Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

@SagoniasSlutRos  μπορεί να ξεμειναν κομματια σε καμιά αποθήκη  και γίνεται προώθηση  😜 😜

 το έγραψα και πριν η αλλαγή  του καύσιμου απο  υγραέριο σε φυσικό αέριο είναι μια πολύ απλή διαδικασία την οποία  βέβαια πρέπει να την κάνει  τεχνικός   , πάντα σε συνεργασία με την εταιρία   , άλλωστε κάτι τέτοιο γίνεται συχνά τα τελευταία χρόνια  με τους λέβητες αερίου 

Η συζήτηση έγινε με αφορμή συγκεκριμένη ανάρτηση ως μικρή βοήθεια και προτάσεις προς το φίλο που ρωτούσε και κυρίως αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά το έγραψα και ποιο πριν    η διαδικασία  για έναν τεχνικό είναι πολύ απλή  , ποιο απλή και απο  το να σου αλλάξει μια πρίζα  στο σπίτι ένας ηλεκτρολόγος 
δείτε το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβετε τι εννοώ
 

 

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, est είπε

Η συζήτηση έγινε με αφορμή συγκεκριμένη ανάρτηση ως μικρή βοήθεια και προτάσεις προς το φίλο που ρωτούσε και κυρίως αυτό.

Nαι βρε το ξερω, απλα λεω οτι το βλεπω συχνα μπροστα μου τις τελευταιες μερες.

44 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Περί μη δυνατότητας αλλαγής θέσης, πχ για καθαρισμό κτλ, αυτό «λύνεται» με εγκατάσταση σύνδεσης quick connect. Αυτό έχουμε βάλει και είναι εύκολο να την αποσυνδέεις και να την μετακινείς κατά το δοκούν.

Καλο αυτο, δεν το γνωριζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, ηνίοχος said:

παιδιά το έγραψα και ποιο πριν    η διαδικασία  για έναν τεχνικό είναι πολύ απλή  , ποιο απλή και απο  το να σου αλλάξει μια πρίζα  στο σπίτι ένας ηλεκτρολόγος 
δείτε το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβετε τι εννοώ
 

 

Αυτό το περνάμε δλδ στο ντούκου ε;

 

IMG_3792.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

@ilpapacha  έχεις και  ψησταριά που λειτουργεί με φυσικό αέριο ;  μήπως δουλεύεις σε  κάποια  εταιρία :P :P

Εγω πιστευω ειναι καποιος ιφλουεσλερ με γιουτουμπ τσανελ και του τα δινουν τσαμπα οι χορηγοι για προωθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ηνίοχος said:

Μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο σαφής;

Είναι εξαιρετικά σαφές το screenshot και αποτελεί βασικό σημείο του ίδιου του video που ανέβασες. Η «δημιουργική ασάφεια» δεν είναι το φόρτε μου 🤷‍♂️

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, vins είπε

Είναι εξαιρετικά σαφές το screenshot και αποτελεί βασικό σημείο του ίδιου του video που ανέβασες. Η «δημιουργική ασάφεια» δεν είναι το φόρτε μου 🤷‍♂️

Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις για το βίντεο 

.... αλλά  γιατί τέτοια πικρία ; διαφωνείς κάπου  στο παρακάτω που είχα γράψεις εξ αρχής ;

"μην τον τρομάζεις    !!  όλες οι συσκευές που λειτουργούν με  υγραέριο μπορούν να λειτουργήσουν και με φυσικό αέριο, αυτό που θα χρειαστεί να αλλάξει είναι τα μπεκ  και πιθανόν ο σωλήνας τροφοδοσίας  , όλα αυτά βέβαια μετά απο συνεννόηση  με το μαγαζί αγοράς ή με την αντιπροσωπία "

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Nαι βρε το ξερω, απλα λεω οτι το βλεπω συχνα μπροστα μου τις τελευταιες μερες.

Καλο αυτο, δεν το γνωριζα.

Δεν το είχαμε βάλει εξαρχής. Εγκαταστάθηκε σε δεύτερο χρόνο, από τον τεχνικό αερίου που έρχεται για την συντήρηση του λέβητα.

IMG_2692.jpeg.0e2b510bdf444e4587345cd75c93f1c4.jpeg

Είναι μια πολύ καλή λύση, όντως.

15 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εγω πιστευω ειναι καποιος ιφλουεσλερ με γιουτουμπ τσανελ και του τα δινουν τσαμπα οι χορηγοι για προωθηση.

Μια οι χορηγοί, μια τα εξτραδάκια από τους Γερμανούς, κάτι γίνεται στο τέλος. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Μια οι χορηγοί, μια τα εξτραδάκια από τους Γερμανούς, κάτι γίνεται στο τέλος. 😁

Θα μας βρεις καμια ακρη απο Γερμανια για meater 2 plus σε προσφορα black friday?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, ηνίοχος said:

Δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις για το βίντεο 

.... αλλά  γιατί τέτοια πικρία ; διαφωνείς κάπου;

Μα δε χρειάζεται να απαντήσω για κάτι. Είναι εξαιρετικά σαφές. Είπες κάτι και ανέβασες το βίντεο για να το υποστηρίξεις. Ε το βιντεο δεν υποστηρίζει αυτό που είπες. Εκτός αν δεν γνωρίζεις αγγλικά, όποτε εκεί το κατανοώ και μπορώ και να στο μεταφράσω. Καμία πικρία δεν έχω, δόξα τω Θεω γλυκούλης είμαι  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SagoniasSlutRos είπε

Θα μας βρεις καμια ακρη απο Γερμανια για meater 2 plus σε προσφορα black friday?

Αν πάρεις και ψησταριά μαζί, κάτι μπορεί να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vins είπε

Μα δε χρειάζεται να απαντήσω για κάτι. Είναι εξαιρετικά σαφές. Είπες κάτι και ανέβασες το βίντεο για να το υποστηρίξεις. Ε το βιντεο δεν υποστηρίζει αυτό που είπες. Εκτός αν δεν γνωρίζεις αγγλικά, όποτε εκεί το κατανοώ και μπορώ και να στο μεταφράσω. Καμία πικρία δεν έχω, δόξα τω Θεω γλυκούλης είμαι  

βρε συ  μ'αλλον δεν παρακολούθησες τη συζήτηση απο την αρχή , αυτό είχα πρωτογράψει

"μην τον τρομάζεις    !!  όλες οι συσκευές που λειτουργούν με  υγραέριο μπορούν να λειτουργήσουν και με φυσικό αέριο, αυτό που θα χρειαστεί να αλλάξει είναι τα μπεκ  και πιθανόν ο σωλήνας τροφοδοσίας  , όλα αυτά βέβαια μετά απο συνεννόηση  με το μαγαζί αγοράς ή με την αντιπροσωπία "

το βίντεο το ανέβασα  για να δείξω  α)  οτι δεν χρειάζεται  να αλλαχτούν και οι καυστήρες  και β)  για το πόσο απλή είναι για έναν τεχνικό αερίου αυτή η διαδιακασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

βρε συ  μ'αλλον δεν παρακολούθησες τη συζήτηση απο την αρχή , αυτό είχα πρωτογράψει

"μην τον τρομάζεις    !!  όλες οι συσκευές που λειτουργούν με  υγραέριο μπορούν να λειτουργήσουν και με φυσικό αέριο, αυτό που θα χρειαστεί να αλλάξει είναι τα μπεκ  και πιθανόν ο σωλήνας τροφοδοσίας  , όλα αυτά βέβαια μετά απο συνεννόηση  με το μαγαζί αγοράς ή με την αντιπροσωπία "

το βίντεο το ανέβασα  για να δείξω  α)  οτι δεν χρειάζεται  να αλλαχτούν και οι καυστήρες  και β)  για το πόσο απλή είναι για έναν τεχνικό αερίου αυτή η διαδιακασία

Ωραία όλα αυτά αλλά όπως είπα και πιο πριν η συζήτηση θα έπρεπε αρχικά να είναι προσανατολισμένη στον φίλο που ρώτησε και να τον βοηθήσει να επαναπροσδιορίσει τις επιλογές του αν τυχόν θέλει, τώρα που είναι νωρίς. Τα υπόλοιπα είναι χρήσιμα για πληροφόρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...