Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αγορα εγινε χτες , τελικα πηρα την Naterial Kenton που θα παραλαβω απο καταστημα αυριο.

Εντυπωσεις μετα την εγκατασταση αν και μερες που ειναι δυσκολο να βρω χρονο να μονταρω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

1 ώρα πριν, F117 είπε

@ilpapacha η επισμαλτωμενη πλακα θέλει seasoning?

Η απλά την πλένουμε...την στεγνώνουμε και είναι έτοιμη?

Απλά με ζεστό νερό, ξύστρα για κεραμικές εστίες, στεγνώνεις και είναι έτοιμη για την επόμενη χρήση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, F117 said:

@ilpapacha η επισμαλτωμενη πλακα θέλει seasoning?

Η απλά την πλένουμε...την στεγνώνουμε και είναι έτοιμη?

οτι σου πε ο αρχοντας

εγω το κανω οπως ειναι παγωμενη με ξυστρα

ακομα κ να τη πλύνεις με σαπουνι με τη ξυστρα θα βγαζει απο πανω τη μπιχλα που χει ενας 16χρονος μετα απο αγώνα μπάσκετ που κοιταζει τις μαζορετες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Καλημέρα

Η θερμοκρασία που γράφω 200-220 είναι η θερμοκρασία που πρέπει να έχει η ψησταριά όπος είναι 

Θα στείλω ένα email στην εταιρεία 

καλημέρα
όπως είναι με το άνοιγμα πίσω εννοείς  ,  αυτό είναι πολύ πιθανό , σύμφωνα με αυτά που γράφεις η εταιρία αναφέρει οτι αυτή η θερμοκρασία επιτυγχάνεται με τη σχάρα  άδεια , εαν εσύ την μετράς γεμάτη κρέατα  είναι πολύ φυσικό να έχεις μικρότερη  , γιατί απορροφάται 
κάτι άλλο που παίζει και αυτό το ρόλο του είναι οτι την ίδια στιγμή λειτουργεί και το πλαινό μάτι και ισως ο ρυθμιστής να είναι στα όρια που μπορεί να τροφοδοτήσει με αέριο  δοκίμασε να μετρήσεις και χωρίς το πλαινό
 

12 ώρες πριν, F117 είπε

@ilpapacha η επισμαλτωμενη πλακα θέλει seasoning?

Η απλά την πλένουμε...την στεγνώνουμε και είναι έτοιμη?

 όπως έγραψαν και ποιο  πάνω , η επισμαλτωμένη πλάκα  δεν χρειάζεται  θωράκιση  , ένα καλό πλύσιμο με απορρυπαντικό πιάτων αρκεί , και βέβαια  μια ξύστρα βοηθάει στο καθάρισμα μετά το ψήσιμο ,  γενικότερα  η αντιμετώπιση που χρειάζεται είναι ίδια με αυτή ενος επισμαλτωμένου τηγανιού ,

Εκει που χρειάζεται  ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ  ΠΡΟΣΟΧΗ  είναι στα χτυπήματα , λόγω του ότι το σμάλτο σαν κεραμικό   δεν έχει καθόλου  ελαστικότητα και σε συνδυασμό με το αρκετά μεγάλο βάρος  του  ένα μικρό χτύπημα θα φέρει    αποκόλληση τις επιφάνειας , με τα γνωστά αποτελέσματα

Επεξ/σία από ηνίοχος
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, doctor_pin είπε

Η αγορα εγινε χτες , τελικα πηρα την Naterial Kenton που θα παραλαβω απο καταστημα αυριο.

Εντυπωσεις μετα την εγκατασταση αν και μερες που ειναι δυσκολο να βρω χρονο να μονταρω 

Μεγια φίλε πήρα την 4αρα, καλά ψησιματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τσιμπίσα και εγώ την Naterial Kenton 3B.

Περιμένω να μου έρθει.

Πέτρα για πίτσα , τι μου προτείνετε;

Από ότι διάβασα, πρέπει να έχει πάχος 2cm;;;

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ηνίοχος είπε

καλημέρα
όπως είναι με το άνοιγμα πίσω εννοείς  ,  αυτό είναι πολύ πιθανό , σύμφωνα με αυτά που γράφεις η εταιρία αναφέρει οτι αυτή η θερμοκρασία επιτυγχάνεται με τη σχάρα  άδεια , εαν εσύ την μετράς γεμάτη κρέατα  είναι πολύ φυσικό να έχεις μικρότερη  , γιατί απορροφάται 
κάτι άλλο που παίζει και αυτό το ρόλο του είναι οτι την ίδια στιγμή λειτουργεί και το πλαινό μάτι και ισως ο ρυθμιστής να είναι στα όρια που μπορεί να τροφοδοτήσει με αέριο  δοκίμασε να μετρήσεις και χωρίς το πλαινό

Πρέπει να πιάνει 220 χωρίς κρέατα με όλα φουλ και μάτι κλειστό.

Σε μένα με όλα φουλ χωρίς κρέατα με κλειστό μάτι 180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Την τσιμπίσα και εγώ την Naterial Kenton 3B.

Περιμένω να μου έρθει.

Πέτρα για πίτσα , τι μου προτείνετε;

Από ότι διάβασα, πρέπει να έχει πάχος 2cm;;;

Έχει κάποιες μάρκα naterial αυτη πηρα κι εγω από Λέρου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟυ απάντησε σήμερα το εργοστάσιο.

Τελικά αυτο το άνοιγμα ειναι φυσιολογικό και οι θερμοκρασίες  μου απότι μου είπαν είναι φυσιολογικές.

Στο επόμενο ψήσιμο ισος δοκιμάσω να το κλείσω με λίγο αλουμινόχαρτο να δώ πως θα δουλέψει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Την τσιμπίσα και εγώ την Naterial Kenton 3B.

Περιμένω να μου έρθει.

Πέτρα για πίτσα , τι μου προτείνετε;

Από ότι διάβασα, πρέπει να έχει πάχος 2cm;;;

Προτίμησε πέτρα από κορδιερίτη με πάχος τουλάχιστον 1,3 εκατοστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

ΜΟυ απάντησε σήμερα το εργοστάσιο.

Τελικά αυτο το άνοιγμα ειναι φυσιολογικό και οι θερμοκρασίες  μου απότι μου είπαν είναι φυσιολογικές.

Στο επόμενο ψήσιμο ισος δοκιμάσω να το κλείσω με λίγο αλουμινόχαρτο να δώ πως θα δουλέψει!

 

πολυ περιεργο μου φαινεται να εχει τοσο πολυ, τραβα μια φωτο ακριβως απο πισω οποτε μπορεις ετσι απο περιεργεια, μηπως επεσες και στην περιπτωση και φυσαγε ακριβς απο πισω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

Μεγια φίλε πήρα την 4αρα, καλά ψησιματα 

Και εγω για την 4ρα ελεγα στην αρχή απλα κράτησα το κοστος οσο χαμηλότερα για την ωρα και βλέπουμε.

Αλλωστε εχουμε να παρουμε αρκετά αξεσουάρ, δεν βρηκα ετοιμοπαράδοτο το ρυθμιστή που παει πανω στην μπουκάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doctor_pin είπε

Και εγω για την 4ρα ελεγα στην αρχή απλα κράτησα το κοστος οσο χαμηλότερα για την ωρα και βλέπουμε.

Αλλωστε εχουμε να παρουμε αρκετά αξεσουάρ, δεν βρηκα ετοιμοπαράδοτο το ρυθμιστή που παει πανω στην μπουκάλα.

Καλύτερα γενικά μεγάλη τσακ μπαμ ανεβάζει θερμοκρασία κάνεις οτι θες, αλλα και η αλλη δεν ειναι άσχημη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...