Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το παλιό δεν μπορείς να κάνεις searing, βαράνε οι σειρήνες σαν τρελές. Οπότε κάνει για σούβλα και έμμεσο ψήσιμο κυρίως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

37 λεπτά πριν, kostaskontis είπε

εχουμε καμια προταση για vacuum sealer για κρεατα και λαχανικα?

τι μπατζετ εχεις; Εχει με 20€, με 30, με 500 και μεχρι οσο θες.

Εγω κανω τα βασικα με ενα του lidl που ειχε κανα 30αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

τι μπατζετ εχεις; Εχει με 20€, με 30, με 500 και μεχρι οσο θες.

Εγω κανω τα βασικα με ενα του lidl που ειχε κανα 30αρι.

τι να σου πω...50-60 αρι να το δωσω αν ειναι κατι που δεν θα πεταξω μετα απο 10 χρησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Chris_fotopoulos είπε

Πολύ καλή η ιδέα με το αλουμινόχαρτο εννοείται θα δοκιμαστεί.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, καλώς ηρθες στην παρέα

και εγώ ετσί έκανα, με σκοπό να παραγγείλω μια ποσότητα απο ταψάκια...τελικά αρκούμε πλέον να έχω το σκαφάκι (χωρίς επιπλέον ταψάκι ή αλουμινόχαρτο) για να μαζεύει τα λίπη...

Έτσι και αλλιώς θα πρέπει να τα αδειάσεις σε ξεχωριστεί σακούλα με χαρτί ακομά και αν ηταν στο αλουμινένιο σκεύος...

 

τελος πάντων προσωπικά μια χαρά το έχω βολευτεί και σταμάτησα να λέω οτι θα αγοράσω ταψάκια (που στα πρώτα 2 χρόνια ποτέ δεν έκανα)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostaskontis είπε

τι να σου πω...50-60 αρι να το δωσω αν ειναι κατι που δεν θα πεταξω μετα απο 10 χρησεις...

Παρε του lidl οταν το βγαλει με 30ευρω και τα υπόλοιπα δωσε τα για σακουλες/ρολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/12/2023 στις 12:49 ΠΜ, skskre είπε

Γιορτές έρχονται, αν κάποιος "ψάχνει" καλό δώρο.....για τον εαυτό του

https://www.amazon.de/-/en/Meater-Wireless-Smart-Thermometer-Silver/dp/B07H8WTFHW/ref=sr_1_6?c=ts&keywords=Barbecue+Thermometers&qid=1702853128&s=garden&sr=1-6&ts_id=4371469031

εχω το meater+ 2χρόνια τώρα, καλό είναι...

ΑΛΛΑ ΑΝ επαιρνα τώρα...θα επαιρνα με κλειστά τα μάτια το νέο μοντέλο γιατι ειναι απειρως ποιο πρακτικό για πολλούς λόγους...

- Wifi συνδεση --> πολύ μεγάλη εμβέλεια το + χάνει συνδεση αρκετά ευκολά

- Λεπτότερο προφίλ (αρα ευκολότερο να βαλεις στο κρέας και σε λεπτότερες κοπες) --> το + ειναι γκουμουτσα

- 5 σημεία θερμομέτρησης αρα πολύ ποιο σωστό ψήσιμο

- αλλα με κυριότερο προσόν την αντοχή του στην θερμοκρασία...που είναι και το σοβαρό μειονέκτημα του meater+...(σκέψου οτι για αυτό τον λόγο έχω ενσύρματο για να μπορώ να ψήσω κανονικά γιατι τους 300βαθμούς τους πιάνεις για πλάκα)... 

Επεξ/σία από Evgenios_V
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2023 στις 9:36 ΠΜ, kostaskontis είπε

εχουμε καμια προταση για vacuum sealer για κρεατα και λαχανικα?

έχει το amazon.de διάφορες επιλογές που έχουν και χιλιάδες κριτικές, οπότε πας βάση μπάτζετ και κριτικών. πχ boschenkitchen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος και εγω με την ψησταριά Broil King Monarch 390 ψάχνω να παραγγείλω μπουκάλα και σκέφτομαι την coral Gas πρέπει να προσέξω κάτι έχετε να προτείνετε κάτι. Ευχαριστώ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, agisg1990 είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος και εγω με την ψησταριά Broil King Monarch 390 ψάχνω να παραγγείλω μπουκάλα και σκέφτομαι την coral Gas πρέπει να προσέξω κάτι έχετε να προτείνετε κάτι. Ευχαριστώ

 

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, agisg1990 είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος και εγω με την ψησταριά Broil King Monarch 390 ψάχνω να παραγγείλω μπουκάλα και σκέφτομαι την coral Gas πρέπει να προσέξω κάτι έχετε να προτείνετε κάτι. Ευχαριστώ

 

Παρε coral prime προπανιο με τον γκρι ρυθμιστη στα 37mbar

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2023 στις 1:43 ΜΜ, vins είπε

Μια πτώση τιμής στη Napoleon Prestige 500 στα 2099€ από 2399€ σε διαφορα καταστήματα (ήρθε ειδοποίηση από Σκρουτζ), κάποια από τα οποία έχουν και άτοκες για όποιον ενδιαφέρεται. Είναι η καλύτερη τιμή που έχει βρεθεί από περσι τον Αύγουστο.

https://www.skroutz.gr/s/22975004/Napoleon-Prestige-500-PSistaria-Ygraeriou-Scharas-71x45ek-me-4-Esties-25-7kW-kai-Plaino-Mati-Yperythron-65455.html
 

 

Πω πω, κανει την broil king μου να δειχνει παιδικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, agisg1990 είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος και εγω με την ψησταριά Broil King Monarch 390 ψάχνω να παραγγείλω μπουκάλα και σκέφτομαι την coral Gas πρέπει να προσέξω κάτι έχετε να προτείνετε κάτι. Ευχαριστώ

 

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρομαι για αφορά ψησταριά με 3 η 4 εστίες για να μπορώ να βάλω και σούβλα κάποια στιγμή.μπατζετ 200 με 250 πάνω κάτω!!τι θα μου προτείνατε;;τι πρέπει να προσέξω;;

Επεξ/σία από George gia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...