Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, doctor_pin είπε

Το ειδα μολις, https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-naterial-kenton-62209623

οταν παω σπιτι βλεπω να προχωραω... ^^

Καλα θα κάνεις πιστεύω ειναι απο αυτήν την κατηγορία πολύ καλή και περίπτωση take it or leave it λογω Black Friday. Κι εμενα τα παιδιά απο εδω μου την συνέστησαν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

3 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

Παίδες καλημέρα! Την τσίμπησα την Kenton με τους 4 καυστήρες απο Leroy,!(εντάξει  δςν εχει μαντεμενια σχάρα όπως οι premium αλλα οκ!)Ειναι δύσκολη η συναρμολόγηση για κοινούς θνητούς ξέρει κάποιος; στη χειρότερη θα πω κάναν μαστορα..

καλοριζικη! κατσε να την φτιαξεις να χαρεις και αυτο το σταδιο. Λογικα 1-2 ωρες δουλεια ειναι. @vins θυμασαι ποσο χρονο σου πηρε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SagoniasSlutRos said:

καλοριζικη! κατσε να την φτιαξεις να χαρεις και αυτο το σταδιο. Λογικα 1-2 ωρες δουλεια ειναι. @vins θυμασαι ποσο χρονο σου πηρε;

Καλα ψησιματα @Varnavas89, πάντα γεμάτη!

Η 3B πρέπει να μου είχε πάρει κάνα μισάωρο (μόνος μου), αλλά δεν είμαι και η καλύτερη ένδειξη γιατί το έχω αρκετα με τα στησίματα. Αν έχεις και έναν δεύτερο για να κουμπώσεις τον κάδο (είναι το πιο «δύσκολο») και κάνα ηλεκτρικό κατσαβίδι, πιστεύω στο χαλαρό μια ωριτσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυτεχνιτης ερημοσπιτης ψηστης μύστης τυλιχτης

 

Ποια θα είναι η τυχερή που θα της φτιαχνει τη παπουτσοθηκη του ικεα πιο γρηγορα κ απο μπιφτεκι smash 

33 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

@sndev μας βγηκε και μαστορας το πουλεν σου :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, sndev said:

Πολυτεχνιτης ερημοσπιτης ψηστης μύστης τυλιχτης

 

Ποια θα είναι η τυχερή που θα της φτιαχνει τη παπουτσοθηκη του ικεα πιο γρηγορα κ απο μπιφτεκι smash 

 

😂😂😂

Παντρεμενος είμαι μάνα μου, έχει βρεθεί η «τυχερή»

Τωρα που γυρνάω και στο χωριό να δεις τι έχει να γίνει. Τελειώνει και η ψησταριά από τα χεράκια μου. Μην κοιτάτε τα στραβά, θα στρώσουν με τον τελευταίο σοβά. Οποιος βρει την μεγαλύτερη ιδιαιτερότητα που έχει θα τον παραδεχτώ:

 

 

IMG_3790.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Καλα ψησιματα @Varnavas89, πάντα γεμάτη!

Η 3B πρέπει να μου είχε πάρει κάνα μισάωρο (μόνος μου), αλλά δεν είμαι και η καλύτερη ένδειξη γιατί το έχω αρκετα με τα στησίματα. Αν έχεις και έναν δεύτερο για να κουμπώσεις τον κάδο (είναι το πιο «δύσκολο») και κάνα ηλεκτρικό κατσαβίδι, πιστεύω στο χαλαρό μια ωριτσα. 

Ευχαριστώ φίλε μου λογικά αύριο θα ασχοληθώ ;) να ρωτήσω αυτές οι ειδικές μεμβράνες ενδείκνυνται για να αποφυγουν κανένα πλύσιμο ή μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Varnavas89 said:

Ευχαριστώ φίλε μου λογικά αύριο θα ασχοληθώ ;) να ρωτήσω αυτές οι ειδικές μεμβράνες ενδείκνυνται για να αποφυγουν κανένα πλύσιμο ή μπα;

Να είσαι καλά! Αν εννοείς μεμβρανες ψησίματος, μακριά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

😂😂😂

Παντρεμενος είμαι μάνα μου, έχει βρεθεί η «τυχερή»

Τωρα που γυρνάω και στο χωριό να δεις τι έχει να γίνει. Τελειώνει και η ψησταριά από τα χεράκια μου. Μην κοιτάτε τα στραβά, θα στρώσουν με τον τελευταίο σοβά. Οποιος βρει την μεγαλύτερη ιδιαιτερότητα που έχει θα τον παραδεχτώ:

 

 

IMG_3790.jpeg

Καλά ψησίματα! Μπράβο για την κατασκευή! Θα έλεγα την επίπεδη επιφάνεια του χώρου ψησίματος και το μέγεθος των πυρότουβλων.

Καλό θα ήταν να κάνεις κι ένα στέγαστρο. Φαντάζομαι το έχεις ήδη στα σχέδια κι αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα παρήγγειλα την πρώτη μου ψησταριά υγραερίου (Unimac trend)

Υπάρχει κάποιος εδώ που έχει συνδέσει ψησταριά με το δίκτυο αερίου τού σπιτιού του? 

Σκέφτομαι να τη  συνδέσω εκεί πάνω να μην μπλέξω καθόλου με μποτιλιες κτλ.

Αν υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει να μου πει μερικές λεπτομέρειες θα το εκτιμούσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει καμιά καλή προσφορά για 4 άτομα; Δε θέλω βάση, έχω μία ηλεκτρική που ακουμπάω σε εξωτερικά ψυγεία αυτή τη στιγμή. Αλλά έχει μικρή ψηστική επιφάνεια. Έχω τη ρόλερ καπάτος 1200βαττ με μέγεθος 38χ25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vins είπε

😂😂😂

Παντρεμενος είμαι μάνα μου, έχει βρεθεί η «τυχερή»

Τωρα που γυρνάω και στο χωριό να δεις τι έχει να γίνει. Τελειώνει και η ψησταριά από τα χεράκια μου. Μην κοιτάτε τα στραβά, θα στρώσουν με τον τελευταίο σοβά. Οποιος βρει την μεγαλύτερη ιδιαιτερότητα που έχει θα τον παραδεχτώ:

 

 

IMG_3790.jpeg

Αν και δεν φαίνεται πολύ καλά έχω την αίσθηση ότι έχεις ανάποδα τις βάσεις για την σούβλα.. το αντικριστο είχες στο μυαλό σου όταν τα τοποθετούσε 😛

42 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα παρήγγειλα την πρώτη μου ψησταριά υγραερίου (Unimac trend)

Υπάρχει κάποιος εδώ που έχει συνδέσει ψησταριά με το δίκτυο αερίου τού σπιτιού του? 

Σκέφτομαι να τη  συνδέσω εκεί πάνω να μην μπλέξω καθόλου με μποτιλιες κτλ.

Αν υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει να μου πει μερικές λεπτομέρειες θα το εκτιμούσα!

Να απευθυνθείς στην εταιρεία από όπου την αγόρασες φίλε μου , αυτοι νομίζω ότι θα σε βοηθήσουν καλύτερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ilpapacha said:

Καλά ψησίματα! Μπράβο για την κατασκευή! Θα έλεγα την επίπεδη επιφάνεια του χώρου ψησίματος και το μέγεθος των πυρότουβλων.

Καλό θα ήταν να κάνεις κι ένα στέγαστρο. Φαντάζομαι το έχεις ήδη στα σχέδια κι αυτό.

Ευχαριστώ πολύ! Ναι θα γίνει σε δεύτερο χρόνο. Πέτυχες το μισό 😁

53 minutes ago, ηνίοχος said:

Αν και δεν φαίνεται πολύ καλά έχω την αίσθηση ότι έχεις ανάποδα τις βάσεις για την σούβλα.. το αντικριστο είχες στο μυαλό σου όταν τα τοποθετούσε 😛

Να απευθυνθείς στην εταιρεία από όπου την αγόρασες φίλε μου , αυτοι νομίζω ότι θα σε βοηθήσουν καλύτερα 

Κι εσυ πέτυχες το άλλο μισό 😁

Τα πυροτουβλα είναι τα μεγάλα/χοντρα, η επιφάνεια ευθεία και οι βάσεις ανάποδα γιατί θα επιχειρήσω να κάνω ψησταριά/καπνιστηριο 2 σε 1. Οι εσοχές στα πλαϊνά θα κλείνουν με ytong στο σχήμα τους και μπροστά θα γίνουν αφαιρουμενες πόρτες ώστε να κλείνει όταν το θέλω. Ίσως πετύχει, ίσως όχι 🤷‍♂️ Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω 

2 hours ago, sndev said:

Αα γιαυτο έχεις εξαφανιστεί,  μάλιστα.

Και από πριν παντρεμένος ήμουν 😂 τώρα έπεσαν δουλειές και μετακομίσεις/ανακαινισεις/κατασκευες… Σιγά σιγά θα επανέλθω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vins είπε

Οποιος βρει την μεγαλύτερη ιδιαιτερότητα που έχει θα τον παραδεχτώ

Έχεις αφήσει μεγάλο κενό για την καμινάδα για να βάλεις μια εξινος από κάτω να ψήνεις όταν βαριέσαι να ανάψεις κάρβουνα 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...