Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, Varnavas89 said:

Καλημέρα. Εγω έχω τέτοια πολύ απλό κούμπωμα την είχα πάρει με τις εστίες υγραερίου που ειχα πάρει, ίδια θα έχω τώρα με την ψησταριά,. απλώς μου έδωσε ο φίλος εκεί άλλο ρυθμιστή πίεσης και για να μην τον αλλάζω απο την κουζίνα συνέχεια στην ψησταριά 

Καλησπέρα σε όλους . 2 μιση ώρες μου πήρε να την κανω χτες αλλά άξιζε! Εντυπώσεις με τον καιρό θα πούμε 

IMG_20231116_122203__01.jpg

Ωπ! Νατη η coral gas prime στη γωνιτσα! Επιτελους!

Μου λες σε παρακαλω απο που αγορασες την εστια που εχεις, και αν σου εβαλαν απο το ιδιο καταστημα το ρυθμιστη που θελει η coral gas prime;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

13 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Καλημέρα. Εγω έχω τέτοια πολύ απλό κούμπωμα την είχα πάρει με τις εστίες υγραερίου που ειχα πάρει, ίδια θα έχω τώρα με την ψησταριά,. απλώς μου έδωσε ο φίλος εκεί άλλο ρυθμιστή πίεσης και για να μην τον αλλάζω απο την κουζίνα συνέχεια στην ψησταριά 

Καλησπέρα σε όλους . 2 μιση ώρες μου πήρε να την κανω χτες αλλά άξιζε! Εντυπώσεις με τον καιρό θα πούμε 

IMG_20231116_122203__01.jpg

Καλά ψησίματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Καλημέρα. Εγω έχω τέτοια πολύ απλό κούμπωμα την είχα πάρει με τις εστίες υγραερίου που ειχα πάρει, ίδια θα έχω τώρα με την ψησταριά,. απλώς μου έδωσε ο φίλος εκεί άλλο ρυθμιστή πίεσης και για να μην τον αλλάζω απο την κουζίνα συνέχεια στην ψησταριά 

Καλησπέρα σε όλους . 2 μιση ώρες μου πήρε να την κανω χτες αλλά άξιζε! Εντυπώσεις με τον καιρό θα πούμε 

IMG_20231116_122203__01.jpg

Καλορίζικη και καλά ψησίματα!

21 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ωπ! Νατη η coral gas prime στη γωνιτσα! Επιτελους!

Μου λες σε παρακαλω απο που αγορασες την εστια που εχεις, και αν σου εβαλαν απο το ιδιο καταστημα το ρυθμιστη που θελει η coral gas prime;

Πολλά μέλη χρησιμοποιούν τον ρυθμιστή της coral prime, συνήθως στις ψησταριές που έχουν. Προσωπικά χρησιμοποιώ τον ρυθμιστή προπανίου που είναι στα 37mbar.

Δεν υπάρχει λόγος να «παιδεύεσαι» , πχ στο παρακάτω κατάστημα, https://www.igas.gr/estia-ygraeriou-SSG-1-Thermogatz αναφέρει ότι η μέγιστη ροή είναι 233gr/h και προτείνει τον παρακάτω ρυθμιστή για την σωστή λειτουργία (ο συγκεκριμένος είναι ρυθμιζόμενος) https://www.igas.gr/eksartimata-sindesis/rythmistes-xamilis-piesis/rithmistis-xamilis-piesis-1-5kg-h-reca  Οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ρυθμιστή της coral prime, χωρίς να έχεις κάποιο θέμα.

Αντίστοιχα θα βρεις πολλές εστίες που είναι συμβατές με τα χαρακτηριστικά του ρυθμιστή της coral prime.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Καλά ψησίματα!

Ευχαριστώ φίλε 

32 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ωπ! Νατη η coral gas prime στη γωνιτσα! Επιτελους!

Μου λες σε παρακαλω απο που αγορασες την εστια που εχεις, και αν σου εβαλαν απο το ιδιο καταστημα το ρυθμιστη που θελει η coral gas prime;

Skolias gas Λάρισα. Προφανώς η Coral θα εχει σε καθε πόλη . Ναι απο εκει μου την έδωσαν 

Επεξ/σία από Varnavas89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Varnavas89 said:

Ευχαριστώ φίλε 

Skolias gas Λάρισα. Προφανώς η Coral θα εχει σε καθε πόλη . Ναι απο εκει μου την έδωσαν 

Απο skolias gas αγορασες την εστια υγραεριου και ζητησες και σου εβαλαν τον ρυθμιστη για χρηση με coral gas prime;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Απο skolias gas αγορασες την εστια υγραεριου και ζητησες και σου εβαλαν τον ρυθμιστη για χρηση με coral gas prime;

Ακριβώς έχουν και το λάστιχο με το ρυθμιστή. Και οταν τελειώνει η μπουκάλα την γυρνάω και παίρνω αλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Varnavas89 said:

Ακριβώς έχουν και το λάστιχο με το ρυθμιστή. Και οταν τελειώνει η μπουκάλα την γυρνάω και παίρνω αλλη.

Κριμα που οσο και να γκουκλαρω δεν βλεπω να εχουν μια επισημη ιστοσελιδα, με προιοντα, να μπορεις να δεις, να παραγγειλεις. Θα δω... Ευχαριστω για την πληροφορια παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mindreader είπε

Κριμα που οσο και να γκουκλαρω δεν βλεπω να εχουν μια επισημη ιστοσελιδα, με προιοντα, να μπορεις να δεις, να παραγγειλεις. Θα δω... Ευχαριστω για την πληροφορια παντως.

Παρακαλώ μακαρι να βρεις άκρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mindreader είπε

Κριμα που οσο και να γκουκλαρω δεν βλεπω να εχουν μια επισημη ιστοσελιδα, με προιοντα, να μπορεις να δεις, να παραγγειλεις. Θα δω... Ευχαριστω για την πληροφορια παντως.

Είσαι Λάρισα; Τι θες να κάνεις ακριβώς για να σε βοηθήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, plasTOST said:

Είσαι Λάρισα; Τι θες να κάνεις ακριβώς για να σε βοηθήσουμε;

Λαρισα δεν ειμαι. Εχω κατα καιρους mails στειλει σε διαφορα site που εμπορευονται κατα κορον-κυριως συσκευες με υγραεριο, και ζητω, αν μπορουν εκτος απο την πωληση εστιας υγραεριου, να μου το προσαρμοσουν και τον καταλληλο ρυθμιστη, οι ιδιοι, ωστε να μπορω να συνδεσω την coral gas prime. Ωστε δηλαδη, οταν ερθει στα χερια μου η εστια, να μπορω αμεσα να συνδεσω φιαλη coral gas prime. Δεν θελω να αγορασω κατι, και μετα να τρεχω εγω να βρω ποιος θα το βαλει, αν ξερει, αν μπορει, αν θα βαλει το σωστο κλπ Ε...δεν το εχω καταφερει μαζι τους! Αλλοι δεν απαντουν, αλλοι μονο λενε για τις φιαλες τις εκο, αλλοι θα κοιταξουν το θεμα κλπ. Ε, βλεπεις ειναι κατι 'δυσκολο και ιδιαιτερο' αυτο που ζηταω...ειναι πολυ λυπηρο, να υπαρχει τετοιος 'επαγγελματισμος' στην σημερινη Ελλαδα...

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mindreader είπε

Λαρισα δεν ειμαι. Εχω κατα καιρους mails στειλει σε διαφορα site που εμπορευονται κατα κορον-κυριως συσκευες με υγραεριο, και ζητω, αν μπορουν εκτος απο την πωληση εστιας υγραεριου, να μου το προσαρμοσουν και τον καταλληλο ρυθμιστη, οι ιδιοι, ωστε να μπορω να συνδεσω την coral gas prime. Ωστε δηλαδη, οταν ερθει στα χερια μου η εστια, να μπορω αμεσα να συνδεσω φιαλη coral gas prime. Δεν θελω να αγορασω κατι, και μετα να τρεχω εγω να βρω ποιος θα το βαλει, αν ξερει, αν μπορει, αν θα βαλει το σωστο κλπ Ε...δεν το εχω καταφερει μαζι τους! Αλλοι δεν απαντουν, αλλοι μονο λενε για τις φιαλες τις εκο, αλλοι θα κοιταξουν το θεμα κλπ. Ε, βλεπεις ειναι κατι 'δυσκολο και ιδιαιτερο' αυτο που ζηταω...ειναι πολυ λυπηρο, να υπαρχει τετοιος 'επαγγελματισμος' στην σημερινη Ελλαδα...

:(

Εσύ τι ψησταριά πρόκειτε να αγοράσεις? Στο μαγαζί που θα την αγοράσεις δεν έχει τέτοιες φυάλες;

Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη να βάλεις το λάστιχο και να συνδέσεις τον ρυθμιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, plasTOST said:

Εσύ τι ψησταριά πρόκειτε να αγοράσεις? Στο μαγαζί που θα την αγοράσεις δεν έχει τέτοιες φυάλες;

Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη να βάλεις το λάστιχο και να συνδέσεις τον ρυθμιστή.

Θελω να αγορασω εστια υγραεριου, οχι ψησταρια. Και προτιμω, γιατι βλεπω πολυ περισσοτερες επιλογες, να αγορασω διαδικτυακα απο καπου, υπαρχουν βλεπω πολυ εξειδικευμενα καταστηματα σε αυτα.

Η διαδικασια δεν ειναι δυσκολη, αλλα ειμαι ανθρωπος που 'δεν πιανουν τα χερια μου', και μιλαμε για υγραεριο, με θεματα ασφαλειας δεν μπορω να παιξω.

Δεν τους καταλαβαινω ομως, γιατι δεν κανουν αυτη τη διευκολυνση τα διαδικτυακα=και με φυσικη παρουσια, καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Λαρισα δεν ειμαι. Εχω κατα καιρους mails στειλει σε διαφορα site που εμπορευονται κατα κορον-κυριως συσκευες με υγραεριο, και ζητω, αν μπορουν εκτος απο την πωληση εστιας υγραεριου, να μου το προσαρμοσουν και τον καταλληλο ρυθμιστη, οι ιδιοι, ωστε να μπορω να συνδεσω την coral gas prime. Ωστε δηλαδη, οταν ερθει στα χερια μου η εστια, να μπορω αμεσα να συνδεσω φιαλη coral gas prime. Δεν θελω να αγορασω κατι, και μετα να τρεχω εγω να βρω ποιος θα το βαλει, αν ξερει, αν μπορει, αν θα βαλει το σωστο κλπ Ε...δεν το εχω καταφερει μαζι τους! Αλλοι δεν απαντουν, αλλοι μονο λενε για τις φιαλες τις εκο, αλλοι θα κοιταξουν το θεμα κλπ. Ε, βλεπεις ειναι κατι 'δυσκολο και ιδιαιτερο' αυτο που ζηταω...ειναι πολυ λυπηρο, να υπαρχει τετοιος 'επαγγελματισμος' στην σημερινη Ελλαδα...

:(

καλημέρα  φίλε μου  αυτό που ζητάς είναι πολύ ευκολο και αδικα στεναχωριέσαι  , η  σύνδεση  του σωλήνα με τη  συσκευή αλλά και τη φιάλη είναι  κάτι πολύ ευκολο  που μπορεί να το κάνει ο τεχνικός που θα σου φέρει τη φιάλη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...