Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, dskoul είπε

Ναι! σε εμενα ! Παραξενευτηκα ειναι η αληθεια και εγω. Αλλα ζυγισα την φιαλη και ηταν οπως επρεπε. Επισης η ροη ειναι οκ. Καπου διαβασα οτι η ένδειξη ειναι ενδεικτική και εφοσον ειναι στο "πρασινο" ειναι οκ! 

Το μανομετρο δειχνει την πιεση που εχει η φιαλη, οποτε ειτε γεματη ειναι, ειτε στη μεση ειτε λιγο πριν το τελος θα πρεπει η πιεση να ειναι ιδια.  Οταν τελειωσει το αεριο θα πεσει και η πιεση και θα κατεβει ο δεικτης. Οποτε δεν ειναι για να βλεπετε ποσο αεριο εχει μεσα. Μπορει αλλοτε να φαινεται μεγαλυτερη πιεση και αλλοτε χαμηλοτερη αναλογως την εξωτερικη θερμοκρασια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Το μανομετρο δειχνει την πιεση που εχει η φιαλη, οποτε ειτε γεματη ειναι, ειτε στη μεση ειτε λιγο πριν το τελος θα πρεπει η πιεση να ειναι ιδια.  Οταν τελειωσει το αεριο θα πεσει και η πιεση και θα κατεβει ο δεικτης. Οποτε δεν ειναι για να βλεπετε ποσο αεριο εχει μεσα. Μπορει αλλοτε να φαινεται μεγαλυτερη πιεση και αλλοτε χαμηλοτερη αναλογως την εξωτερικη θερμοκρασια.

1 cent του € για κάθε φορά που το έχεις γράψει και τώρα δεν θα είχες ανάγκη να δουλεύεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αυτό από temu ψεκάζει νέφος, το μόνο που έχω πετύχει να το κάνει. Παρήγγειλα κι άλλο να έχω.

Με αυτό ψεκάζεις την σχάρα ή τα κρέατα? εγώ δεν έχω βάλει ποτέ λάδι στην μαντεμένια σχάρα της Weber μου αλλά πάντα λαδώνω τα κρέατα που είναι να ψήσω. Διαχρονικά κάποιες ελάχιστες φορές έχω δυσκολευτεί να γυρίσω κάποια κρέατα. Σε γενικές γραμμές όμως αν τα περιμένω να ψηθούν και μετά δοκιμάσω να τα γυρίσω δεν έχω θέμα. Θεωρείς ότι το ψέκασμα έχει ακόμα πιο καλά αποτελέσματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Το μανομετρο δειχνει την πιεση που εχει η φιαλη, οποτε ειτε γεματη ειναι, ειτε στη μεση ειτε λιγο πριν το τελος θα πρεπει η πιεση να ειναι ιδια.  Οταν τελειωσει το αεριο θα πεσει και η πιεση και θα κατεβει ο δεικτης. Οποτε δεν ειναι για να βλεπετε ποσο αεριο εχει μεσα. Μπορει αλλοτε να φαινεται μεγαλυτερη πιεση και αλλοτε χαμηλοτερη αναλογως την εξωτερικη θερμοκρασια.

Να βαλουμε τη μπουκαλα πανω σε ζυγαρια τοτε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, protathlitis είπε

Με αυτό ψεκάζεις την σχάρα ή τα κρέατα? εγώ δεν έχω βάλει ποτέ λάδι στην μαντεμένια σχάρα της Weber μου αλλά πάντα λαδώνω τα κρέατα που είναι να ψήσω. Διαχρονικά κάποιες ελάχιστες φορές έχω δυσκολευτεί να γυρίσω κάποια κρέατα. Σε γενικές γραμμές όμως αν τα περιμένω να ψηθούν και μετά δοκιμάσω να τα γυρίσω δεν έχω θέμα. Θεωρείς ότι το ψέκασμα έχει ακόμα πιο καλά αποτελέσματα?

Kαι κρεας και σχαρα.

 

10 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Να βαλουμε τη μπουκαλα πανω σε ζυγαρια τοτε :D

Δεν χρειαζεται, παρε δευτερη μπουκαλα να εχεις καβατζα και μολις τελειωσει η πρωτη κουμπωνεις τη δευτερη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Να βαλουμε τη μπουκαλα πανω σε ζυγαρια τοτε :D

Η μόνη πραγματικά χρηστική λύση ειναι η δευτερη/καβαντζα μπουκάλα...οτιδηποτε αλλό ειναι δεσμευτικό...

Τελειωσε?

μηδεν αγχος σε 2λεπτά εχεις βάλει την 2η και ολα καλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Evgenios_V είπε

Η μόνη πραγματικά χρηστική λύση ειναι η δευτερη/καβαντζα μπουκάλα...οτιδηποτε αλλό ειναι δεσμευτικό...

Τελειωσε?

μηδεν αγχος σε 2λεπτά εχεις βάλει την 2η και ολα καλά...

Το ξερω, αλλα το βενζιναδικο ειναι τοσο κοντα μου και ειναι και 24/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Το ξερω, αλλα το βενζιναδικο ειναι τοσο κοντα μου και ειναι και 24/7.

Οταν θα εισαι στη μεση του ψησιματος, μεχρι και το γκαραζ φανταζει μακρια, τουλαχιστον για μενα. Anyway, οπως θελει ο καθενας.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Ψαχνω κάτι σχετικά οικονομικό (για δώρο προορίζεται) και είμαι μεταξύ της Naterial Kenton 2B-Gas & της Coral Gas Ψησταριά Υγραερίου Sahara X150 2 Burner Gas BBQ. Στα 220-280€, επίσης στα 280€ βγαίνει και η Kenton με 3 εστίες. 
 

Εχω διαβάσει αρκετές καλές απόψεις για την Kenton αλλά καμία απολύτως για την Coral Gas παρόλο που μου φαίνεται αρκετά ποιοτική και αυτή. 
Και επειδή υπάρχει μια μικρή προτίμηση σε αυτήν, εκτός από τις διαστάσεις σχάρας ψησίματος υπάρχει κάποια άποψη για αυτήν τελικά; Την έχει κάποιος; 
 

ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, magualla είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Ψαχνω κάτι σχετικά οικονομικό (για δώρο προορίζεται) και είμαι μεταξύ της Naterial Kenton 2B-Gas & της Coral Gas Ψησταριά Υγραερίου Sahara X150 2 Burner Gas BBQ. Στα 220-280€, επίσης στα 280€ βγαίνει και η Kenton με 3 εστίες. 
 

Εχω διαβάσει αρκετές καλές απόψεις για την Kenton αλλά καμία απολύτως για την Coral Gas παρόλο που μου φαίνεται αρκετά ποιοτική και αυτή. 
Και επειδή υπάρχει μια μικρή προτίμηση σε αυτήν, εκτός από τις διαστάσεις σχάρας ψησίματος υπάρχει κάποια άποψη για αυτήν τελικά; Την έχει κάποιος; 
 

ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Οι τιμές είναι κάπως... 

Λάθος εποχή; Ίσως...

Αν μπορείς να το ψάξεις λίγο παραπάνω ή να περιμένεις για μια καλύτερη προσφορά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 5:38 ΜΜ, ηνίοχος είπε
Στις 4/12/2023 στις 5:28 ΜΜ, Ntinaras είπε

Να βαλουμε τη μπουκαλα πανω σε ζυγαρια τοτε :D

 Αυτό ακριβώς τα υγραέρια μετριούνται με το βάρος 

Σωστά. Εγώ έχω μία ζυγαριά από αυτές που ζυγίζουν τις βαλίτσες, με τον ιμάντα. Οπότε κάποιες φορές όταν έχω καιρό να αλλάξω μπουκάλα, την δένω, την μετράω και αφαιρώ το βάρος της μπουκάλας που γράφεται πάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, magualla είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Ψαχνω κάτι σχετικά οικονομικό (για δώρο προορίζεται) και είμαι μεταξύ της Naterial Kenton 2B-Gas & της Coral Gas Ψησταριά Υγραερίου Sahara X150 2 Burner Gas BBQ. Στα 220-280€, επίσης στα 280€ βγαίνει και η Kenton με 3 εστίες. 
 

Εχω διαβάσει αρκετές καλές απόψεις για την Kenton αλλά καμία απολύτως για την Coral Gas παρόλο που μου φαίνεται αρκετά ποιοτική και αυτή. 
Και επειδή υπάρχει μια μικρή προτίμηση σε αυτήν, εκτός από τις διαστάσεις σχάρας ψησίματος υπάρχει κάποια άποψη για αυτήν τελικά; Την έχει κάποιος; 
 

ευχαριστώ εκ των προτέρων 

+1 με τους 3 καυστήρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγκαίνια της Kenton 3B.

Παιδιά....άλλη γεύση τα παιδάκια και οι μπριζόλες σε σχέση με τον φούρνο...

Λες και έτρωγα στην καλύτερη ταβέρνα!!!!

1.6κιλα παιδάκια και 3 μεγάλες μπριζόλες....έμεινε μόνο η μια μπριζόλα γιατί δεν αντέχαμε άλλο.

Εγώ η γυναίκα μου και οι δύο μικρές μου...

Από τα παιδάκια πρόλαβα μόνο 2 κομμάτια χαχαχαχα

Screenshot_2023-12-06-10-35-20-618_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-12-06-10-37-39-914_com.miui.gallery.jpg

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...