Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Τρελη τιμη το plus.

Όντως. Ακόμα και το block. Αν βρεθούν κάποια μέλη που ενδιαφέρονται και μπορούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους, για να μοιραστούν τα μεταφορικά, γίνεται ακόμα καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2220

  • ilpapacha

    2012

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

18 ώρες πριν, tutuyo είπε

Ηρθε ο καιρος να αναβαθμισω την υπαρχουσα ψησταρια μου. Κοιταω παλι για 3 καυστηρες αλλα θα ηθελα κατι πιο καλο ποιοτικα

Ενω πηγαινα κατευθειαν για την Kenton Naterial και περιμενα υπομονετικα ποτε θα την βγαλει προσφορα ξανα στα 200 ευρω, εμφανιστηκε στην ζωη μου η Jamestown Maddox που εβγαλε σε προσφορα το Praktiker. Υπαρχουν εντυπωσεις απο κατοχους καποιας εκ των 2?

Μεγαλο συν της Maddox το διπλανο ματι (και τωρα εχω) και αποφευγεις εντελως τις τηγανιλες απο πατατες/γαριδες. Επισης μου φαινεται καλυτερη σαν κατασκευη. Απο την αλλη η Kenton ειναι πιο συμπαγης σε διαστασεις,δεν εχω μικρο μπαλκονι, αλλα οσο χωρο εξοικονημεις τοσο καλυτερα

Εγώ μόλις έβαλα παραγγελία την Jamestown Maddox , πρώτη φορά ψησταριά υγραερίου, μου έκανε κλικ το πλαϊνό μάτι και κάποια βίντεο που είδα. Αν την έχει κάποιος να βοηθήσει να βρούμε σούβλα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

το Meater το έχει και amazon με 5,75 μεταφορικά αντί για 18 του meater.com

Στο Amazon αναφέρει ότι η έκπτωση ισχύει για όσους έχουν συνδρομή prime. Εκτός εάν δεν πρόσεξα κάτι καλά.

1 ώρα πριν, andoda είπε

Εγώ μόλις έβαλα παραγγελία την Jamestown Maddox , πρώτη φορά ψησταριά υγραερίου, μου έκανε κλικ το πλαϊνό μάτι και κάποια βίντεο που είδα. Αν την έχει κάποιος να βοηθήσει να βρούμε σούβλα 

Ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει ο @MANOLIS33. Καλό θα ήταν να την παραλάβεις πρώτα, να την στήσεις και έπειτα να δεις ποια σούβλα θα μπορεί να ταιριάζει καλύτερα. Ενδεχομένως να χρειαστεί κάποια πατέντα. Υπάρχουν όμως και αντάπτορες/βάσεις που ίσως να σε βολέψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Στο Amazon αναφέρει ότι η έκπτωση ισχύει για όσους έχουν συνδρομή prime. Εκτός εάν δεν πρόσεξα κάτι καλά.

 

να πω την αλήθεια δε ξέρω  γτ εχω Prime οπότε δε μου έβγαλε κατι.

αλλά και πάλι γράφεσαι  κάνεις παραγγελία και καπάκι τη κάνεις cancel , free θα νε για 30 μέρες.

γενικα απο οτι διαβασα εχει πολλα πράγματα σε έκπτωση αν είσαι prime αυτη τη περιοδο, το συνδιαζεις κ με καμια αλλη αγορα κ ακυρωνεις μετα τη συνδρομη μεσα σε αυτες τις 30 ημερες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Tι θα παρεις;

Κλεινω προς το 16αρι το Koda.Μου εχει γυαλισει πολυ το karu ,μ αρεσει ο χωρος κ κυριως το υφος του εσωτερικου αλλα οσο κ αν προσπαθω δεν μπορω να πεισω τον εαυτο μου οτι τη εξτρα επιλογη με το καρβουνο κ το ξυλο αξιζει σε σχεση με το ποσο ευκολο ειναι το γκαζι στις θερμοκρασιες.Οποτε νομιζω οτι δεν αξιζει κ την διαφορα γιατι το karu εχει κοντα 800Ε.Λογικα koda 16,εκτως κ αν υπαρχει καποια επιλογη που δεν εχω βρει.Ας δωσω το μικρο κ το βλεπω...

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, andoda είπε

Εγώ μόλις έβαλα παραγγελία την Jamestown Maddox , πρώτη φορά ψησταριά υγραερίου, μου έκανε κλικ το πλαϊνό μάτι και κάποια βίντεο που είδα. Αν την έχει κάποιος να βοηθήσει να βρούμε σούβλα 

Την τσιμπησα. Εγειρε η πλαστιγγα υπερ της λογω του πλευρικου ματιου🙂. Ειναι αρκετα βαρια συσκευασμενη (42Kg) οποτε εχε το νου σου πως θα την μεταφερεις.

Δεν νομιζω οτι θα ξαναπεσει τοσο χαμηλα σε τιμη (309), απο την ιστορικοτητα των τιμων στο σκρουτζ ειδα οτι ειχε διακυμανσεις κατω απο τα 450 της αρχικης αλλα ποτε τοσο πολυ. Εαν παντως εχεις χωρο, ισως θα αξιζει για ενα 20αρικο παραπανω (329) να πας στο μοντελο με 4 καυστηρες

Την ειδα στημενη στο Πρακτικερ και την περιεργαστηκα αρκετη ωρα. Ειδα χτυπητες διαφορες σαν "επωνυμη" εναντι της τωρινης μου κινεζικης

Μηκος περι το 1.20μ και επιφανεια ψησιματος 60x45

Πχ το κομματι απο τους καυστηρες μεχρι το ρακορ που ενωνεται το λαστιχο της μπουκαλας ειναι μεταλλικο. Το καπακι δεν εχει περαστει με καποια μεμβρανη η αλλη χρωστικη (που πιθανον να πιασει φωτια), και το εσω τοιχωμα ειναι διπλο. 

Σχαρες μαντεμενιες που ενωνονται οπως τα κομματια του παζλ. Γενικα ειναι στιβαρη κατασκευη, οταν κλειδωνεις τα ροδακια δεν παει πουθενα. 2 χρονια εγγυηση και εξαρτηματα δικα της απο το Πρακτικερ. Στην συσκευασια περιεχεται ρυθμιστης και λαστιχο

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Την τσιμπησα. Εγειρε η πλαστιγγα υπερ της λογω του πλευρικου ματιου🙂. Ειναι αρκετα βαρια συσκευασμενη (42Kg) οποτε εχε το νου σου πως θα την μεταφερεις.

Δεν νομιζω οτι θα ξαναπεσει τοσο χαμηλα σε τιμη (309), απο την ιστορικοτητα των τιμων στο σκρουτζ ειδα οτι ειχε διακυμανσεις κατω απο τα 450 της αρχικης αλλα ποτε τοσο πολυ. Εαν παντως εχεις χωρο, ισως θα αξιζει για ενα 20αρικο παραπανω (329) να πας στο μοντελο με 4 καυστηρες

Την ειδα στημενη στο Πρακτικερ και την περιεργαστηκα αρκετη ωρα. Ειδα χτυπητες διαφορες σαν "επωνυμη" εναντι της τωρινης μου κινεζικης

Μηκος περι το 1.20μ και επιφανεια ψησιματος 60x45

Πχ το κομματι απο τους καυστηρες μεχρι το ρακορ που ενωνεται το λαστιχο της μπουκαλας ειναι μεταλλικο. Το καπακι δεν εχει περαστει με καποια μεμβρανη η αλλη χρωστικη (που πιθανον να πιασει φωτια), και το εσω τοιχωμα ειναι διπλο. 

Σχαρες μαντεμενιες που ενωνονται οπως τα κομματια του παζλ. Γενικα ειναι στιβαρη κατασκευη, οταν κλειδωνεις τα ροδακια δεν παει πουθενα. 2 χρονια εγγυηση και εξαρτηματα δικα της απο το Πρακτικερ. Στην συσκευασια περιεχεται ρυθμιστης και λαστιχο

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα για 450Ε δεν ειναι , στα 300Ε φαινεται οκ , η Κεντον δεν ειχε μεσα ρυθμιστή και λαστιχο. Αυτο το στρογγυλο κομματι στην σχαρα τι ειναι ? , το βγαζεις και βαζεις κατσαρόλα εκει ?

 

Επεξ/σία από Votritis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Votritis είπε

καλα για 450Ε δεν ειναι , στα 300Ε φαινεται οκ , η Κεντον δεν ειχε μεσα ρυθμιστή και λαστιχο. Αυτο το στρογγυλο κομματι στην σχαρα τι ειναι ? , το βγαζεις και βαζεις κατσαρόλα εκει ?

κι εγω δεν εχω καταλαβει

ειναι αποσπωμενο, βγαινει και μπαινει καποιο γουοκ, ταψακι στρογγυλο. Στο site τους εχουν αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tutuyo είπε

κι εγω δεν εχω καταλαβει

ειναι αποσπωμενο, βγαινει και μπαινει καποιο γουοκ, ταψακι στρογγυλο. Στο site τους εχουν αυτα

ναι γι αυτο ειναι , καλη πατεντα   

PS_600402_06_G.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Την τσιμπησα. Εγειρε η πλαστιγγα υπερ της λογω του πλευρικου ματιου🙂. Ειναι αρκετα βαρια συσκευασμενη (42Kg) οποτε εχε το νου σου πως θα την μεταφερεις.

Δεν νομιζω οτι θα ξαναπεσει τοσο χαμηλα σε τιμη (309), απο την ιστορικοτητα των τιμων στο σκρουτζ ειδα οτι ειχε διακυμανσεις κατω απο τα 450 της αρχικης αλλα ποτε τοσο πολυ. Εαν παντως εχεις χωρο, ισως θα αξιζει για ενα 20αρικο παραπανω (329) να πας στο μοντελο με 4 καυστηρες

Την ειδα στημενη στο Πρακτικερ και την περιεργαστηκα αρκετη ωρα. Ειδα χτυπητες διαφορες σαν "επωνυμη" εναντι της τωρινης μου κινεζικης

Μηκος περι το 1.20μ και επιφανεια ψησιματος 60x45

Πχ το κομματι απο τους καυστηρες μεχρι το ρακορ που ενωνεται το λαστιχο της μπουκαλας ειναι μεταλλικο. Το καπακι δεν εχει περαστει με καποια μεμβρανη η αλλη χρωστικη (που πιθανον να πιασει φωτια), και το εσω τοιχωμα ειναι διπλο. 

Σχαρες μαντεμενιες που ενωνονται οπως τα κομματια του παζλ. Γενικα ειναι στιβαρη κατασκευη, οταν κλειδωνεις τα ροδακια δεν παει πουθενα. 2 χρονια εγγυηση και εξαρτηματα δικα της απο το Πρακτικερ. Στην συσκευασια περιεχεται ρυθμιστης και λαστιχο

Το μοντέλο με τους 4 καυστήρες πήρα 329 μια χαρά 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Votritis είπε

ναι γι αυτο ειναι , καλη πατεντα   

PS_600402_06_G.jpg

μπλιαχ τι εινα αυτα?πρασιναδες?

σιγα μην μαγαρισω εγω το νεο εργαλειο με την τροφη αυτων που τρωω😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tutuyo είπε

μπλιαχ τι εινα αυτα?πρασιναδες?

σιγα μην μαγαρισω εγω το νεο εργαλειο με την τροφη αυτων που τρωω😄

Ε ναι άμα τους στερήσεις τη τροφή πώς θα αναπτυχθούν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και γω πρόσφατα μια Napoleon travelq 825x pro και είδα στις οδηγίες που είχε η συσκευασία, ότι κανονικά συνδέεται με  φιάλη μικρότερη από 10kg. Μάλλον αυτό το καλώδιο σύνδεσης που έχει δεν είναι το στάνταρ που δίνει στις άλλες χώρες, αλλά πιο μακρύ για να συνδέεται με τις 10kg που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά.

Ξέρει κανείς αν πουλάνε φιάλες υγραερίου μικρότερου μεγέθους και αν μπορεί να συνδεθεί σε napoleon travelq; Δεν θέλω σε κάθε σπίτι που την πάω να έχω και από μία 10kg φιάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...