Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Νομίζω το τρόχισμα δεν θα το αποφύγεις (μικρό το κακό βέβαια)

οντως αν ειναι μονο αυτο το θεμα, παει κ ερχεται εχω διδυμο τροχο θα το κανω σε χρονο dt αρκει να καθεται εν γενει εστω κ με μικρη πατεντα στη βαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Εγω εχω παρει την kaiser για μενα (rogue 425) και καθετε περφεκτ στις εγκοπες κανονικα, μονο την μια μερια την πηγα σε ενα τορνο 2 λεπτα και μου την στρογυλεψαν, αλλα αν δεις στην φωτο εχει και "βαση" για να στεκεται απο την 1 μερια

https://www.skroutz.gr/s/28218886/Kaiser-Anoxeidoti-Souvla-PSistarias-gia-Kotopoulo-me-Moter-86ek-03THB1855B.html

 

image.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2023 στις 1:25 ΜΜ, SagoniasSlutRos είπε

 

Σημερινη αναβάθμιση, ήρθε το ταψάκι νερου κάλυψε ευτυχώς το κενο, όταν ψήσω θα σας ενημερώσω αμα αξίζει η όχι . Πηρα και φλογοκρυπτες γιατί οι άλλες σκούριασαν. Θα δω μήπως τις καλύψουν με την εγγύηση. 

Screenshot_2023-10-21-19-22-39-945_com.viber.voip.jpg

Screenshot_2023-10-21-19-22-34-074_com.viber.voip.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Σημερινη αναβάθμιση, ήρθε το ταψάκι νερου κάλυψε ευτυχώς το κενο, όταν ψήσω θα σας ενημερώσω αμα αξίζει η όχι . Πηρα και φλογοκρυπτες γιατί οι άλλες σκούριασαν. Θα δω μήπως τις καλύψουν με την εγγύηση. 

Δεν θα εχει καπου διαφορα εκει που ειναι, οχι οτι θα ειχε αν ηταν και πιο πανω.

Ο δευτερος φλογοκρυπτης απο αριστερα εχει κατσει λιγο στραβα στο μπροστα μερος του, φερτον πιο δεξια λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2023 στις 7:24 ΜΜ, skoudinio είπε

Σημερινη αναβάθμιση, ήρθε το ταψάκι νερου κάλυψε ευτυχώς το κενο, όταν ψήσω θα σας ενημερώσω αμα αξίζει η όχι . Πηρα και φλογοκρυπτες γιατί οι άλλες σκούριασαν. Θα δω μήπως τις καλύψουν με την εγγύηση. 

Screenshot_2023-10-21-19-22-39-945_com.viber.voip.jpg

Screenshot_2023-10-21-19-22-34-074_com.viber.voip.jpg

ωραίος  , το συρτάρι λόγο της θέσης και μεγέθους   δύσκολα να  δεις  διαφορά    που θα έβλεπες σε διαφορετική  περίπτωση , καλοί και φλογοκρύπτες   θα ξενοιάσεις  απο σκουριές  , αλήθεια σε πόσα ψησίματα σκούριασαν οι παλιοί ;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/10/2023 at 19:24, skoudinio said:

Σημερινη αναβάθμιση, ήρθε το ταψάκι νερου κάλυψε ευτυχώς το κενο, όταν ψήσω θα σας ενημερώσω αμα αξίζει η όχι . Πηρα και φλογοκρυπτες γιατί οι άλλες σκούριασαν. Θα δω μήπως τις καλύψουν με την εγγύηση. 

Από που τις πήρες τις φλογοκρύπτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους 

 

μια σύντομη ερώτηση. Αν το meater μου ακουμπήσει στη σχάρα το πίσω μέρος του (το μαύρο σημείο) παθαίνει κάτι γενικά ή όχι ;

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους τους μερακλήδες. Να ρωτήσω κάτι πρακτικό παρακαλώ. Εγώ δεν έχω βεράντα και το μπαλκόνι είναι βορεινό κι εκτεθειμένο. Εν ολίγοις το χειμώνα η ψησταριά υγραερίου γιοκ.

Έχετε να προτείνετε καμία λύση, όπως είδα τις ηλεκτρικές με αντιστάσεις και ταψακι νερού να την βάζω στην κουζίνα κάτω από τον απορροφητήρα για τα βασικά ψησίματα; ( Αν έχει δουλέψει κάνεις συγκεκριμένα μοντέλα θα το εκτιμούσα)

Ευχαριστώ πολύ. Συγνώμη αν είναι εκτός θέματος.

Επεξ/σία από Skatzivas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Καλημέρα σε όλους τους μερακλήδες. Να ρωτήσω κάτι πρακτικό παρακαλώ. Εγώ δεν έχω βεράντα και το μπαλκόνι είναι βορεινό κι εκτεθειμένο. Εν ολίγοις το χειμώνα η ψησταριά υγραερίου γιοκ.

Έχετε να προτείνετε καμία λύση, όπως είδα τις ηλεκτρικές με αντιστάσεις και ταψακι νερού να την βάζω στην κουζίνα κάτω από τον απορροφητήρα για τα βασικά ψησίματα; ( Αν έχει δουλέψει κάνεις συγκεκριμένα μοντέλα θα το εκτιμούσα)

Ευχαριστώ πολύ. Συγνώμη αν είναι εκτός θέματος.

Εγω εχω αυτη, δεν την χρησιμοποιω τωρα πια βεβαια

https://www.skroutz.gr/s/63872/Philips-HD4419-Epitrapezia-Ilektriki-PSistaria-2300W-me-Rythmizomeno-THermostasti-37x30ek.html

κοιτα για basic πραγματα και κυριως flat πραγματα , στηθος κοτοπουλο, σουβλακια, καμια λαιμου χωρις κοκκαλο, δλδ να παταει κατω κατι κανεις , την βαζεις κατω απο τον αποροφητηρα και εισαι ενταξει, θελει βεβαια τον χρονο της αλλα απο το τιποτα. Η συγκεκριμενη διαλυεται και μπαινει και στο πλυντηριο πιατων αν θες τα κομματια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Καλημέρα σε όλους τους μερακλήδες. Να ρωτήσω κάτι πρακτικό παρακαλώ. Εγώ δεν έχω βεράντα και το μπαλκόνι είναι βορεινό κι εκτεθειμένο. Εν ολίγοις το χειμώνα η ψησταριά υγραερίου γιοκ.

Έχετε να προτείνετε καμία λύση, όπως είδα τις ηλεκτρικές με αντιστάσεις και ταψακι νερού να την βάζω στην κουζίνα κάτω από τον απορροφητήρα για τα βασικά ψησίματα; ( Αν έχει δουλέψει κάνεις συγκεκριμένα μοντέλα θα το εκτιμούσα)

Ευχαριστώ πολύ. Συγνώμη αν είναι εκτός θέματος.

Έχω μία τέτοια. Είναι άψογη για τέτοια χρήση που θες. Δεν έχει θερμοστάτη να σε μπερδεύει. Απλά όταν ανάψουν οι αντιστάσεις αρχίζεις το ψήσιμο. Την είχα καταβολευτεί. Αν θες βγάζεις τις αντιστάσεις και βάζεις το ταψί και την σχάρα στο πλυντήριο πιάτων. Για εργένηδες και ζευγάρια είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ventic139 είπε

Καλημέρα σε όλους 

 

μια σύντομη ερώτηση. Αν το meater μου ακουμπήσει στη σχάρα το πίσω μέρος του (το μαύρο σημείο) παθαίνει κάτι γενικά ή όχι ;

 

ευχαριστώ 

Από την στιγμή που ο εξωτερικός αισθητήρας αντέχει για θερμοκρασίες έως 275 βαθμών, αντίστοιχα και το υλικό αυτό έχει τουλάχιστον την ίδια αντοχή 

https://support.meater.com/faqs/max-temp-meater

https://meater.com/downloads/safety-information/meater-en.pdf

Οπότε από την στιγμή που η θερμοκρασία δεν ήταν μεγαλύτερη από το παραπάνω όριο, δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...