Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Weber Q 3000 family

Αυτή τη στιγμή είναι δύσκολο να βγάλω φωτό γιατί είμαι σε μια από τις περιοχές που βρέχει ασταμάτητα, οπότε θα επιστρέψω αύριο με περισσότερες πληροφορίες (αν σταματήσει να βρέχει δηλαδή).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2225

  • ilpapacha

    2013

  • sndev

    1098

  • ηνίοχος

    585

9 λεπτά πριν, Str είπε

Weber Q 3000 family

Αυτή τη στιγμή είναι δύσκολο να βγάλω φωτό γιατί είμαι σε μια από τις περιοχές που βρέχει ασταμάτητα, οπότε θα επιστρέψω αύριο με περισσότερες πληροφορίες (αν σταματήσει να βρέχει δηλαδή).

 

Kανε αυτα που σου ειπα.

ΜΑΛΛΟΝ θελει 30αρη ρυθμιστη, αλλα δεν ειμαι σιγουρος, αφου δεν μπορω να βρω αυτη την πληροφορια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Str είπε

Από το manual της...

Καταλαβαίνεις αν είναι 30άρι ή 37άρι;

Screenshot_20230906_180900_Brave.jpg

Μάλλον θα έχει προδιαγραφές Αγγλίας , εάν έχεις τον ρυθμιστή ( όπως αυτός στη φωτογραφία) δες τι γράφει πάνω ή βγάλε τον φωτογραφία και ανέβασε την)

IMG_20230906_194633.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Str είπε

Από το manual της...

Καταλαβαίνεις αν είναι 30άρι ή 37άρι;

Screenshot_20230906_180900_Brave.jpg

Αυτό δεν γράφει Αυστραλία, το βρήκα και γω αυτό.

Θα βγάλεις φώτο είτε τον ρυθμιστή που είχες εκεί και λειτουργούσε σωστά είτε το ταμπελακι που έχει κάπου πάνω της.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Τελικά ανανέωσα την ψησταριά μου broil king gem 10ετιας αλλάζοντας καυστήρα και αντιφλογιστικη σχάρα. Παραθέτω φωτογραφία.

Θέλω να καταθέσω και εγω την εμπειρία μου απο τα διλήμματα που είχα τότε κατά την αγορά της. Προτίμησα να πληρώσω κάτι παραπάνω αγοράζοντας μια "επώνυμη " και τελικά κέρδισα από τον χρόνο ζωής καθως και από την δυνατότητα εύρεσης ανταλλακτικών...

Παράλληλα παρόλο που είναι το απλό μοντέλο με 2 καυστήρες με έχει βγάλει ασπροπροσωπο ψήνοντας από πίτσες μέχρι και μαγειρευτά σε γάστρα ...

 

Screenshot_2023-09-07-19-28-28-182_com.miui.mediaeditor-edit.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, johnt είπε

Τελικά ανανέωσα την ψησταριά μου broil king gem 10ετιας αλλάζοντας καυστήρα και αντιφλογιστικη σχάρα. Παραθέτω φωτογραφία.

Καυστήρα γιατί άλλαξες? Πόσο σου πήγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SagoniasSlutRos είπε

Εγω παντως ψηνω ανετα στο Γαλατσι. Εχει αερα αλλα δεν θα σβησει και η ψησταρια ρε παιδι μου.

Ελευσινα εδω, ειμαι και ανοιχτα στο μπαλκονι θα την χωσω καπου να κοβει λιγο μη μου σβησει παλι.... εχουμε μαχη σημερα 

 

κοτοπουλο παιδακια, μοσχαρισιες, κεμπαπ, πανσετα etc etc.... :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουράγιο και δύναμη  σε όσα μέλη βρίσκονται στις πληγείσες  περιοχές  είναι απίστευτο αυτά που βλέπουμε ...

....το καλό με το αέριο είναι ακόμη και αν φυσάει  μπορείς να ψήσεις  έστω και  με μικρές υποχωρήσεις   αργεί λίγο περισσότερο  ή   ακόμη μπορεί να σβήσει η φωτιά εαν είναι  ρυθμισμένη  χαμηλά για πολύωρο ψήσιμο  ( εγώ εχω βρεί στη δική μου  πως εαν τη βρίσκει  ο αέρας στο πίσω μέρος   ψήνει  χωρίς πρόβλημα ) το σημαντικό όμως είναι  η ασφάλεια που προσφέρει  σε σχέση με το κάρβουνο που μπορεί  να μεταφέρει  σπίθες παντού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά, σχετικα με τον αερα και το ψησιμο που αναφέρεστε παραπανω εχω μια απορια. Πηγα και ειδα απο κοντα την broil king Byron και την napoleon 525 se. Οι διάφορες που βρήκα ειναι στον καδο . Της broil king δεν εχει μεγαλη τρυπα στον καδο, καλυπτεται ο χωρος με αντιφλογιστρα με αποτελεσμα ολα τα λίπη να πέφτουν πανω στα αντιφλογιστρα και με αυτο τον τρόπο να επιστρεφει η γευση πισω στο κρεας, χωρις να ξερω αν τα λεω σωστα!!! Επισης δεν  εισάγεται περισσοτερος αερας απο κατω και  κρατα θερμοκρασία. Δεν ξερω με αναφλέξεις βεβαια τι γίνεται. 

Στην Napoleon εχει κενο στο κεντρο και εκει πεφτουν ολα τα λίπη.  Καθαρίζεται λογικα πιο εύκολα, αλλα μπαίνει περισσοτερο αερας και γι αυτο εχει και πιο ισχυρους καυστήρες.

Το θεμα ειναι τον χειμωνα η αποδοση και των δυο ειναι η ίδια στην διατήρηση της θερμοκρασίας στον καδο αν θελω να την χρησιμοποιώ και σαν φουρνο?

Σας ευχαριστω πολυ καλα ψησίματα!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...