Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!Τα φώτα σας….εχει άραγε διαφορά η coral φιάλη υγραερίου σε σχέση με την κλασσικά μη φιάλη υγραερίου;Δίνει κάτι διαφορετικό ας πουμε στο ψήσιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

2 ώρες πριν, VarDerSar86 είπε

Καλημέρα σε όλους!Τα φώτα σας….εχει άραγε διαφορά η coral φιάλη υγραερίου σε σχέση με την κλασσικά μη φιάλη υγραερίου;Δίνει κάτι διαφορετικό ας πουμε στο ψήσιμο;

Η διαφορά δεν έχει να κάνει με το ψήσιμο. Έχει να κάνει με το μικρότερο βάρος της coral καθώς και της πιο εύκολης αλλαγής της, λόγω του κουμπωτού ρυθμιστή.

14 ώρες πριν, magictoboggan είπε

Ναι, στο πρώτο άναμμα την άφησα για 30 - 40 λεπτά να καούν τα υπολείμματα. Δε θυμάμαι ακριβώς πως το έγραφε αλλά έλεγε ότι πρέπει να έχεις μόνο τον ένα καυστήρα τέρμα και τον άλλο στο μισό γιατί αναπτύσσει πολύ θερμοκρασία. Κάπως έτσι. Πρέπει να το ξαναδιαβάσω. Την πρώτη φορά πάντως που τους είχα στο τέρμα και τους δύο με κλειστό καπάκι δεν πήγε πάνω από 220 η θερμοκρασία. Ωραία, θα μπω να το δω!

 

Με τους 2 καυστήρες στο τέρμα θα έπρεπε να έχει υψηλότερη θερμοκρασία. Ίσως να μην δουλεύει σωστά το θερμόμετρο. Μπορείς να το ελέγξεις βάζοντάς το σε βραστό νερό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά περιεχομένου μίγματος Coral Prime με 4400 πόντους Shell Smart Club αντί των 26€ που κανονικά κοστίζει. Έχω την εντύπωση ότι έχει μειωθεί ο αριθμός των πόντων που απαιτούνται σε σχέση με το παρελθόν.

Δεν ήταν πρόθεσή μου να κάνω διαφήμιση αλλά πραγματικά είναι καλή περίπτωση.

IMG_20230927_131456.jpg.29f82f9af3af5902e05dc6a559df88a4.jpg

Ιδιαίτερα, με καταλαβαίνουν οι πελάτες της Shell που ξέρουν τον τρόπο να πολλαπλασιάζουν τους πόντους τους πχ με χρήση κωδικών Cosmote deals for you (υπό προϋποθέσεις 100, 200 ή 300 πόντους τη φορά), συμμετοχή στο ερωτηματολόγιο "gnomi" της Shell (100 πόντοι/μήνα) κλπ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ventic139 είπε

Θα το δοκιμάσω τη επόμενη δε το ήξερα σε ευχαριστώ 

 

σημερα άναψα το τρίτο καυστήρα με τη μια χωρίς να έχω κάποιο άλλο ανοιχτό. Τι να πω ίσως εγώ δε το ανέβα καλά. Θα το παρατηρήσω 

Γιατί όμως να χρειαστεί να ανάψεις τον 3ο καυστήρα πρώτα? Συνήθως ανάβουμε όλους τους καυστήρες για 10 λεπτά για να προθερμανθεί η σχάρα και μετά αρχίζουμε να χαμηλώνουμε ή να κλείνουμε καυστήρες ανάλογα με το τι θέλουμε να ψήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, est είπε

Αγορά περιεχομένου μίγματος Coral Prime με 4400 πόντους Shell Smart Club αντί των 26€ που κανονικά κοστίζει. Έχω την εντύπωση ότι έχει μειωθεί ο αριθμός των πόντων που απαιτούνται σε σχέση με το παρελθόν.

Δεν ήταν πρόθεσή μου να κάνω διαφήμιση αλλά πραγματικά είναι καλή περίπτωση.

IMG_20230927_131456.jpg.29f82f9af3af5902e05dc6a559df88a4.jpg

Ιδιαίτερα, με καταλαβαίνουν οι πελάτες της Shell που ξέρουν τον τρόπο να πολλαπλασιάζουν τους πόντους τους πχ με χρήση κωδικών Cosmote deals for you (υπό προϋποθέσεις 100, 200 ή 300 πόντους τη φορά), συμμετοχή στο ερωτηματολόγιο "gnomi" της Shell (100 πόντοι/μήνα) κλπ

Από την εφαρμογή ή το ζητάς στο κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, est said:

Αγορά περιεχομένου μίγματος Coral Prime με 4400 πόντους Shell Smart Club αντί των 26€ που κανονικά κοστίζει. Έχω την εντύπωση ότι έχει μειωθεί ο αριθμός των πόντων που απαιτούνται σε σχέση με το παρελθόν.

Δεν ήταν πρόθεσή μου να κάνω διαφήμιση αλλά πραγματικά είναι καλή περίπτωση.

IMG_20230927_131456.jpg.29f82f9af3af5902e05dc6a559df88a4.jpg

Ιδιαίτερα, με καταλαβαίνουν οι πελάτες της Shell που ξέρουν τον τρόπο να πολλαπλασιάζουν τους πόντους τους πχ με χρήση κωδικών Cosmote deals for you (υπό προϋποθέσεις 100, 200 ή 300 πόντους τη φορά), συμμετοχή στο ερωτηματολόγιο "gnomi" της Shell (100 πόντοι/μήνα) κλπ

δεν τη βλεπω τη φιαλη στην εφαρμογή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Tsino είπε

δεν τη βλεπω τη φιαλη στην εφαρμογή... 

Υπάρχει στον κατάλογο που έχουν τα πρατήρια.

@jaguar13 Τι εννοείς ακριβώς;

Επεξ/σία από est
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, est είπε

Υπάρχει στον κατάλογο που έχουν τα πρατήρια.

@jaguar13 Τι εννοείς ακριβώς;

Αυτό ρωτάω, αν το έκανες επιτόπου στο κατάστημα ή μπορείς να το δεις στην εφαρμογή και να το παραγγείλεις με παραλαβή από το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, est είπε

Αγορά περιεχομένου μίγματος Coral Prime με 4400 πόντους Shell Smart Club αντί των 26€ που κανονικά κοστίζει.

Πάντως πολύ ακριβή η prime. Προχτές πλήρωσα 20.50€ για προπανιο πετρογκαζ στο Γαλάτσι. Μιλάμε 25% ακριβότερα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Αυτό ρωτάω, αν το έκανες επιτόπου στο κατάστημα ή μπορείς να το δεις στην εφαρμογή και να το παραγγείλεις με παραλαβή από το κατάστημα.

Ναι, επιτόπου στο πρατήριο.

22 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Πάντως πολύ ακριβή η prime. Προχτές πλήρωσα 20.50€ για προπανιο πετρογκαζ στο Γαλάτσι. Μιλάμε 25% ακριβότερα.

Πράγματι, η διαφορά είναι μεγάλη. Η υποτιθέμενη πρακτικότητα της φιάλης prime και η δυνατότητα αγοράς με πόντους δεν την καλύπτουν επαρκώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, protathlitis είπε

Γιατί όμως να χρειαστεί να ανάψεις τον 3ο καυστήρα πρώτα? Συνήθως ανάβουμε όλους τους καυστήρες για 10 λεπτά για να προθερμανθεί η σχάρα και μετά αρχίζουμε να χαμηλώνουμε ή να κλείνουμε καυστήρες ανάλογα με το τι θέλουμε να ψήσουμε.

Προφανώς αυτό που λες, απλά μια μέρα πήγα να τους ανάψω από δεξιά προς τα αριστερά για αυτό παρατήρησα αυτή τη δυσλειτουργία με τον 3. Βέβαια εχθές ήταν οκ όποτε τι να πω, θα το ξαναδώ πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Πάντως πολύ ακριβή η prime. Προχτές πλήρωσα 20.50€ για προπανιο πετρογκαζ στο Γαλάτσι. Μιλάμε 25% ακριβότερα.

20.50€ είναι καλή τιμή νομίζω οτι ειχε πάει κανα 25αρι+ ΑΝ δεν κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, SagoniasSlutRos said:

Πάντως πολύ ακριβή η prime. Προχτές πλήρωσα 20.50€ για προπανιο πετρογκαζ στο Γαλάτσι. Μιλάμε 25% ακριβότερα.

Πολύ καλή τιμή. Εγώ κάτω απο 23 δεν τη βρίσκω . Μήπως να βάζαμε εδω πόσο τις παίρνουμε τις μπουκάλες και με πμ τα μαγαζια που έχουν καλές τιμές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...