεα), τελικα με τα χιλια ζορια κ αφου παραπονεθηκα στον υπευθυνο του πρατηριου την πηραν πισω... (ήταν κ go gas που ειχε μεγαλη εγγυηση νομιζω 30€ τότε)

αυτο που μπορεις να κανεις τωρα εφοσον δε τις θες πλεον για να μειωσεις τη χασουρα ειναι να τις δωσεις ενα δεκαρικο αδειες σε αγγελια κλπ... καποιους δε τους νοιαζει η εγγυηση (βαλε κ εμενα μεσα)

1 λεπτό πριν, plasTOST είπε

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο αυτό με την εγγύηση? πως καταλαβαίνει ένα οποιοδήποτε πρατήριο ΕΚΟ ότι έχεις δώσει εγγύηση?

παιρνεις χαρτι κανονικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Για καμία από τις 2 φιάλες δεν έχω πάρει χαρτί σε 2 εταιρικά πρατήρια ΕΚΟ!

ε στη κοσμαρα τους ειναι... εαν τωρα θελησεις να τις επιστρεψεις κ να παρεις τα χρηματα σου πισω τυπικα δε γινεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι χαρτί δεν έχω πάρει κι εγώ ποτέ στη ζωή μου από πουθενά. 

λάθος είναι η αλήθεια, αλλά προφανώς όλοι βασιστήκαμε στη λογική ότι πάντα θα τις αλλάζουμε και δεν θα καταργήσουμε το υγραέριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...