Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, Varnavas89 said:

Καλησπέρα! Εχω κατι κοτόπουλα αν ανοιξω και το πατήσω μπορώ να το ψήσω ή πρεπει να εχω φιλέτα ξέρει κανείς; βέβαια ειναι και το κόλπο με την μπύρα απο οτι είδα..

Στον κανιβαλοσμο ολα επιτρέπονται. Δως του να καταλαβει θα γινει δουλιτσα μη φοβάσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

17 λεπτά πριν, sndev είπε

Στον κανιβαλοσμο ολα επιτρέπονται. Δως του να καταλαβει θα γινει δουλιτσα μη φοβάσαι. 

Εδω τα κάνουν οι grill masters εμείς οι κοινη θνητοί.. ;) όντως μου φάνηκε περίεργο, πεταλούδα πιο νορμάλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

Εδω τα κάνουν οι grill masters εμείς οι κοινη θνητοί.. ;) όντως μου φάνηκε περίεργο, πεταλούδα πιο νορμάλ 

Δεν ξέρω τι εννοείς πάτημα, αλλά έχω δει συνταγή που τα ανοίγουν πεταλούδα και μετά τα πατάνε με ένα ταψί πάνω στο οποίο βάζουν τούβλα για βάρος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, George gia είπε

Αυτή λέει τπτ η να περιμένω να βάλει την kenton 4 σε προσφορά ρε παιδιά;; 

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-b500-4-1-84516188

Εγω λέω παίξε με κεντον 4αρα, vfm και safe συνάμα στην κατηγορία της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, George gia said:

Αυτή λέει τπτ η να περιμένω να βάλει την kenton 4 σε προσφορά ρε παιδιά;; 

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-b500-4-1-84516188

Όχι αυτήν, περιμένεις για Kenton. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vins said:

Όχι αυτήν, περιμένεις για Kenton. 

δεν πουλουσες εσυ τι δικια σου να εξυπηρετησεις κ να παρεις καμια αλλη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sndev said:

δεν πουλουσες εσυ τι δικια σου να εξυπηρετησεις κ να παρεις καμια αλλη?

 

Χαχαχαχαχαχ, και άλλη όταν πάρω αυτήν δεν την δίνω ρε, είναι γαϊδούρι και δε σε νοιάζει τι θα πάθει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Donmitsos10 είπε

Άποψη για Napoleon travelq 285? Μπαλκονάκι και ίσως κάνα ΣΚ στο χωριό 

Καλησπερα Φιλε, 
Την εχω εδω και 1 μηνα περιπου .... Ψηνω 3-4 φορες την εβδομαδα και εχω να σου πω μονο καλα λογια. Εχω ψησει τα παντα, απο μπριζολες και λουκανικα μεχρι πιτσες και πιτες (πανω σε πετρα) 
Βρηκα και την σουβλα στο αμαζον .de σε προσφορα στα 110 Ευρω και την τσιμπησα. Κοτοπουλο σουβλας να γλειφεις τα δακτυλα σου. Ετοιμαζω και ενα κοντοσουβλι τις επομενες μερες. 
Την λειτουργω με φιαλη coral prime μειγμα και οι θερμοκρασιες που πιανω ειναι πανω απο 350C. 
Στο καθαρισμα ειναι ευκολη. Πυρολυση, ξυσιμο και περασμε με λαδι τις σχαρες μετα απο καθε ψησιμο. Τον καδο μια φορα ανα 2-3 ψησιματα. 

Τωρα στα αρνητικα, τα εχω ξαναγραψει, ειναι αρκετα βαρια. Δεν ειναι παω σκ στην εξοχη και την παιρνω μαζι. Για εξοχικο αν πας 1-2 βδομαδες και εχεις μεγαλο αυτοκινητο να την βολεψεις, θα ειναι οκ. 
εγω για αυτο το λογω πηρα και ειδικο ρυθμιστη για γκαζακια 500γραμ.  Δεν ειναι λογικο να αγορασω φιαλη στο χωριο (και να την κουβαλησω στο αυτοκινητο απαγορευεται αλλα ειναι και μλκ σκεψη) οποτε στο χωριο θα βολευτω με γκαζακια! 
Καταναλωση στο φουλ και με τους δυο καυστηρες ανοικτους εχει 600gr/h.  
Χωραει ανετα 6-7 μεγαλες μπριζολες. Αν τις στριμωξεις μπορει και 8-9. Ψηνει σχετικα ομοιομορφα. Βοηθαει παρα πολυ ο καδος που ειναι απο χυτο αλλουμινιο ωστε να ανεβαζει πολυ γρηγορα θερμοκρασιες. Σε περιπου 4-5 λεπτα εχει πιασει 350+. 
Κοτοπουλο, πιτσες κτλ μετα την προθερμανση αναγκαστικα οι καυστηρες στο minimum αλλιως θα τα καψεις ολα. 
Δεν ξερω τι αλλο θελεις να μαθεις αλλα οτι χρειαστεις μπορεις να με ρωτησεις. 

 
 

20231204_150936.jpg_compressed.JPEG

20231202_200140.jpg_compressed.JPEG

20231221_143232.jpg_compressed.JPEG

20231206_163347.jpg_compressed.JPEG

20231221_081547.jpg_compressed.JPEG

Επεξ/σία από dskoul
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dskoul είπε

Καλησπερα Φιλε, 
Την εχω εδω και 1 μηνα περιπου .... Ψηνω 3-4 φορες την εβδομαδα και εχω να σου πω μονο καλα λογια. Εχω ψησει τα παντα, απο μπριζολες και λουκανικα μεχρι πιτσες και πιτες (πανω σε πετρα) 
Βρηκα και την σουβλα στο αμαζον .de σε προσφορα στα 110 Ευρω και την τσιμπησα. Κοτοπουλο σουβλας να γλειφεις τα δακτυλα σου. Ετοιμαζω και ενα κοντοσουβλι τις επομενες μερες. 
Την λειτουργω με φιαλη coral prime μειγμα και οι θερμοκρασιες που πιανω ειναι πανω απο 350C. 
Στο καθαρισμα ειναι ευκολη. Πυρολυση, ξυσιμο και περασμε με λαδι τις σχαρες μετα απο καθε ψησιμο. Τον καδο μια φορα ανα 2-3 ψησιματα. 

Τωρα στα αρνητικα, τα εχω ξαναγραψει, ειναι αρκετα βαρια. Δεν ειναι παω σκ στην εξοχη και την παιρνω μαζι. Για εξοχικο αν πας 1-2 βδομαδες και εχεις μεγαλο αυτοκινητο να την βολεψεις, θα ειναι οκ. 
εγω για αυτο το λογω πηρα και ειδικο ρυθμιστη για γκαζακια 500γραμ.  Δεν ειναι λογικο να αγορασω φιαλη στο χωριο (και να την κουβαλησω στο αυτοκινητο απαγορευεται αλλα ειναι και μλκ σκεψη) οποτε στο χωριο θα βολευτω με γκαζακια! 
Καταναλωση στο φουλ και με τους δυο καυστηρες ανοικτους εχει 600gr/h.  
Χωραει ανετα 6-7 μεγαλες μπριζολες. Αν τις στριμωξεις μπορει και 8-9. Ψηνει σχετικα ομοιομορφα. Βοηθαει παρα πολυ ο καδος που ειναι απο χυτο αλλουμινιο ωστε να ανεβαζει πολυ γρηγορα θερμοκρασιες. Σε περιπου 4-5 λεπτα εχει πιασει 350+. 
Κοτοπουλο, πιτσες κτλ μετα την προθερμανση αναγκαστικα οι καυστηρες στο minimum αλλιως θα τα καψεις ολα. 
Δεν ξερω τι αλλο θελεις να μαθεις αλλα οτι χρειαστεις μπορεις να με ρωτησεις. 

 
 

20231204_150936.jpg_compressed.JPEG

20231202_200140.jpg_compressed.JPEG

20231221_143232.jpg_compressed.JPEG

20231206_163347.jpg_compressed.JPEG

20231221_081547.jpg_compressed.JPEG

Μπράβο ρε φίλε! Ουκ εν τω πολλώ το ευ.

 

ΥΓ: Πάρε μια φιάλη για το χωριό για να μην ξοδεύεσαι με τις μικρές.  Έχει την εγγύηση και δεν χάνει την αξία της...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους εχω αγορασει μια JAMESTOWN KNOX 4.2 και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα ενω στο πρωτο fire up φτανει 200-250 βαθμους στο 10 λεπτο ανετα και ειναι ολα καλα, στο 20 λεπτο πεφτει σταδιακα η αποδοση της φτανοντας τους 100-150 max και δεν παει παραπανω με τιποτα.Την εχω γυρω στον ενα μηνα και δεν ξερω τι παει λαθος.Γνωριζει  καποιος σε τι μπορει να οφείλεται το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Toliskaras1990 said:

Καλησπερα σε ολους εχω αγορασει μια JAMESTOWN KNOX 4.2 και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα ενω στο πρωτο fire up φτανει 200-250 βαθμους στο 10 λεπτο ανετα και ειναι ολα καλα, στο 20 λεπτο πεφτει σταδιακα η αποδοση της φτανοντας τους 100-150 max και δεν παει παραπανω με τιποτα.Την εχω γυρω στον ενα μηνα και δεν ξερω τι παει λαθος.Γνωριζει  καποιος σε τι μπορει να οφείλεται το προβλημα

Και βλέπεις λογικά και τις φλόγες να έχουν μικρύνει..έτσι δεν είναι?

Έχεις δοκιμάσει όταν έχουν πέσει οι βαθμοι να μειώσεις στο τέρμα κάτω την παροχή από τα κουμπιά? 

Θα σου έλεγα ότι τελειώνει η φιάλη αλλά δεν στέκει γιατί στην αρχή σου πάει κομπλέ.....

Δοκίμασε και με μια άλλη φιάλη....

Αλλιώς ρυθμιστής πίεσης....

Ας πει κανείς άλλος κ άλλη ιδέα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Toliskaras1990 είπε

Καλησπερα σε ολους εχω αγορασει μια JAMESTOWN KNOX 4.2 και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα ενω στο πρωτο fire up φτανει 200-250 βαθμους στο 10 λεπτο ανετα και ειναι ολα καλα, στο 20 λεπτο πεφτει σταδιακα η αποδοση της φτανοντας τους 100-150 max και δεν παει παραπανω με τιποτα.Την εχω γυρω στον ενα μηνα και δεν ξερω τι παει λαθος.Γνωριζει  καποιος σε τι μπορει να οφείλεται το προβλημα

Ίσως η φιάλη είναι στα τελειώματα. Επίσης αν χρησιμοποείς μείγμα και είσαι σε περιοχή που έχει χαμηλές θερμοκρασίες, πάλι θα έχεις θέμα. 

Ξεκίνα με ένα reset στον ρυθμιστή.


Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές, με υγεία, σε όλους!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, F117 είπε

Και βλέπεις λογικά και τις φλόγες να έχουν μικρύνει..έτσι δεν είναι?

Έχεις δοκιμάσει όταν έχουν πέσει οι βαθμοι να μειώσεις στο τέρμα κάτω την παροχή από τα κουμπιά? 

Θα σου έλεγα ότι τελειώνει η φιάλη αλλά δεν στέκει γιατί στην αρχή σου πάει κομπλέ.....

Δοκίμασε και με μια άλλη φιάλη....

Αλλιώς ρυθμιστής πίεσης....

Ας πει κανείς άλλος κ άλλη ιδέα....

Καλημερα και καλα Χριστούγεννα σε ολους με υγεία. Ναι μειώνεται πάρα πολύ η φλόγα σχεδόν καθόλου δεν καίει. Η φιάλη είναι καινούργια Έκο gas 2 - 3 ψησίματα εκανα .και εγώ αυτό σκέφτηκα πρώτα αλλαγή φιάλης και μετά μάλλον και ρυθμιστή. 

26 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Ίσως η φιάλη είναι στα τελειώματα. Επίσης αν χρησιμοποείς μείγμα και είσαι σε περιοχή που έχει χαμηλές θερμοκρασίες, πάλι θα έχεις θέμα. 

Ξεκίνα με ένα reset στον ρυθμιστή.


Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές, με υγεία, σε όλους!

Καλημέρα και καλα Χριστούγεννα είναι καινούργια η φιάλη 2-3 ψυσιματα εκανα της  Έκο gas ,έκανα και reset τον ρυθμιστή .χθες που πήγα να ψήσω είχε 18 - 19 βαθμούς έξω ζέστη. Λέω μήπως φταίει ο ρυθμιστής και δεν ταιριάζει με το αέριο της εκο gas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...