Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

25 λεπτά πριν, ritualistic είπε

το αργεντινικο ribeye της devesa που βλεπω οτι εχει το the mart το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις ?

Αυτο στη φωτο πιο πανω ηταν Αργεντινης και ηταν τελειο. Οπως ειπα και πιο πριν ομως, το tritip που παιρνω συνεχεια, ειναι 9/10 καλο. Μου εχει τυχει να ειναι και μαπα. Οπως μαπα ηταν και μια πικανια που πηρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Εβαλα αγριογούρουνο σε κομμάτια 1,5 κιλο σε αλουμινόχαρτο εμκεσο ψήσιμο στους 160-170. Κάνα μισάωρο περίπου και μετα να το  γυρίσω ή βλέποντας και κάνοντας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο αγοράζετε τη φιάλη υγραερίου (10kg)? Συνδέεται με κάποιο τρόπο η τιμή του φυσικού αερίου με την τιμή υγραερίου?

Αγοράζω τη φιάλη 21€ και η τιμή της είναι σταθερή ενώ η τιμή του φυσικού αέριου έχει πέσει αρκετά το τελευταίο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, zanskou είπε

ωραιος !  τι μαρινάδα έβαλες ; 

Απλή μηλοξυδο σίγουρα να φύγουν οι μυρωδιές και αλατι πιπερι . (Κρεμμύδια αν θελει κανείς βάζει και λίγο κρασί ). Οπωσδήποτε πάντως μηλοξυδο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2024 στις 5:00 ΜΜ, costas_ είπε

€21 για το περιεχόμενο της 10kg φιάλης, σταθερή τιμή 

Εγω εδω την Coral prime.gas 24e :( λογικα δεν θα έπρεπε να πέσει λίγο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε καμια μπριζολα ρε παιδια.

Flat iron steak black angus usa απο carnicero. Ηταν ενα ενιαιο κομματι, αλλα επειδη το μισο ηταν λεπτο και το αλλο μισο χοντρο το εκοψα για να ψηθουν ξεχωριστα και ομοιομορφα. Το αποτελεσμα ηταν τρομερο! Εγινε πρωτα searing και μετα ανεβηκαν στην πανω σχαρα μεχρι να πιασουν θερμοκρασια.

 

WhatsApp Image 2024-02-04 at 19.22.52_75ed19e1.jpg

WhatsApp Image 2024-02-04 at 20.48.40_b0ae0845.jpg

WhatsApp Image 2024-02-04 at 20.48.39_5284f17d.jpg

  • Like 14
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

και μετα ανεβηκαν στην πανω σχαρα μεχρι να πιασουν θερμοκρασια.

ωραία ιδέα αυτή για την πάνω σχάρα. Τι άλλο βάζεις στην πάνω σχάρα? λαχανικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, protathlitis είπε

ωραία ιδέα αυτή για την πάνω σχάρα. Τι άλλο βάζεις στην πάνω σχάρα? λαχανικά?

Μπορει να βαλω κατι να καπνισω, μιας και ειναι ακριβως πριν την εξοδο του καπνου, ωστε να πεφτει ο καπνος πανω στο κρεας. Επισης το χρησιμοποιω για ταψακια ανοξειδωτα ή καποιο πυρεξ να ζεστανω καποιο φαγητο ενω ψηνω. Γενικα πιο πολυ για ζεσταμα φαγητου που δεν θελω να ερχεται σε αμεση επαφη με την καυτη σχαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα, εαν μπορειτε να με βοηθήσετε. ειμαι αναμεσα στην Weber Spirit II E-310 GBS 3καυστηρες, και στη Napoleon Rogue 365 2 καυστηρες. δεν θελω αλλες εταιρειες λογω ποιοτητας. ειμαστε 4μελης οικογενεια, δεν εχω ιδεα απο ψησιματα. δεν εχω σκοπο να κανω τρελα ψησιματα για πολλα ατομα. η Weber μου φαινεται κατωτερης ποιοτητας και ακομα με 3 καυστηρες δεν φτανει στην αποδοση της Napoleon με 2 καυστηρες (νομιζω). και τι θα χρειαστω για να την στησω να ειναι λειτουργικη απο το μηδεν. εννοω λαστιχακια μπουκαλα ρυθμιστη πιεσης κτλ... ευχαριστω πολυ. καθε συμβουλη καλοδεχουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...