Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές! Πήρα για αρχή αυτο εδω το θερμόμετρο φθηνό βέβαια ελπίζω να κάνει λιγο τη δουλειά του.. το ξέρει κανείς;

IMG_20231221_114301.jpg

Αδελφέ καλές γιορτές και καλή αρχή στις bbq αναζητήσεις σου...!!!

Πάντα φιλικά θα σου έλεγα ΑΝ μπορείς να το επιστρέψεις (οπότε να πάρεις τα χρήματα σου πίσω) και να πάρεις με παρόμοια χρήματα (βλέπω οτι στο Skroytz εχει κοντα στα 14€) ενα ποιο σωστό θερμόμετρο για bbq κρεας...

https://www.skroutz.gr/c/1563/Thermometra-Kouzinas.html?o=θερμομετρο

μεταξύ άλλων έχω αυτό και ειμαι αρκετά ευχαριστημένος

https://www.skroutz.gr/s/24986198/Thermo-Pro-PSifiako-THermometro-Mageirikis-me-Akida-50-C-300-C-TP01H.html

γενικότερα τα Thermo-Pro τα θεωρώ καλά vfm έχω και το παραπάνω αλλά και Thermo-Pro Bluetooth 4ακιδο και τα δυο δεν με εχουν απογοητευσει...  

Ελπίζω να βοήθησα...

17 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eγω πριν κολλησω ελεγα οτι αν χασω τη γευση θα ξεκινησω να τρωω μπροκολο που δεν το μπορω με τπτ, αλλα και παλι δεν το καταφερα.

ΡΕ τρελέεεεε το μπρόκολο ειναι ο βασιλιάς των λαχανικών...φουλ στην γευση (με όποιο τρόπο και να το κάνεις) και φουλ στα θρεπτικά...

Με τον σωστό τρόπο τυφλα να εχουν οι μπριζόλες...(καλά λεμε και καμια λακαμια)...!!!

Επεξ/σία από Evgenios_V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 ώρα πριν, Evgenios_V είπε

Αδελφέ καλές γιορτές και καλή αρχή στις bbq αναζητήσεις σου...!!!

Πάντα φιλικά θα σου έλεγα ΑΝ μπορείς να το επιστρέψεις (οπότε να πάρεις τα χρήματα σου πίσω) και να πάρεις με παρόμοια χρήματα (βλέπω οτι στο Skroytz εχει κοντα στα 14€) ενα ποιο σωστό θερμόμετρο για bbq κρεας...

https://www.skroutz.gr/c/1563/Thermometra-Kouzinas.html?o=θερμομετρο

μεταξύ άλλων έχω αυτό και ειμαι αρκετά ευχαριστημένος

https://www.skroutz.gr/s/24986198/Thermo-Pro-PSifiako-THermometro-Mageirikis-me-Akida-50-C-300-C-TP01H.html

γενικότερα τα Thermo-Pro τα θεωρώ καλά vfm έχω και το παραπάνω αλλά και Thermo-Pro Bluetooth 4ακιδο και τα δυο δεν με εχουν απογοητευσει...  

Ελπίζω να βοήθησα...

ΡΕ τρελέεεεε το μπρόκολο ειναι ο βασιλιάς των λαχανικών...φουλ στην γευση (με όποιο τρόπο και να το κάνεις) και φουλ στα θρεπτικά...

Με τον σωστό τρόπο τυφλα να εχουν οι μπριζόλες...(καλά λεμε και καμια λακαμια)...!!!

Αμα παμε ποτε για κανα παϊδάκι εξω @Evgenios_V, θα σου παρω μια κατσαρολα μπροκολο :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Evgenios_V είπε

Αδελφέ καλές γιορτές και καλή αρχή στις bbq αναζητήσεις σου...!!!

Πάντα φιλικά θα σου έλεγα ΑΝ μπορείς να το επιστρέψεις (οπότε να πάρεις τα χρήματα σου πίσω) και να πάρεις με παρόμοια χρήματα (βλέπω οτι στο Skroytz εχει κοντα στα 14€) ενα ποιο σωστό θερμόμετρο για bbq κρεας...

https://www.skroutz.gr/c/1563/Thermometra-Kouzinas.html?o=θερμομετρο

μεταξύ άλλων έχω αυτό και ειμαι αρκετά ευχαριστημένος

https://www.skroutz.gr/s/24986198/Thermo-Pro-PSifiako-THermometro-Mageirikis-me-Akida-50-C-300-C-TP01H.html

γενικότερα τα Thermo-Pro τα θεωρώ καλά vfm έχω και το παραπάνω αλλά και Thermo-Pro Bluetooth 4ακιδο και τα δυο δεν με εχουν απογοητευσει...  

Ελπίζω να βοήθησα...

ΡΕ τρελέεεεε το μπρόκολο ειναι ο βασιλιάς των λαχανικών...φουλ στην γευση (με όποιο τρόπο και να το κάνεις) και φουλ στα θρεπτικά...

Με τον σωστό τρόπο τυφλα να εχουν οι μπριζόλες...(καλά λεμε και καμια λακαμια)...!!!

Ευχαριστώ φιλε μου δνε πειράζει θα παρω και άλλο χαχα προς το παρόν χθες με βοήθησε στις.μπριζολες για τα παιδιά έγιναν κομπλέ ;) το βέβαιο ειναι ότι έπεσαν οι kwh μου με την χρηση της Kenton!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Amaretos είπε

Αμα παμε ποτε για κανα παϊδάκι εξω @Evgenios_V, θα σου παρω μια κατσαρολα μπροκολο :) 

Αν πάτε και για ψάρια να πάρετε και τον @sndev! Του αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Ευχαριστώ φιλε μου δνε πειράζει θα παρω και άλλο χαχα προς το παρόν χθες με βοήθησε στις.μπριζολες για τα παιδιά έγιναν κομπλέ ;) το βέβαιο ειναι ότι έπεσαν οι kwh μου με την χρηση της Kenton!

Μία χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου και το εργαλείο είναι όμορφο.  Επίσης αν θες να επιταχύνεις τη θερμομέτρηση και να περιορίσεις έτσι το χρόνο που μένει ανοιχτό το καπάκι , μπορείς να το ακουμπήσεις αρχικά σε ζεστό σημείο της ψησταριάς ώστε να πάει στους βαθμούς που περίπου είναι το κρέας μέσα και στη συνέχεια να ανοίξεις καπάκι και να πάρεις ακριβώς και τάχιστα τη θερμοκρασία του ψητού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

καλημερες ομαδαρα

ποσο αντεχουν τα κρεατα σε vacuum στη συντηρηση ?

Το μοσχαρι που σφραγιζω το κραταω μεχρι 2 βδομαδες, αντε λιγο παραπανω, μετα αρχιζει και μυριζει.

Του εμποριου απο το the mart πχ εχουν ημερομηνια ληξης ανω του μηνα.

Μια φορα ειχα βαλει κοτοπουλο και μετα απο 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα μυριζε. Οποτε βαζω μονο μοσχαρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, est είπε

Μία χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου και το εργαλείο είναι όμορφο.  Επίσης αν θες να επιταχύνεις τη θερμομέτρηση και να περιορίσεις έτσι το χρόνο που μένει ανοιχτό το καπάκι , μπορείς να το ακουμπήσεις αρχικά σε ζεστό σημείο της ψησταριάς ώστε να πάει στους βαθμούς που περίπου είναι το κρέας μέσα και στη συνέχεια να ανοίξεις καπάκι και να πάρεις ακριβώς και τάχιστα τη θερμοκρασία του ψητού...

Ωραία ευχαριστώ γιατι όντως με προβλημάτισε, αν και γενικά οταν ανοίγω ανάβω τέρμα τον πλαϊνό που δεν εχω συνήθως κάτι πάνω (που ειναι η πλάκα) ωστε να μην πολύ πέφτει.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, sndev said:

@vins

SmartSelect_20231222_170605_Gallery.jpg.3c47b3bbd8fae25f94601315172f22c9.jpg

 

Σκεφτόμουν οτι τελειώνει ο κοβιντ κ πρεπει να γιορταστεί 

 

58 minutes ago, sndev said:

αλλοι θα γλεντήσουν εγω δε τρώω τέτοιο φάρμακο

εχω κατι καλεσμενους που δε συμπαθώ

 

Χαχαχαχαχαχα δε σε μπορώ ρεεεε!

Το πολωνέζικο από το mart δεν είναι; τίμιο για τα λεφτά του, το είχα κάνει γύρο και σουβλάκια (καμία σχέση με Angus φυσικά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, vins said:

 

Χαχαχαχαχαχα δε σε μπορώ ρεεεε!

Το πολωνέζικο από το mart δεν είναι; τίμιο για τα λεφτά του, το είχα κάνει γύρο και σουβλάκια (καμία σχέση με Angus φυσικά)

 

ναι αυτο ειναι

κοιτα ειναι η 4η φορα

τη πρωτη φορα ηταν εξαιρετικο ειχα παθει πλακα

τη δευτερη πολυ μετριο

τη τριτη το πέταξα σκουπίδια οπως ηταν βρωμοκοπουσε σαν ψαρι που χε νερουλιάσει μεσα σε φορμόλη 

 

τωρα εσυ νεοπλουτος κανεις γυρο με angus.. οκ οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Εχω κατι κοτόπουλα αν ανοιξω και το πατήσω μπορώ να το ψήσω ή πρεπει να εχω φιλέτα ξέρει κανείς; βέβαια ειναι και το κόλπο με την μπύρα απο οτι είδα..

Επεξ/σία από Varnavas89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sndev said:

ναι αυτο ειναι

κοιτα ειναι η 4η φορα

τη πρωτη φορα ηταν εξαιρετικο ειχα παθει πλακα

τη δευτερη πολυ μετριο

τη τριτη το πέταξα σκουπίδια οπως ηταν βρωμοκοπουσε σαν ψαρι που χε νερουλιάσει μεσα σε φορμόλη 

 

τωρα εσυ νεοπλουτος κανεις γυρο με angus.. οκ οκ 

Χαχαχαχαχαχ, όχι ρε συ, με το πολωνέζικο τα κάνω αυτά 😂😂😂

Γενικά πάντως αυτά που είναι σε vacuum βλέπε και ημερομηνίες αλλά κυρίως δες να είναι όσο πιο τσίτα γίνεται, μην έχει φουσκώματα ή πολλά υγρά να κυκλοφορούν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...