Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έπαθα ζημιά έχω την weber spirit ii 310 και στράβωσε το σημείο που μαζεύει τα λίπη. Πήρα τηλέφωνο στη αντιπροσωπεία έστειλα και φωτογραφίες και περιμένω. Θέλω να παραγγείλω και χειροποίητα φλόγιστρα. 

Screenshot_2023-10-18-14-11-26-868_com.google.android.apps.photos.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Ναι δεν το καθάρισα και έπιασε φωτιά. 

Aρα εχει λιωσει το αλουμινιο απο τη φωτια. Ειχα δει αλλο ενα περιστατικο στο ιδιο μοντελο πριν κανενα χρονο σε μια ομαδα στο fb. Απ οτι θυμαμαι ειχαν πει οτι ηταν απο αμελεια του ιδιοκτητη και δεν το ειχαν καλυψει. Ελπιζω να εισαι πιο τυχερος. Τουλαχιστον εκει δεν δημιουργει καποιο προβλημα, αν ειναι μονο το συγκεκριμενο σημειο.

Ποσο καιρο ειχες να καθαρισεις ρε συ;

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ τα προσέχω γενικά το αμέλησα. Γενικά δεν έχω ελπίδα οτι θα το αλλάξουν ρεαλιστής είμαι (παρολαυτα ελπίζω). Θυμάστε ποιος φτιάχνει χειροποίητα flavorizer? 

Επεξ/σία από skoudinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Ενώ τα προσέχω γενικά το αμέλησα. Γενικά δεν έχω ελπίδα οτι θα το αλλάξουν ρεαλιστής είμαι (παρολαυτα ελπίζω). Θυμάστε ποιος έφταιξε χειροποίητα flavorizer? 

καλησπερα

κριμα για αυτο που συνεβη

εγω εφτιαξα πολυ προσφατα στην GMD Inox και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, μπορω να πω καλυτερες και απο τις οριτζιναλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ritualistic είπε

καλησπερα

κριμα για αυτο που συνεβη

εγω εφτιαξα πολυ προσφατα στην GMD Inox και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, μπορω να πω καλυτερες και απο τις οριτζιναλ

Τα παλιά σκούριασαν, μίλησα μαζί τους με την GMD μου πρότειναν και ένα ταψάκι με νερό θα πάρω και ένα τέτοιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skoudinio είπε

Καλησπέρα παιδιά, έπαθα ζημιά έχω την weber spirit ii 310 και στράβωσε το σημείο που μαζεύει τα λίπη. Πήρα τηλέφωνο στη αντιπροσωπεία έστειλα και φωτογραφίες και περιμένω. Θέλω να παραγγείλω και χειροποίητα φλόγιστρα. 

Screenshot_2023-10-18-14-11-26-868_com.google.android.apps.photos.jpg

έλιωσε  σε κάποιο σημείο  , πως έγινε  ; πάνω στο ψήσιμο ή  στη πυρόλυση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Τα παλιά σκούριασαν, μίλησα μαζί τους με την GMD μου πρότειναν και ένα ταψάκι με νερό θα πάρω και ένα τέτοιο 

 φοβάμαι οτι δεν ότι δεν προσαρμόζεται ταψί στη Γουέμπερ 
αλήθεια οι φλογοκρύπτες  σε πόσο  χρόνο σκούριασαν ;

1 λεπτό πριν, skoudinio είπε

Πάνω στο ψήσιμο 

  για αυτό λεμε  ποτέ μακριά απο τη ψησταριά όταν ψήνουμε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skoudinio είπε

Έστειλα της διαστάσεις ακριβώς να το φτιάξει. Λάθος μου ήταν το ξερω τώρα έγινε μακάρι να μην έχω θέμα στο μέλλον με το ψήσιμο 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τα αλλάξεις, λόγο σκουριάς. Δεν επηρεάζουν σε κάτι το ψήσιμο. Αλλαγή χρειάζονται μόλις διαβρωθούν/τρυπήσουν.

https://www.weber.com/US/en/blog/burning-questions/flavorizer-bars-replace-em-or-keep-em/weber-30521.html

Το ταψί για το νερό που σου πρότειναν, δεν μπορεί να τοποθετηθεί στην δική σου ψησταριά, καθώς δεν έχει αφαιρούμενο πάτο. Από εκεί και πέρα, όπως ανέφερε και ο @SagoniasSlutRos δεν θα έχεις πρόβλημα να συνεχίσεις να ψήνεις, εκτός αν έχει διαβρωθεί/τρυπήσει σε κάποιο άλλο σημείο. Απλά βεβαιώσου ότι ο συλλέκτης του λιπους από κάτω «καλύπτει» το άνοιγμα, ώστε να μην στάζουν τα λίπη εκτός.

Φαίνεται πάντως δύσκολο να στο καλύψει η αντιπροσωπεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ τα άλλαξα γιατί είχανε σκουριάσει και νομίζω οτι το Inox θα καθαρίζει πιο εύκολα, οσο αφορά το ταψάκι έχει αφερουμενο πατω και γιαυτό το παράγγειλα. Θα δείξει στεναχωρηθηκα λίγο με την ζημιά έχω μια ελπίδα ίσως μου την αλλάξουν. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Πιο πολύ τα άλλαξα γιατί είχανε σκουριάσει και νομίζω οτι το Inox θα καθαρίζει πιο εύκολα, οσο αφορά το ταψάκι έχει αφερουμενο πατω και γιαυτό το παράγγειλα. Θα δείξει στεναχωρηθηκα λίγο με την ζημιά έχω μια ελπίδα ίσως μου την αλλάξουν. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Έχει η spirit II αφαιρούμενο πάτο;

image.jpeg.4bb938d6b8ef0463a7586105d25595b5.jpeg

Μπορείς να «ανεβάσεις» φωτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...