Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, ilpapacha said:

Η τιμή του πάντως εκεί κυμαίνεται, τουλάχιστον από το συγκεκριμένο κατάστημα. Έπρεπε να επικοινωνήσεις με το κατάστημα ή/και την αντιπροσωπεία για αλλαγή.

https://www.skroutz.gr/s/26359067/Napoleon-64008-Axesouar-Souvlas-gia-Souvlakia.html

Ελα κ το θεωρουσα ευκαιρία στα 50 

Πολλα θα πρεπε γενικά αλλα δε κάθομαι να σκάω σε τέτοια αντικείμενα , αν δεν εστρωνε θα μεναν σκετες οι σούβλες απλα ειναι το γαμωτο. 1 μερα μαριναρισμα όλα έτοιμα φτιαγμένα κ να μη μπαίνει στις τρύπες κ να τρέχουν τα ζουμιά. Μονο βρισιδια κυριακάτικο. Μετα εψαχνα τη πενσα κ ξεφουντωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

11 ώρες πριν, F117 είπε

μαρεσει και το τζάμι που βλέπεις μεσα

Kαπου ειχα διαβασει οτι σε αυτες με το τζαμι μετα απο λιγο καιρο δεν φαινεται τπτ μεσα.

11 ώρες πριν, F117 είπε

μαρεσει και το τζάμι που βλέπεις μεσα

Kαπου ειχα διαβασει οτι σε αυτες με το τζαμι μετα απο λιγο καιρο δεν φαινεται τπτ μεσα.

11 ώρες πριν, F117 είπε

μαρεσει και το τζάμι που βλέπεις μεσα

Kαπου ειχα διαβασει οτι σε αυτες με το τζαμι μετα απο λιγο καιρο δεν φαινεται τπτ μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς και θα θολώνει/βρωμίζει, όμως υπάρχουν τρόποι να καθαρίσει. Ο καθαρισμός του θα πρέπει να γίνεται συχνά, εφόσον θέλει κάποιος να βλέπει πως ψήνονται τα κρέατα κτλ που έχει μέσα.

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Προφανώς και θα θολώνει/βρωμίζει, όμως υπάρχουν τρόποι να καθαρίσει. Ο καθαρισμός του θα πρέπει να γίνεται συχνά, εφόσον θέλει κάποιος να βλέπει πως ψήνονται τα κρέατα κτλ που έχει μέσα.

Ακριβως.

Ευτυχης κατοχος μιας Jamestown 4.2 εδω και 6 μηνες και το τζαμι ειναι φοβερο.. δεν χρειαζεται καθε 3 και λιγο να ανοιγεις καπακι αλλα θελει καλο καθαρισμα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το τζάμι, η χρησιμότητα που σκέφτομαι είναι να βλέπεις αν τυχόν αρπάξει φωτιά κανένα λιπαρό κρέας.

Τα κρέατα ψήνονται κυρίως από κάτω, την πλευρά δηλαδή που δεν μπορείς να δεις από το τζάμι.

Επίσης, δεν ξέρω αν το τζάμι διατηρεί την ίδια θερμοκρασία με το υπόλοιπο καπάκι. 

Τέλος, είναι ένα ακόμα σημείο που θα θέλει καθάρισμα συχνά, ενώ με το κανονικό καπάκι σπάνια ασχολείσαι. 

Για μένα δεν θα ήταν λόγος να επιλέξω ένα μοντέλο έναντι ενός άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγα χοιρινά παϊδάκια και όση ώρα ψηνόταν ,  μια μοσχαρίσια  ξεκουράζονταν στην επάνω σχάρα ,  στη συνέχεια κατέβηκε κάτω στην καυτή σχάρα για ένα  σόλο  δύο λεπτών  σε κάθε πλευρά 

Τα αποτελέσματα στις εικόνες

 

IMG_20231002_205315.jpg

IMG_20231002_205436.jpg

IMG_20231002_205345.jpg

IMG_20231002_214527.jpg

Επεξ/σία από ηνίοχος
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, protathlitis είπε

Όσον αφορά το τζάμι, η χρησιμότητα που σκέφτομαι είναι να βλέπεις αν τυχόν αρπάξει φωτιά κανένα λιπαρό κρέας.

Τα κρέατα ψήνονται κυρίως από κάτω, την πλευρά δηλαδή που δεν μπορείς να δεις από το τζάμι.

Επίσης, δεν ξέρω αν το τζάμι διατηρεί την ίδια θερμοκρασία με το υπόλοιπο καπάκι. 

Τέλος, είναι ένα ακόμα σημείο που θα θέλει καθάρισμα συχνά, ενώ με το κανονικό καπάκι σπάνια ασχολείσαι. 

Για μένα δεν θα ήταν λόγος να επιλέξω ένα μοντέλο έναντι ενός άλλου.

Αν αρπαξει κατι συνηθως βλεπεις λευκο καπνο να βγαινει, οποτε το καταλαβαινεις και χωρις τζαμι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει ομως πολύ καλή πληροφόρηση το τζαμι οταν κανεις σουβλα και γενικως αν υπαρχει δυνατοτητα να το εχεις καλο ειναι.

Η καθαριοτητα ειναι το ευκολοτερο κομματι. Μεχρι και με υγρο για τα τζαμια καθαριζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gallikan είπε

Σου δίνει ομως πολύ καλή πληροφόρηση το τζαμι οταν κανεις σουβλα και γενικως αν υπαρχει δυνατοτητα να το εχεις καλο ειναι.

Η καθαριοτητα ειναι το ευκολοτερο κομματι. Μεχρι και με υγρο για τα τζαμια καθαριζει.

Σιγουρα βοηθαει στο να βλεπεις οπως στον φουρνο. Δεν ξερω βεβαια αν αλλαζει κατι στην ομοιομορφια του ψησιματος απο διαφορετικη αντανακλαση θερμοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Σιγουρα βοηθαει στο να βλεπεις οπως στον φουρνο. Δεν ξερω βεβαια αν αλλαζει κατι στην ομοιομορφια του ψησιματος απο διαφορετικη αντανακλαση θερμοτητας.

Ουτε και εγω αλλα ποσο να επηρεαζει; Προσωπικα δεν ψαχνω και το τελειο αρκει να κανω καλα την δουλεια μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα.

1. Θα ήθελα να πάρω τη φιάλη την prime (την κάτω στη φωτό) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα κουμπώσει.

Αυτή τη στιγμή έχω την κλασική μεταλική της ΕΚΟ. Να θυμίσω ότι έχω ψησταριά από Γερμανία που δουλεύει με γερμανικό ρυθμιστη στα 50 mbar και αντάπτορα (βλ. 2η φωτό)

image.jpeg.06b7f4c6410f054e65f2dc08690fae11.jpeg

image.png.53ebabd25e160d03e65918d2cfd24fca.png

2. η πρώτη η μεταλική που λέει ειναι η ίδια με αυτη που έχω ? σαν την ΕΚΟ ?Αυτή θα κουμπώνει ?

ευχαριστώ !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Tsino said:

Καλησπέρα στην ομάδα.

1. Θα ήθελα να πάρω τη φιάλη την prime (την κάτω στη φωτό) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα κουμπώσει.

Αυτή τη στιγμή έχω την κλασική μεταλική της ΕΚΟ. Να θυμίσω ότι έχω ψησταριά από Γερμανία που δουλεύει με γερμανικό ρυθμιστη στα 50 mbar και αντάπτορα (βλ. 2η φωτό)

image.jpeg.06b7f4c6410f054e65f2dc08690fae11.jpeg

 

2. η πρώτη η μεταλική που λέει ειναι η ίδια με αυτη που έχω ? σαν την ΕΚΟ ?Αυτή θα κουμπώνει ?

ευχαριστώ !

 

 

Ναι θα κουμπώσει κανονικά...  Η prime θέλει άλλο ρυθμιστή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...