Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές! Πήρα για αρχή αυτο εδω το θερμόμετρο φθηνό βέβαια ελπίζω να κάνει λιγο τη δουλειά του.. το ξέρει κανείς;

IMG_20231221_114301.jpg

Επεξ/σία από Varnavas89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 ώρα πριν, Varnavas89 είπε

Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές! Πήρα για αρχή αυτο εδω το θερμόμετρο φθηνό βέβαια ελπίζω να κάνει λιγο τη δουλειά του.. το ξέρει κανείς; επίσης χοιρινά γενικά τί θερμοκρασία περίπου πρριε να.πιανω;

IMG_20231221_114301.jpg

Ενδιαφέρον εργαλείο αλλά μάλλον δεν κάνει στιγμιαία μέτρηση. Εφόσον αυτό ισχύει και βεβαίως αν έχει για εσένα σημασία, θα μπορούσες ίσως να εξετάσεις δυνατότητα αντικατάστασής του με κάποιο άλλο. Πάντως δείχνει πολύ ενδιαφέρον πράγματι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vins είπε

ούτε η οσμή και η γεύση

Eγω πριν κολλησω ελεγα οτι αν χασω τη γευση θα ξεκινησω να τρωω μπροκολο που δεν το μπορω με τπτ, αλλα και παλι δεν το καταφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Eγω πριν κολλησω ελεγα οτι αν χασω τη γευση θα ξεκινησω να τρωω μπροκολο που δεν το μπορω με τπτ, αλλα και παλι δεν το καταφερα.

Το έχεις κακοχαρακτηρίσει. Πέτα το και αυτό στη σχάρα για να το δεις με άλλο μάτι 😆

Επεξ/σία από est
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, est είπε

Το έχεις κακοχαρακτηρίσει. Πέτα το και αυτό στη σχάρα για να το δεις με άλλο μάτι 😆

Μονο σε κατι ταυλανδεζικα με 10 διαφορετικες σαλτσες, ρυζι, κοτοπουλο, φυστικια και 100 αλλα πραγματα μπορω και το τρωω.

Για δωσε καμια συνταγη γιατι πραγματικα θελω να το φαω αλλα αναγουλιαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μονο σε κατι ταυλανδεζικα με 10 διαφορετικες σαλτσες, ρυζι, κοτοπουλο, φυστικια και 100 αλλα πραγματα μπορω και το τρωω.

Για δωσε καμια συνταγη γιατι πραγματικα θελω να το φαω αλλα αναγουλιαζω.

Είναι νόστιμο με κάθε τρόπο. Είτε έμμεσα σε ταψακι και σκεπασμένο με αλουμινόχαρτο ή τα φουντάκια με λάδι, αλάτι ή τη μαρινάδα της επιλογής σου απευθείας στη σχάρα σε μέτρια φλόγα. Από εκεί και πέρα, πλήθος συνταγών με ενδιαφέρον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι όταν 3-4 μέρες αφότου βγήκα θετικός, σταμάτησα να έχω γεύση και οσμή, είπα στην γυναίκα να πάρει το αίμα της πίσω. το τι όσπριο και πρασινάδα έφαγα μέχρι να επανέλθουν δεν λέγεται. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μονο σε κατι ταυλανδεζικα με 10 διαφορετικες σαλτσες, ρυζι, κοτοπουλο, φυστικια και 100 αλλα πραγματα μπορω και το τρωω.

Για δωσε καμια συνταγη γιατι πραγματικα θελω να το φαω αλλα αναγουλιαζω.

Φα'το ωμό με λάδι, λεμόνι. Και το κουνουπίδι το ίδιο ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Ίσως καλύτερα και από προβατίνα!!!! :)

Αμα το δωσω στην προβατινα να το φαει και φαω μετα εγω αυτην θα εχω το ιδιο αποτελεσμα; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αμα το δωσω στην προβατινα να το φαει και φαω μετα εγω αυτην θα εχω το ιδιο αποτελεσμα; 

παίζει να ειναι και η μόνη λύση :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις σοβαρευτείτε, το μπρόκολο είναι φανταστικό.

Και το κουνουπίδι είναι ωραίο απλά μυρίζει στο βράσιμο (η γεύση δεν έχει καμία σχέση με το πώς μυρίζει όταν βράζει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα.
Επειδή το topic είναι τεράστιο, όσοι έχετε την Nateria Kenton με τους 4 καυστήρες, ταιριάζει μόνο το κιτ σούβλας που έχει το leroy? Ή μπορώ να πάρω από το σκρουτζ κάποιο άλλο?
ΠΧ https://www.skroutz.gr/s/36713509/Bormann-BBQ1232-Anoxeidoti-Souvla-PSistarias-gia-Kotopoulo-me-Moter-72cm-gia-BBQ3100-BBQ5000-BBQ5030-BBQ5040-037736.html

Και δεν βγάζω και άκρη με τα μήκη. Του leroy τα κιτ είναι τεράστια σε σύγκριση με το πλάτος της ψησταριάς οπότε φαντάζομαι προεξέχουν πολύ κατά έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι σουβλα θες βαζεις, αρκει να την ταιριαξεις σωστα. Εγω θα επαιρνα τη μαμα, αφου δεν ειναι και ακριβη και θα παιζει στα σιγουρα.

DIY θα σου βγει 30-40ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...