Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Καλημέρα ευχαριστώ για τις συμβουλές, το είχε σε καλή τιμή και το αγόρασα αν δω οτι δεν με βολεύει θα γυρίσω στο παλιό. Αναμένω απο την weber να δω τι θα απαντήσουν με την εγγύηση. Σε μια ομάδα στο Facebook ένας συναγωνιστής και ψήστης έπαθε το ίδιο και του την άλλαξαν. Του έστειλα μήνυμα να μου πει την διαδικασία, προς το παρόν έστειλα στην αντιπροσωπεία της weber οτι έγραφα χρειαζόταν και περιμένω. Οσο αφορά το ταψάκι (δεν ήταν αφερουμενος πάτος) θα σας ενημερώσω αν βολεύει και αν χρειάζεται. 

Θα πάρεις την αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα και θα σου ζητηθεί να τους στείλεις email με φωτογραφία και μία σχετική περιγραφή. Μετά από λίγες μέρες θα ενημερωθείς από την αντιπροσωπεία για την εξέλιξη του αιτήματός σου. Τα ανταλλακτικά δλδ ο κάδος θα σου αποσταλεί με μεταφορική αν είσαι εκτός Αθηνών ή μπορείς να τον παραλάβεις από την αντιπροσωπεία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

42 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Θα πάρεις την αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα και θα σου ζητηθεί να τους στείλεις email με φωτογραφία και μία σχετική περιγραφή. Μετά από λίγες μέρες θα ενημερωθείς από την αντιπροσωπεία για την εξέλιξη του αιτήματός σου. Τα ανταλλακτικά δλδ ο κάδος θα σου αποσταλεί με μεταφορική αν είσαι εκτός Αθηνών ή μπορείς να τον παραλάβεις από την αντιπροσωπεία. 

 

Τα έκανα αυτά περιμένω απάντηση αν θα καλύψουν με την εγγύηση, απο Μυτιλήνη είμαι στέλνουν κάδο η καινούργια ψησταριά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Τα έκανα αυτά περιμένω απάντηση αν θα καλύψουν με την εγγύηση, απο Μυτιλήνη είμαι στέλνουν κάδο η καινούργια ψησταριά? 

Κάδο στέλνουν. Βγάζεις καπάκι, μέσα καυστήρες, σχάρες κλπ, από κάτω τις βάσεις από το συρταράκι και τα βάζεις στον νέο κάδο. Σου έχει αναλυτικές οδηγίες. Να έχεις ένα σταυροκατσάβιδο. Περίπου 15 λεπτά θα χρειαστείς στο χαλαρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, plasTOST είπε

Θα πάρεις την αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα και θα σου ζητηθεί να τους στείλεις email με φωτογραφία και μία σχετική περιγραφή. Μετά από λίγες μέρες θα ενημερωθείς από την αντιπροσωπεία για την εξέλιξη του αιτήματός σου. Τα ανταλλακτικά δλδ ο κάδος θα σου αποσταλεί με μεταφορική αν είσαι εκτός Αθηνών ή μπορείς να τον παραλάβεις από την αντιπροσωπεία. 

 

Τα έκανα αυτά περιμένω απάντηση αν θα καλύψουν με την εγγύηση, απο Μυτιλήνη είμαι ας τον στείλουν και θά βρω άκρη να τον βάλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι ρε φιλε να σου αλλαξουν τον καδο. Αφου ειδες οτι εχει ξαναγινει εχεις αρκετες πιθανοτητες. Και οπως σου ειπαν και τα παιδια παρε ταψακια και αλλαζε τα συχνα. 

Τι εψηνες την ωρα που εγινε το κακο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Leroy έχει δυο σούβλες (διαφορετικά μεγέθη) ανάλογα ποια naterial έπαιρνες (πχ αυτή με τους 4 καυστήρες σου έδιναν τη σουβλα 85εκ. αν θυμάμαι καλά είναι η πιο μεγάλη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Το Leroy έχει δυο σούβλες (διαφορετικά μεγέθη) ανάλογα ποια naterial έπαιρνες (πχ αυτή με τους 4 καυστήρες σου έδιναν τη σουβλα 85εκ. αν θυμάμαι καλά είναι η πιο μεγάλη).

Στη μεγάλη αναφέρομαι. Κάθεται όμως στη Weber 310..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μακαρι ρε φιλε να σου αλλαξουν τον καδο. Αφου ειδες οτι εχει ξαναγινει εχεις αρκετες πιθανοτητες. Και οπως σου ειπαν και τα παιδια παρε ταψακια και αλλαζε τα συχνα. 

Τι εψηνες την ωρα που εγινε το κακο; 

Μπριζόλες, λάμπαδιασε δεν έδωσα σημασία γιατί το είχα ξανά πάθει στο παρελθόν έριξα νερό και το έσβησα(καλο είναι αν έκανα λάθος να ενημερωθούν τα υπόλοιπα μέλη να μην το πάθουν). Είδα πιο πριν οτι σβήνει η φωτιά με χοντρό αλάτι για καλο και για κακό θα έχω πρόχειρο να την σβήνω 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, paylidis είπε

Στη μεγάλη αναφέρομαι. Κάθεται όμως στη Weber 310..?

κανεις;

20 ώρες πριν, paylidis είπε

Σύντροφοι ψήστες έχω μια απορία που με μια γρήγορη αναζητηση δε μπόρεσα να λύσω. 
η σούβλα η naterial του λερου ταιριάζει στη weber spirit 310?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

κανεις;

 

Όταν λες κάθετε εννοείς την βάση της ή η σούβλα αν έχει τις σχετικές εγκοπές για να γυρνάει σωστά;

Επειδή ήμουν και εγώ σε αυτό το δίλλημα έκανα την αγορά από amazon όλο το σετ που κάθετε σωστά. Το μόνο που με χαλάει αλλά βολεύει στην αποθήκευση είναι ότι η σούβλα είναι σε 2 κομμάτια. Αν θες πληροφορίες για το προϊόν πες μου να ποστάρω το link

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Την έχω την μεγάλη αλλά με τη naterial. Δεν ξέρω αν θα σε βόλευε να βγάλω καμιά φωτογραφία πως κάθεται και τη βάση που έχει μπει.

Ναι αν μπορείς να βάλεις μια φωτό και διάστασεις από βάση σε βάση της ψησταριάς θα βοηθούσε αρκετά!!

3 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Όταν λες κάθετε εννοείς την βάση της ή η σούβλα αν έχει τις σχετικές εγκοπές για να γυρνάει σωστά;

Επειδή ήμουν και εγώ σε αυτό το δίλλημα έκανα την αγορά από amazon όλο το σετ που κάθετε σωστά. Το μόνο που με χαλάει αλλά βολεύει στην αποθήκευση είναι ότι η σούβλα είναι σε 2 κομμάτια. Αν θες πληροφορίες για το προϊόν πες μου να ποστάρω το link

Την έχω δει μια στο αμαζον κάπου στο κατοσταρικο, η αλήθεια είναι ότι έχω τάξει κοντοσούβλι το σκ κ βρέθηκα εκτεθειμένος 😂

Με ενδιαφέρει αφενός να κάθεται σωστά στις εγκοπές (πχ η τετράγωνη η κλασσικη θα θέλει τροχισμα) και αφετέρου να γυρνάει σωστά όπως λες. Δεν έχω πρόβλημα να ρίξω μια πατέντα αν δε ταιριάζουν οι τρύπες που βιδώνει το μοτέρ αλλά μέχρι εκεί, κάτι απλό :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, paylidis είπε

Την έχω δει μια στο αμαζον κάπου στο κατοσταρικο, η αλήθεια είναι ότι έχω τάξει κοντοσούβλι το σκ κ βρέθηκα εκτεθειμένος 😂

Με ενδιαφέρει αφενός να κάθεται σωστά στις εγκοπές (πχ η τετράγωνη η κλασσικη θα θέλει τροχισμα) και αφετέρου να γυρνάει σωστά όπως λες. Δεν έχω πρόβλημα να ρίξω μια πατέντα αν δε ταιριάζουν οι τρύπες που βιδώνει το μοτέρ αλλά μέχρι εκεί, κάτι απλό :) 

Νομίζω το τρόχισμα δεν θα το αποφύγεις (μικρό το κακό βέβαια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...