Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

Μέτρα τις διαστάσεις και βρες απο Σκρουτζ αλουμινένια ταψακια με τις ίδιες. Υπάρχουν πωλητές που πουλάνε μέχρι και πακέτα των 100 τμχ.

Εγω πρόσφατα αγόρασα για την δική μου (Napoleon) με 8-9€ ενω τα αυθεντικά έχουν παρόμοια τιμή με αυτήν που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Chris_fotopoulos είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Καινούριος κάτοχος Weber spirit 2 E310 GBS μιας και ήταν προσφορά bf. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε βρει λιποσυλλέκτες που να κάνουν για την συγκεκριμένη ψησταριά γιατί τα original είναι τα 10 τεμάχια 10€ και το θεωρώ κοροϊδία για ταψάκι αλουμινίου που το πετάς. 

Ε ναι. Ούτε εγώ αγόρασα ποτέ. Στην αρχή, έφτιαχνα αντίγραφα  με διπλό φύλλο αλουμινόχαρτο χρησιμοποιώντας ως καλούπι το αρχικό ταψακι. Καιρό μετά και αφού πετάχτηκε το αρχικό, δίπλωμα τριπλό φύλλο που προσαρμοζόταν άνετα στη θέση του ταψιού στο δίσκο.

Παλαιότερα έχουν προταθεί εδώ μέσα, πάμφθηνα ταψάκια (Edit: όπως προτείνει και ο φίλος στην ανάρτηση που έγινε λίγο πριν και σχεδόν ταυτόχρονα με τη δική μου) που δεν ξέρω όμως αν ταιριάζουν ακριβώς.

Πάντως, με την επόμενη παραγγελία μου από το Temu, σκοπεύω να παραγγείλω ταψακια που υποτίθεται είναι ακριβή αντίγραφα με 7.69€/ 20 τεμ. δηλαδή στο 1/3 της τιμής των γνήσιων.

Επεξ/σία από est
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Αυτό είχα δει και εγώ οτι στο Σκρουτζ υπάρχουν πολλά τέτοια ταψακια που πωλούνται πάμφθηνα και είναι και 100 τεμ. Το θέμα είναι ότι σύμφωνα με τις διαστάσεις (ΠxΜxY): 12.7 x 19.1 x 3.6 cm η κοντά σε αυτές δεν βρίσκω τίποτα.. 

Πολύ καλή η ιδέα με το αλουμινόχαρτο εννοείται θα δοκιμαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dionisisf είπε

Καλημερα,

Μέτρα τις διαστάσεις και βρες απο Σκρουτζ αλουμινένια ταψακια με τις ίδιες. Υπάρχουν πωλητές που πουλάνε μέχρι και πακέτα των 100 τμχ.

Εγω πρόσφατα αγόρασα για την δική μου (Napoleon) με 8-9€ ενω τα αυθεντικά έχουν παρόμοια τιμή με αυτήν που ανέφερες.

Ποια napoleon ;

Μπορείς να δώσεις link ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ποια napoleon ;

Μπορείς να δώσεις link ;

Για Napoleon έχουμε αναφερθεί αρκετές φορές για το ποια αλουμινένια ταψάκια ταιριάζουν για τον λιποσυλλέκτη

 

Για Weber έχει γίνει αναφορά  για αλουμινένια ταψάκια από το Jumbo

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλουμινόχαρτο μόνο από την 1 μέρα , το φοραω στο ταψακι της ναπολεον ,μετά από 2-3 ψησίματα πέταμα και καινούριο αλουμινόχαρτο, το ορίτζιναλ ταψακι είναι σαν καινούργιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ταψάκια της weber τα βρίσκεις κατά καιρούς στα 8€ την δεκάδα σε διάφορα γνωστά μαγαζιά. Εγώ με 30€ περίπου είμαι καλυμμένος για ένα χρόνο περίπου. 

Αν υπάρχουν στις ακριβώς ίδιες διαστάσεις άλλα , ευχαρίστως να τα προτιμήσω. Αλλά να βάζω αλουμινόχαρτο, ή να πατικώνω μεγαλύτερα , δεν μου αρέσει και αισθητικά. Αλλά αυτός είμαι εγώ, ο καθένας μπορεί να το δει διαφορετικά το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, devils_reject said:

Μπον φιλέ στην infrared σήμερα.

IMG20231217151616.jpg.89de6699fb8f8e3d09113c11d4ea04bb.jpgIMG20231217152036.jpg.acc8d1448ab9ba2db1b9332029f4c13a.jpg

Καλοπροαιρετα παντα, εγω το βλεπω παραψημενο και στεγνο (φυσικα μπορει να ξεγελα η φωτογραφια). Επισης πολυ καρβουνιλα, δεν ειναι και οτι καλυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2023 στις 4:23 ΜΜ, Chris_fotopoulos είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Καινούριος κάτοχος Weber spirit 2 E310 GBS μιας και ήταν προσφορά bf. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε βρει λιποσυλλέκτες που να κάνουν για την συγκεκριμένη ψησταριά γιατί τα original είναι τα 10 τεμάχια 10€ και το θεωρώ κοροϊδία για ταψάκι αλουμινίου που το πετάς. 

Καλησπέρα.

Κατοχος napoleon πήρα από κατάστημα για επαγγελματικές συσκευασίες και αντίστοιχα για προμήθεια σε εστιατόρια για χρήση φαγητού σε πακέτα, συσκευασία με ταψακια στο ίδιο ακριβώς μέγεθος, 100 τεμάχια με τιμή γύρω στα 10€.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιορτές έρχονται, αν κάποιος "ψάχνει" καλό δώρο.....για τον εαυτό του

https://www.amazon.de/-/en/Meater-Wireless-Smart-Thermometer-Silver/dp/B07H8WTFHW/ref=sr_1_6?c=ts&keywords=Barbecue+Thermometers&qid=1702853128&s=garden&sr=1-6&ts_id=4371469031

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, skskre είπε

Γιορτές έρχονται, αν κάποιος "ψάχνει" καλό δώρο.....για τον εαυτό του

https://www.amazon.de/-/en/Meater-Wireless-Smart-Thermometer-Silver/dp/B07H8WTFHW/ref=sr_1_6?c=ts&keywords=Barbecue+Thermometers&qid=1702853128&s=garden&sr=1-6&ts_id=4371469031

Θα έπαιρνα το καινούριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον βαζω meater μεχρι κ στο air fryer. Εχω παρει 3 τα κλασικα

1 βγηκε off οποτε εχω 2.

Το καινουριο 150 ε vs το παλιο στα 90 για μας που κάνουμε χρηση ψησταριάς αξιζει με χιλια κ ας είναι ακριβό.

Δεν ειναι το wifi range που δε σε αναγκαζει να σε εκει να κοιτας

Ουτε καν το fast charge που με 5 λεπτα βγαζεις ανετότατα ψησιμο ωρας

Ειναι το οριο 550 βαθμοί...

Παιδιά η πρωτη γενια ειναι στους 270 βαθμους κ στη σχαρα για πλακα πας 300 κ είναι οτι πιο σπαστικο να πρεπει να κουνήσεις κρεας λογο μεατερ κ οχι γτ χρειάζεται 

 

Nai το κοστος ειναι μεγαλο αλλα το χεις μια ζωη που λέει ο λογος για ολα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...